FC Háje JM - FC Tempo Praha 2:0 (1:0)

Jarní část Pražská teplárenská přeboru fotbalistům Hájů sedí: tým ve čtyřech zápasech nasbíral 10 bodů a uniká pásmu sestupu, už mu patří sedmá příčka. V posledním kole Háje doma přehrály 2:0 Tempo. Jeden gól dal ze sólového nájezdu Janoušek, druhý si do vlastní sítě srazil Kalina. Tempo si nevytvořilo pořádnou příležitost ke skórování. Podívejte se na sestřih zápasu a komentáře z obou stran.

Hosté z Tempa nehledali po slabém výkonu žádné výmluvy. „Háje nás přehrávaly od první minuty, zaslouženě vyhrály, byly lepší po celých devadesát minut,“ hodnotil Václav Nechvíla, bývalý vynikající záložník Tempa, dnes asistent trenéra Libora Kollera, který nově v klubu působí i jako stoper. „Vytvořili jsme si jen jednu šanci ze standardky, jinak jsme dopředu neměli absolutně nic.“

Háje šly rychle do vedení, už po pěti minutách proměnil Jiří Janoušek svůj sólový nájezd ze strany, když přehodil brankáře Varechu, který si sice na míč sáhnul, ale nad břevno ho nevytlačil. Místo toho balon o horní tyčku břinknul a zapadl do sítě. „Zmenšil jsem mu úhel, zabil jsem mu spodek, ale dal mi to nahoru,“ litoval gólman Tempa Jan Varecha. „Sáhnul jsem si, chybělo deset čísel, aby se to odrazilo nahoru.“

Tempo mělo jedinou vážnější šanci na vyrovnání, když jeho kapitán Jiří Žalud nechal úřadovat svojí obávanou levačku a krásnou střelou po rozehraném přímém kopu donutil domácího gólmana Tlustého k výbornému zákroku. „Naše zeď malinko zaspala, míč jsem viděl až na poslední chvíli. Šel k tyči, naštěstí zase ne tak moc, abych to nechytil,“ usmíval se Martin Tlustý, který tak udržel v utkání čisté konto, což ocenil i jeho spoluhráč ze zálohy Václav Hruška, který si neodpustil drobné rýpnutí do soupeře. „Minule jsme od Tempa slyšeli, že máme špatnou obranu, teď nám gól nedali, takže jsme s obrannou fází spokojení.“

Horší zpráva pro Háje byla, že si po běžném souboji ve středu pole zlomil ruku záložník Martin Brož. „To nás trochu zastavilo,“ řekl Hruška. „Dopředu to z naší strany nebylo tak dobré, naštěstí jsme to ukopali.“

Ke gólové pojistce pomohl Hájům Kalina z Tempa, který si do vlastní branky srazil centr Souchy. „Matěj po pravé straně často zabíhá, ale centry mu nevycházely. Zkusil to nastřelit naslepo na bránu a měli jsme štěstí,“ komentoval druhý gól Hruška.

Háje teď mohou v klidu jet na prestižní duel do nedaleké Uhříněvsi, Tempo čeká derby Prahy 4 proti Libuši. „Musíme se zvednout a zlepšit minimálně o sto procent,“ má jasno brankář Varecha.

Podívejte se na reportáž ze zápasu!

Háje - Tempo 2:0 (1:0)
Branky: 5. Janoušek, 75. vlastní Kalina. ŽK: 23. Krejčí - 30. Tománek. Rozhodčí: Tomšů - M. Vlček, J. Petřík. Diváků: 50.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Brož (30. Dub), Pravenec - Soucha (83. Janeček), Janoušek, Bednář, V. Hruška, Boháč (73. David) - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.
Tempo: Varecha - Netušil, Kalina, Koller, Vrzal - Prucek (73. Stejskal), Žalud, Tománek, Holas - Nwogu, Míka (68. Hurka). Trenér: Libor Koller.

Nejlepší hráč Hájů: Jakub Novák.
Nejlepší hráč Tempa: Lukáš Tománek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Háje).

Autor: Martin Karger