FSC Libuš - FC Háje JM 2:2 (1:1)

Když v naší páteční pozvánce věštil stoper Libuše František Brabec, že Vršovice už si prvenství asi ujít nenechají, ukázal se být dobrým prorokem. Zmýlil se však v tipu, že Libuš doma Háje porazí. Hosté si dali nešťastný valstní gól, ještě do půle vyrovnali a do kolen je nedostal ani gól z penalty pět minut před konce. Kapitán Dub totiž za tři minuty dokázal urvat pro Háje bod.

V prvním poločase dávali góly jen hosté. Ten první už ve třetí minutě, bohužel do vlastní sítě. Na centr z pravé strany si před brankou naskakoval Havlák, brankář Tlustý si však ze vzduchu míč sebral, ten mu vypadl nešťastně do obránce Vlasáka a od něj se odrazil do sítě. Domácí byli na koni. Další šanci spálil Miřatský a neujala se ani hlavička Havláka.

Hosté z Hájů po čtvrhodině hry nešťastný okamžik rozdýchali a pomalu se začali dostávat zpět do hry. Definitivně je tam vrátil nejlepší střelec mužstva Novák. Naběhl si do šestnáctky domácích na centr z levé strany a u míč byl dřív jak brankář Rodinger a hlavou jej chytře umístil za jeho záda. Do kabin tak šla obě mužstva k poločasové přestávce za nerozhodného stavu.

Ten trval až do samotného závěru, ikdyž se skore ještě dvakrát měnilo. V 85. minutě si do šestnáctky hostů naběhl Hruška v souboji s ním šel do skluzu Parvenec a zasáhl míč rukou. Sudí Stumpf po krátkém váhání nařídil penaltu. Exekuce se ujal sám postižený, Tlustý sice směr jeho střely vystihl, ale gólu zabránit nedokázal.

Beznadějná situce pro hosty? Kdepak! V 88. minutě se ukázal jako kapitán na svém místě hostující Dub. Tlustý nikým netakován z vápna vyvezl míč téměř ke středovému kruhu a poslal jej dlouhým nákopem před šestnáctku Libuše. Tam se jej nakonec zmocnil Dub, proklouzl až do šestnáctky a přízemní křížnou střelou vyrovnal na 2:2.

FSC Libuš - FC Háje 2:2 (1:1)
3. vlastní Vlasák, 85. z penalty Hruška - 27. Novák, 88. Dub. ŽK: 53. Havlák, 63. Hruška,
65. Miřatský - 75. Novák. Rozhodčí: Stumpf - Nykl, David. Diváků: 100.
FSC Libuš: Rodinger - Hruška, Vlček, Putík, Maňák - Slavíček (75. Stuchlík), Medek, Soukup (63. Pohořelý), Malina - Havlák (55. Gutheis), Miřatský. Trenér: Zdeněk Hruška.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Krejčí, Pravenec - David (80. Musil), Janoušek, Bednář, Hronec, Boháč - Novák. Trenér: Zdeněk Slabý.

Zdeněk Hruška (Libuš):
„Zbytečná ztráta bodů. Kdyby se hrálo deset minut, tak jsme vyhráli, ale fotbal se hraje devadesát. Ze začátku jsme hráli slušně, ale jen chvíli. Pak to byla bída. Sice jsme vedli, a měli i nějaké další šance, ale musím uznat, že soupeř nakonec vyrovnal zaslouženě a remíza je spravedlivá.”
Zdeněk Slabý (Háje): „Po zápase přišel do kabiny Jirka Janoušek a utrousil „trenére, asi je to málo.” Asi měl pravdu, mohli jsme tady vyhrát. Dali jsme si nešťastný vlastní gól, přežili další šance domácích, ale pak už jsme byli lepší. Dneska se mi náš fotbal opravdu líbil. S jejich „drňákem” jsme se dokázali vyrovnat líp jak domácí. Dobře jsme kombinovali, několikrát šli do přečíslení. Penalta byla hodně přísná a jsem rád, že jsme ještě závěr zvládli a vyrovnali i podruhé. Takže jsem nakonec s remízou spokojený, ale říkám, měli jsme na víc.”

Nejlepší hráč Libuše: Pavel Putík.
Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Háje).