FC Háje JM - SK Střešovice 4:4

Zápas nečekaných zvratů přinesl střet Hájů se Střešovicemi. Domácím skvěle vyšel závěr prvního poločasu, hosté však třemi góly strhli vedení na svou stranu a směřovali za výhrou. Háje byly z vývoje otřesené, přesto se dvěma rychlými góly zase dostaly do výhody. Na tři body ale nedosáhly: nováčkovi zajistil bod kapitán Kašpar. Ne, tenhle zápas nenudil.

Dovolená nebo zranění, to byly důvody, proč v sestavě Hájů chyběla sedmička hráčů Grafnetr Slabý, Bičaník, Hruška, Soucha, Brož a Boháč. I přes výrazné oslabení mysleli domácí na tři body – a na začátku byli nebezpečnější. Balík nevyužil dvě velké šance: nejdřív ho vychytal brankář Štěpánek, pak přestřelil. Oběma situacím předcházel nedůraz a nepřesnost hostů.

Střešovice se snažily o sympatický kombinační fotbal, jenže jejich útoky končily na hranici pokutového území. Ve finální fázi nebyl tým dlouho nebezpečný. První střelu do prostoru branky vyslal v 18. minutě Obermajer, ale šla jen do míst, kde stál gólman Tlustý. Ten musel zasahovat i proti pokusu Kašpara, který byl v závěru krásné akce hostů. Ta však kvůli slabé razanci zakončení neměla šanci na úspěch.

Střešovice měly velké problémy s bráněním záložníka Janouška, který byl v prvním poločase často u míče a neustále vymýšlel zajímavé přihrávky a kolmice. Ve 35. minutě jeho snaha vyšla: parádně prošel po pravé straně přes dva bránící hráče a poslal zpětnou přihrávku na Pánka. Útočník povolaný z B-týmu na výpomoc situaci vyřešil báječně, když se trefil po zemi k tyči.

A brzy bylo pro Střešovice ještě hůř. Janoušek poslal do sólového nájezdu od poloviny hřiště Nováka, který pádil na Štěpánka ve dvojici s Balíkem a vzorně mu předložil míč před prázdnou branku. Tohle snad nešlo nedat.

Hosté do této chvíle hráli s nadšením, ale gólová dvouminutovka je zcela utlumila. Novák po otočce ve vápně střílel do břevna. Chybělo jen málo, aby byl o pauze třígólový rozdíl.

Do druhého poločasu poslal střešovický trenér Trhlík na hřiště tři nové hráče a začaly se dít věci.
49. minuta: střídající Vokurka po rohovém kopu dotlačil míč zblízka do sítě.
53. minuta: stoper Krejčí přizvedl hlavou míč brankáři Tlustému, čehož využil Bialek, který ho z těžkého úhlu s pomocí tyče dopravil do sítě.

To byly jiné Střešovice, než ty z konce prvního poločasu. Rychlé dva góly dodaly týmu sebevědomí. Kopal střílel z přímého kopu ze strany místo centru překvapivě přímo na branku a trefil tyč. Obermajer zase pálil nebezpečně z vápna, ale Tlustý dobře zasáhl.

Střešovice byly v těchto chvílích lepší. Přesto nechybělo moc, aby Háje opět strhly vedení na svou stranu. Brankář Štěpánek si šel z branky pro lehký balon, ale nezachytil ho. Novák z úhlu ovšem střílel pouze do boční sítě. Po chvíli si báječně zpracoval velmi těžký míč, důrazně se dral do pokutového území, ale těsně minul. Podobně si v koncovce vedl střešovický Rothe. Sám před Tlustým měl dost času, ale z jasné gólovky vytěžil jen rohový kop.

V 76. minutě přišla pro hosty slavná chvíle: poprvé v přeboru poznali, jaké je to dát vedoucí gól. Kapitán Kašpar těsně za vápnem krásně práskl do míče, který skončil pod břevnem. Diváci, kteří přijeli z Prahy 6, se už hlasitě těšili na zisk tří bodů. I hráči se hecovali, že tohle nesmí pustit.

Jenže...

Janoušek rozjel akci po levé straně, na jejímž konci byl výborně hrající Novák. Dostal míč na střed pokutového území, neunáhlil se, zasekl míč obránci a s přehledem vyrovnal. Po gólu nahradil Janouška Solař a za chvíli už běhal s rukama nad hlavou. Vpravo dostal dost prostoru, balon mu ideálně skočil a s pomocí břevna vrátil euforii na domácí stranu.

Do konce zbývalo deset minut. Rozhodnout mohl Balík, který před prázdnou brankou nedosáhl ideálně na přihrávku a střílel vedle. A z protiútoku přišlo vyrovnání: Kašpar z vápna vystřelil bodlem k pravé tyči. Naštěstí pro hosty velmi přesně.

Po Čafce tak Střešovice vydřely bod v závěru i na Hájích.

Háje – Střešovice 4:4 (2:0)
Branky: 35. Pánek, 37. Balík, 79. Novák, 81. Solař – 76. a 86. Kašpar, 49. Vokurka, 53. Bialek. Hráno bez karet. Rozhodčí: Bočok – Váša, Kučera. Diváků: 70.
Háje: Tlustý – Vlasák, Krejčí (61. Fedič), Dub, Lojda – Novák, Bednář, Janoušek (79. Solař), Dvořák, Balík (87. Greshnyakov) – Pánek (67. Hančl). Trenér: Petr Procházka.
Střešovice: Štěpánek – Inneman, Bareš (46. Rothe), Věchtík, Charvát – Smejtek, Slabý (46. Vokurka), Bialek (72. Minařík), Kašpar – Mikš (46. Kopal), Obermajer (81. Brantal). Trenér: Radek Trhlík.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Háje): „O poločase jsme vedli, něco jsme si řekli, ale pak to vypadalo úplně obráceně. Dva góly jsme dostali po velkých chybách, ten třetí byl nádherný. Pak výsledek otočíme, ale místo toho, abychom se uklidnili a zatáhli se, hráli jsme roztaženě a soupeř vyrovnal. Pro diváky to byl krásný fotbal. Hosté za stavu 2:0 neměli co ztratit, uhráli bod, který je pro ně skoro jako vítězství. Remíza je asi spravedlivá, ale měli jsme to ukopat. Mohli jsme dát na 5:3, místo toho jsme z protiútoku dostali gól na 4:4. Proto jsem zklamaný.“
Radek Trhlík (Střešovice): „V prvním poločase nám dělal problémy záložník Janoušek. Ač jsme o jeho kvalitách věděli, neuměli jsme se s tím vyrovnat. Pak jsme ho trochu eliminovali a dostali se do hry. Pomohly nám rychlé góly. V tu chvíli jsme hráli vyrovnanou partii, řekl bych, že jsme se dostali zaslouženě do vedení. Jenže pak přišel nějaký zkrat, nezkušenost, nervozita... Byli jsme dole, ale ještě jsme vyrovnali. Není to první zápas, ve kterém naše mužstvo získalo body v závěru. Vždycky hrajeme až do konce, i proti Hájům jsem věřil, že vyrovnáme. Jsme spokojení s tím, že vezeme bod, že jsme dali čtyři góly na hřišti soupeře. Ale dostat čtyři góly, to je moc.“

Nejlepší hráč Hájů: Jakub Novák.
Nejlepší hráč Střešovic: Jan Kašpar.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jakub Novák (Háje).