FC Háje JM B - Tempo B 3:0 (1:0)

V neděli 13.4. odpoledne jsme nastoupili k domácímu utkání proti mužstvu FC Tempo. Vzhledem k tomu, že jsme na jaře ještě nevyhráli, náš cíl byl jasný, vítězství. V sobotu dopoledne byl ale zahalen v husté mlze, stejně jako udržení Slavie v první lize.

Štípek,Grebeň,Krejči,Pravenec
                                               Lojda,Sojka,Pánek(63.Stastny),Hančl Jos.

Hančl Jar.(69.Taraležkov),Balík(66.Čížek)

V neděli 13.4. odpoledne jsme nastoupili k domácímu utkání proti mužstvu FC Tempo. Vzhledem k tomu, že jsme na jaře ještě nevyhráli, náš cíl byl jasný, vítězství. V sobotu dopoledne byl ale zahalen v husté mlze, stejně jako udržení Slavie v první lize. Bylo to z důvodu toho, že na nedělní zápas nám v pátek potvrdilo účast pouze devět hráčů. Takže jsme opět povolali dorostence, tentokrát Grebeně a oslovili další hráče. Naštěstí  vše dobře dopadlo(snad i se Slavií) a k zápasu dorazilo 14 borců, takže nic nebránilo tomu, aby všechny body zůstaly doma.

Od začátku zápasu jsme hráli tak, abychom  dosáhli svého cíle. Soupeře jsme k ničemu nepouštěli a sami si vytvářeli šance. Ve 12. minutě utekl všem bránícím hráčům po levé straně Pravenec, přihrál na zadní tyč. Tam nabíhal Lojda, pro kterého nebylo problémem rozvlnit síť 1:0. V 19. min nacentroval Balík a Jarda Hančl střelou těsně minul branku. Ve 22. minutě na perfektně zahraný rohový kop Pravence naskočil Pánek, ale jeho hlavička skončila vedle. Několik dalších příležitostí jsme nevyužili, hosté si nic nevytvořili a tak poločas skončil 1:0.

V kabině byli hráči upozorněni na předchozí domácí zápas, ve kterém jsme také s bezzubým soupeřem v poločase vedli 1:0 a nakonec jsme utkání prohráli. Měli proto co nejdříve navýšit vedení, aby byl klid. Trenér míní a hráči mění. Do druhého poločasu jakoby nastoupila jiná mužstva. Naši byli pasivní, často chybovali, soupeř hýřil aktivitou a vytvářel si šance. Ve 49. minutě Lačík na dvakrát vyrazil prudkou střelu z dvaceti metrů. V 53. min. se do vápna dostal nikým neatakovaný útočník hostů, ale Lačíka se mu prostřelit nepodařilo. Největší šanci měli  v 59. minutě, když se za naši obranu dostal jeden z hostů, na hranici vápna udělal kličku Lačíkovi a míč nasměroval do branky. Naštěstí pro nás, Pravenec využil pečlivě utajené sprinterské schopnosti a balón na brankové čáře odkopl. V 68. minutě dostal Jarda Hančl těsně za půlící čarou přihrávku do běhu, nechal všechny obránce za sebou a z hranice vápna nacentroval před branku. Jeho nabídku zužitkoval Pepa Hančl a zvýšil na 2:0. Po této brance asi hosté rezignovali, protože polevili ve svém úsilí a již si žádnou vetší šanci nevytvořili. My jsme svoje vítězství ještě navýšili v 84. minutě. Po levé straně zatáhl míč až k brankové čáře Josef Hančl, nacentroval a Čížek nechytatelnou bombou ze dvou metrů uzavřel účet utkání 3:0. Na místě stopera odehrál první utkání v dospělé kategorii Matěj Grebeň. Svého úkolu se zhostil velice dobře. Určitě mu pomohlo, že hrál ve dvojici se zkušeným Vojtou Krejčím, který mu byl v jeho premiéře nápomocen.

Zápas jsme vyhráli zaslouženě, byli jsme lepším (kromě 46.-65. min.) týmem.

Hráči podali kvalitní, zodpovědný a kolektivní výkon. Všichni by se ale měli chovat kolektivně a zodpovědně nejenom při hře na hřišti, ale i mimo něj. Pro ty co neznají význam slova kolektiv cituji z encyklopedie: „ sportovní kolektiv – mužstvo, tým, družstvo = skupina osob vykonávající společně činnost, mající stejný zájem a cíl.“

V příštím kole jsme měli nastoupit na hřišti Šeberova, protože soupeř ze soutěže odstoupil, máme velikonoční víkend volno. Další utkání sehrajeme doma v neděli 27.4.

od 17 hodin s SK Ďáblice.

Fanouškům děkujeme za účast a věříme, že se i příště přijdou na náš zápas pobavit.

Vstupné bude opět zdarma. Dobrovolnému vstupnému, které zakoupíte v místní osvěžovně v podobě povzbuzujícího nápoje pro realizační tým se nebráníme.