FC Háje JM - Uhříněves 1:1 (1:0)

Háječtí fotbalisté na první výhru v novém ročníku dál čekají marně. Před týdnem jim proklouzla mezi prsty na Tempu, tentokrát si bod odvezla Uhříněves. Na jedné straně břevno, na druhé tyč. Domácí se sice dostali do vedení, ale za minutu přišel faul Duba na Peterku a Zlatník z penalty vyrovnal.

Vše podstatné v zápase se odehrálo po hodině hry. V 65. minutě domácí rozehráli rohový kop. Šůs si vyměnil míč s Janouškem a poslal centr do šestnáctky. Míč poletoval mezi hráči tak dlouho, až skončil u kopaček Nováka a ten jej nikým nehlídán z malého vápna napálil do sítě.

Za minutu přišla akce hostů po pravé straně. Na kolmou přihrávku do vápna si naběhl Peterka a v souboji s Dubem se položil k zemi. Rozhodčí David postřehl Dubovo stažení rukama a bez váhání nařídil penaltu. Exekuce se ujal Zlatník a ikdyž Tlustý směr střely vystihl, gólu nezabránil.

Šance byli ještě na obou stranách, ale na remíze 1:1 se až do konce nic nezměnilo. Pro domácí je to již třetí remíza v soutěži, ale na vítězství stále čekají marně.

FC Háje - Uhříněves 1:1 (0:0)
65. Novák - 66. z penalty Zlatník. ŽK: 30. Dub, 83. Janoušek, 90. Novák, 90+1. Bednář - 31. Luňák. Rozhodčí: David - Novotný, Cichra. Diváků: 50.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec - Soucha (46. David), Janoušek, Bednář, V. Hruška, Šůs - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.
Uhříněves: Hubínek - Luňák (74. Kosina), Horáček, Procházka, Jančařík - Tkach, Březina, Plášek (46. Machala), Peterka - Zlatník, Rožánek. Trenér: Luděk Hottek.

Zdeněk Slabý (Háje):
„Těšil jsem se, že se dneska budu chlubit prvním vítězství. Zase se to nepodařilo. Dva body má třeba Liverpool, máme stejně špatný start do soutěže. Pro ně za sto let, pro nás za sedm, co jsme v přeboru. Samozřejmně nás to netěší. Hráli jsme na vítězství, šance na to byly. Fotbalový Pánbůh nám to asi nepřeje.”
Luděk Hottek (Uhříněves): „Bylo to takové divné utkání, asi remízové. Dlouho jsme si zvykali na umělku, takže nás domácí v první půli přehrávali. Ve druhé už to bylo lepší. Prvních dvacet minut jsme měli víc ze hry, v závěru pak domácí. Remíza je asi zasloužená.”

Nejlepší hráč Hájů: Martin Bednář.
Nejlepší hráč Uhříněvsi: Tomáš Hubínek
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Radek Zlatník (Uhříněves).