FC Háje JM - ČAFC Praha 2:0 (0:0)

V jednu chvíli se zdálo, že by fotbalisté ČAFC mohli prohánět i suverénní Královice. Před dvěma týdny byli v Pražská teplárenská přeboru druzí se ztrátou 5 bodů. Teď už je ale rozdíl 11bodový: Čafka dvakrát prohrála, naposledy na Hájích 0:2. Vítězný gól dal ve vyrovnaném zápase pět minut před koncem kanonýr Josef Bičaník. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů a komentáře z obou stran.

Bičaník hrál teprve druhý zápas v sezoně, ale dal už třetí gól. Dvěma před týdnem pomohl k hladké výhře v Uhříněvsi 4:0, teď dorazil zblízka střelu Václava Hrušky, kterou předtím zastavila tyč.

„Ten gól je zásluhu Václava,“ komentoval Bičaník trefu z 85. minuty. Chvíli po něm se prosadil rovněž z pár metrů David Grafnetr. „Věděli jsme, že je Čafka v tabulce nahoře a bude to těžký zápas. Ale dva góly jsme v závěru dali zaslouženě,“ pokračoval Bičaník.

Jeho tým poskočil na 10. místo a v našlapané tabulce ztrácí už jen 4 body na svého posledního soupeře.

„Jsem zklamaný z výkonu, který jsme podali. Za stavu 0:0 jsme měli dvě stoprocentní šance, bohužel jsme je nedali,“ litoval Zdeněk Herink, trenér ČAFC.

V prvním případě šel útočník ČAFC sám na brankáře, v tom druhém nevyužili hosté ideální palebnou pozici na penaltě. „Škoda, měli jsme tady na výhru,“ hodnotil obránce ČAFC Jan Vrňák.

Podívejte se!

Háje - ČAFC 2:0 (0:0)
Branky: 85. Bičaník, 87. Grafnetr. ŽK: 25. Brož, 40. Krejčí, 52. Slabý – 52. Jerie, 75. Nagy. Rozhodčí:Flimmel – Gotthard, Kučera. Diváků: 70.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý – Soucha (82. Grafnetr), Bednář, Brož (67. Janoušek), Hruška (88. Fedič), Balík (72. Boháč) – Bičaník (90. Pravenec). Trenér: Petr Procházka.
ČAFC: Svoboda – Rejka, Vrňák, T. Kaliba, Přibyl – Jerie, Bláža, Nagy, Ulrich (62. Šlitr) – Chvátal (82. Kural), Kovář. Trenér: Zdeněk Herink.

Nejlepší hráč Hájů: Martin Bednář.
Nejlepší hráč ČAFC: Tomáš Kaliba.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Tlustý (Háje).

Autor: Martin Karger