FC Háje JM B - Sokol Cholupice B 5:2 (3:0)

V prvním kole jsme za podzimního počasí přivítali mužstvo z Cholupic. Hosté jsou nováček naší soutěže. V loňském ročníku si zajistili postup, když vyhráli 2.třídu skupinu C bez porážky. Souběžně s naším utkáním hrálo jejich mužstvo „A“, takže se nemohli posílit.

FC Háje JM   „B“   -   FK Sokol Cholupice „B“

5    :    2  ( 3 : 0 )

Hráno :  25.8.17:00  hřiště  UMT FC Háje

Rozhodčí : Krček – Čikara, Maťátko

Branky : 7.Hančl Jos.,17.Bednář,22.Grafnetr,60.Hančl Jar.,90.vl.-79.Hovorka vl.,81.
Sestava :                                                 Matějovský

Čížek(50.Hrůza),Hovorka,Sojka,Štípek
                       Lojda(53.David),Janoušek(46.Hančl Jar.)Bednář,Hančl Jos.(60.Martinák)

Pánek(57.Solař),Grafnetr

Náš trenér Dvořák měl po dlouhé době radostné starosti se sestavou, protože  měl k dispozici dostatek hráčů. Nikdo kromě dlouhodobě zraněných nechyběl, z dorostu postoupili Pepa Hančl a Matěj Lačík, navíc se do klubu po několika letech vrátili Vláďa Solař a David Grafnetr. Všichni „nováčci„ se v přípravě osvědčili a jsou posilami pro oba týmy mužů.

V prvních minutách si hosté vypracovali dvě šance. Jednu zastavil brankář Matějovský a druhou praporek asistenta rozhodčího. V 7. minutě jsme se poprvé radovali. Z pravé strany přihrál Grafnetr Pepovi Hančlovi a ten vstřelil náš první letošní soutěžní gól a zároveň svůj první v dospělé kategorii 1:0. 15. Lojda se dostal do vápna chtěl udělat kličku brankáři , ale upadl a rozhodčí jeho pád nevyhodnotil jako penaltový. 17. Pánek přihrál do křídla Hančlovi, který nacentroval na roh šestnáctky a Bednář prudkou ranou zvýšil na 2:0. 22. se opakovala spolupráce z první branky, ale v obráceném gardu. Hančl přihrával a  David Grafnetr zvýšil na 3:0. V prvním poločase jsme byli jasně lepším mužstvem, vypracovali jsme si ještě několik šancí a soupeře v podstatě do ničeho nepustili. O přestávce v kabině panovala spokojenost a dobrá nálada. Na začátku druhého poločasu jsme postupně využili nové pravidlo o střídání (5 hráčů) a poslali do hry čerstvé síly. V 59.minutě jsme měli obrovskou šanci, když šli naši tři borci na dva bránící, ale bohužel toho nevyužili. 60. jsme se radovali když po přihrávce Solaře skóroval Jarda Hančl 4:0. 66. po centru Štípka Grafnetr hlavou těsně vedle. V 79. hosté snížili, vlastně snížil Hovorka, který srazil do vlastní branky přihrávku hostujícího útočníka 4:1. 81. ponechala naše obrana volného hráče a ten střelou z dvaceti metrů nedal Matějovskému šanci 4:2. V dalších minutách měl dvě šance Grafnetr, ale další gól již nevstřelil. Skóre uzavřel v 90. minutě jeden z hostů, který skóroval do vlastní branky 5:2.

S výsledkem jsme spokojeni, ale  herní projev  zvláště ve druhém poločase měl k dokonalosti daleko. Věříme, že naše hra bude mít v dalších zápasech stoupající úroveň a že se vyvarujeme kolísavých výkonů.

Věrným fanouškům, kteří nás i přes nepřízeň počasí přišli povzbudit a bylo jich možná více než chodí na prvoligovou Duklu, děkujeme.

Příští zápas hrajeme v sobotu 31.8. od 17 hodin na hřišti v Újezdu nad Lesy. Vloni jsme tam prohráli 1:3 a doma zápas skončil bez branek, takže o naší motivaci vylepšit bilanci není třeba pochybovat. Nepojedeme tam výlet , ale pro všechny body.