FC Háje JM - Vršovice 3:1 (2:0)

Domácím chyběl především nemocný režisér hry Janoušek, hostům distancovaný útočník Kejha. Lépe se se zásahy do sestavy vypořádaly domácí Háje. Dvoubrankový náskok z prvního poločasu se sice po přestávce scvrknul na jeden gól, ale sedm minut před koncem přišla gólová pojistka Bednáře a Vršovice se domů vracely potřetí v řadě bez bodového zisku.

Domácím tentokrát vycházely standardní situace. Ve 13. minutě zahrávali rohový kop zleva a přetažený míč do pravé strany přinesl další standardní situaci, tentokrát přímý kop. Na centrovaný míč před branku si šikovně naskočil Novák a usměrnil míč přes celou branku k zadní tyči.

Ve 28. minutě dostali výhodu standardní situace hosté. Po faulu Vlasáka na hranici vápna přišla konzultace hlavního arbitra se s vým asistentem a byl z toho místo hosty požadované penalty jen přímý kop. Z něj však hosté nic nevytěžili.

Za deset minut měli další standardní situaci domácí. Míč z přímého kopu přilétl na hlavu Bednáře, kterému gólovou radost pokazil bravurním zákrokem Maha, ale vyražený míč už Vlasák pohotově hlavou dorazil do sítě.

Tři minuty po přestávce se hosté přece jen penalty dočkali, když Dub ve vápně stáhl Koutenského. Tlustý sice směr Uhlířovi střely vystihl, ale gólu nezabránil. Kontaktní gól hosty povzbudil, ale nějakou větší šanci si nevypracovali.

Naopak v 83. minutě inkasovali potřetí. Po autovém vhazování přišel nevydařený odkop, který asi pětadvacet metrů před brankou přistál u nohou Bednáře a ten pohotově vypálil a skákavá střela zaplula přesně k tyči.

Když se hosté dozvěděli, že současně hraný zápas Libuše s Královicemi skončil vítězstvím Libuše 3:0, bylo jasné, že jejich náskok na čele přeboru se scvrkl už jen na jediný bodík.

FC Háje - Union Vršovice 3:1 (2:0)
13. Novák, 38. Vlasák, 83. Bednář - 48. z penalty Uhlíř. ŽK: 28. Vlasák (Háje).
Rozhodčí: Gotthard - Váša, Vojtěch. Diváků: 70.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Krejčí, Pravenec - Pánek (68. J. Hruška), Bednář, Hronec, V. Hruška
(88. Lojda), David - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.
Vršovice: Maha - Minařík (46. Vošta), Protivínský, Šimr, Minha - Kříž (40. Chroust), Uhlíř, Kučera, Koutenský (78. Petržílka), Janout - Baum. Trenér: Karel Jeřábek.

Zdeněk Slabý (Háje):
„Zápas byl asi ovlivněný tím, že ani jedno mužstvo nebylo kompletní. Vítězství nad prvním mužstvem tabulky vždycky potěší, ale fotbalově se mi to moc nelíbilo. Nedostali jsme se ke své hře. Paradoxně jsme zápas rozhodli jejich silnou zbraní, standardními situacemi.”
Karel Jeřábek (Vršovice): „Máme velkou marodku a šanci dostávají stále častěji dorostenci. Nevím co se stalo, leží na nás deka, a sám si neumím odpovědět proč. Věřím, že se zvedneme a začne to zase fungovat.”

Nejlepší hráč Hájů: Martin Bednář.
Nejlepší hráč Vršovic: David Minha.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Bednář (Háje).