FC Háje JM B - Újezd P4 5:5 (2:1)

V pondělí v den státního svátku na naše hřiště přijelo mužstvo Újezdu Praha 4. V sestavě hostů došlo k výrazným změnám. Oproti loňské sezóně se pouze v roli diváku objevila dvojice zkušených hráčů Nykl,Bílek. Hrající trenér Škoda zůstal na lavičce a do zápasu nastoupil až v jeho závěru.

FC Háje JM  „B“     -    SK Újezd Praha 4

5    :    5   ( 2  :  1 )

Hráno :  28.10. 14:30 hřiště  UMT FC Háje
Rozhodčí :   Hruška –  Vaněk,Paclt

Branky:  7.Grafnetr,10.David,65.Janoušek,68.Pánek,86.Hotový vl. -                              24.,69.Boháč,53.Hotový,71.Podlena, 80.Pelc

ČK: 84.Lojda

Sestava :                                                          Lačik

Solař(70.Štípek),Stasny,Hovorka(61.Hrůza),Hančl Jos.
                                              Lojda,Janoušek,Sojka,David(46.Pravenec)

Pánek(68.Martinák),Grafnetr

V pondělí v den státního svátku na naše hřiště přijelo mužstvo Újezdu Praha 4. V sestavě hostů došlo k výrazným změnám. Oproti loňské sezóně se pouze v roli diváku objevila dvojice zkušených hráčů Nykl,Bílek. Hrající trenér Škoda zůstal na lavičce a do zápasu nastoupil až v jeho závěru. Jejich místa zaujali mladší hráči. Na projevu mužstva to bylo znát. Hosté od začátku praktikovali důrazný a rychlý fotbal. Dnes nebudu popisovat šance týmů, protože vzhledem k oboustrannému útočnému pojetí bylo na obou stranách velké množství šancí, jejíchž popis by zabral několik stran. Navíc bych asi používal nepublikovatelné výrazy. Využiji proto článek hostujícího trenéra Škody s jehož obsahem souhlasím.

Utkání na Hájích bylo otevřeným útokem na nervovou a srdeční soustavu obou trenérů. Myslím si, že po takovémto zápase by jsme si zasloužili 14 dní v lázních. Domácí začali lépe a během čtvrthodiny vedli 2:0 po našich chybách. Ty vyplynuly z toho, že jsme šli do zápasu absolutně nekoncentrovaní a soupeř si s náma dělal co chtěl. Naštěstí nás v několika dalších gólovkách podržel Rondzik, nebo je soupeř lehkomyslně zahodil. Navíc se nedařilo podle představ ani Boháčovi s Podlenou. Na rozdíl od ostatních se s tím skutečně snažili porvat a odměnou nám bylo snížení Boháčem. I Podlena měl dvě možnosti k vyrovnání, ale jeho čas ještě nenastal. Půle tedy skončila 2:1 a nutno říci, že pro nás "zlatý stav". O půli jsem hráče uklidňoval, protože závěr poločasu už byli v pohodě oba útočníci a já věděl, že dva góly jsou schopni dát. Zároveň s tím musí obrana zabrat a pokud možno neinkasovat. V poli byl soupeř lepší, ale nám se začaly dařit brejky. Dokonce se nám podařilo po rohu Podleny vyrovnat, když se trefil Hotovka. Místo abychom se uklidnili, tak jsme zase vyrobili pár chyb a domácí dvě potrestali takže vedli 4:2. Z těžkého K.O. nás mohli dostat pouze ti dva blázni vepředu a světe div se - jim se to povedlo. Jejich kvalita na soupeře platila a i když podporu měli pouze v Kramperovi, protože Jirka Pelc měl zase den blbec. Snížení přišlo po centru Krampery kdy Podlena trefil gólmana, ale Bohy akrobaticky snížil na 4:3. Když už to vypadalo, že dnes není Kubovi přáno, tak propálil vše co mu stálo v cestě a vyrovnal. Obrana se zlešila, ale i pak měli domácí několik závarů a opět nás podržel Rudy. Přišla 81.´ minuta a balón si na pravé straně hřiště vzal Podlena. Nevím kolik hráčů po cestě potkal (asi 7), ale dokázal všechny obejít a z lajny najít Pelce, který nás poslal do vedení. Pět minut před koncem se po centru odrazil balón k Hotovkovi, který ho k údivu všech poslal do šibenice. Bohužel to byla naše brána.
Takže bláznivý zápas skončil 5:5 a myslím, že zaslouženě. Bylo otázkou času kdy nás potká takovýto zápas "blbec". Nyní je důležité se z toho oklepat a příští týden ukázat co umíme. Pevně věřím, že to dokážeme!!!

Závěrem musím konstatovat, že hosté byli nejlepším týmem, se kterým jsme na podzim hráli. Zvláště jejich útočník Podlena svými schopnostmi výrazně převyšuje úroveň soutěže. Mužstvo Újezdu považuji za velkého favorita a hlavního kandidáta na postup.

K našim hráčům jen tolik, že tým který v 10.minutě vede 2:0 má zápas jasně ve své režii, potom v 68. minutě  vede 4:2 , vedení opět ztratí a je vděčný když si soupeř dá  v závěru vlastní gól, kterým zápas zremizuje, tak to pro mne není tým, ale parta blbců. Navíc nebýt mimořádného výkonu brankáře Lačíka, tak by si hosté odvezli dvouciferné vítězství.

V neděli 3.11. hrajeme od 14:00 s dalším silným soupeřem, SK Třeboradice, na jejich hřišti.

Výjimečně nezvu fanoušky protože dnešní zápas na jejich nervové soustavě zanechal určitě následky, a tak bude lepší, aby si po šocích, které jim naši hráči v posledních dvou zápasech připravili, trochu odpočinuli.