Háje dávají téměř šest gólů na zápas. Vrací se kanonýr Bičaník.

Bez zraněného útočníka Jakuba Nováka Háje v Pražská teplárenská přeboru trochu tápaly, během zimní pauzy se ale zdá, že našly recept, jak se v koncovce prosadit. Během sedmi duelů dal zatím dvanáctý tým tabulky 41 branek, což je skoro šest gólů na zápas. „Je dobře, že to tam padá, ale výsledky nepřeceňujeme,“ brzdí optimismus kouč Hájů Petr Procházka.

Říkáte, že výsledky nepřeceňujete. Ale dát v průměru šest gólů na zápas, tím si jistě vysloužíte respekt soupeřů, nemyslíte?
Jsem rád, že ty góly dáváme, ale taky si uvědomujeme, že je to trochu zkreslující. Hrajeme proti soupeřům z I. A třídy, navíc je zimní přestávka. Všechny týmy zkoušejí, nehrají v kompletním složení, takže v soutěži to bude obtížnější.

Takže v přeboru kanonády fanouškům dopředu neslíbíte?
Někdo je třeba může čekat, ale přebor je hodně vyrovnaný, podívejte se na tabulku. My budeme hrát útočně, a pokud dáme víc gólů, tak jen dobře, ale když vyhrajeme ušmudlaným gólem 1:0, tak se nikdo určitě zlobit nebudeme.

Kromě toho, že Háje střílejí v přípravě gól za gólem, vás musí těšit, že se tým výrazněji prosazuje ve druhých poločasech. Čím to je?
Určitě musím zase zmínit, že kluci z A třídy nejsou třeba tak fyzicky nabití. Je pravda, že se nám to daří. Byly zápasy, kdy jsme vedli v poločase 2:1 a nakonec jsme dali sedm gólů, to něco ukazuje. Na druhou stranu: v poločase třeba vystřídáme šest hráčů a to je pak úplně jiné mužstvo. Takže opakuji, že nás to těší, když střílíme góly, ale určitě to nepřeceňujeme.

Oproti podzimu, kdy jste nebyli produktivní tak, jak jste si představoval, to musí být ale pro trenéra příjemná změna, ne?
Určitě. Mám malinko zamotanou hlavu. Hodně jsme toho zkoušeli, hráli jsme v různých rozestaveních. Na tři útočníky 3 – 4 – 3, nebo 4 – 5 – 1, ale taky 4 – 1 – 4 – 1. Variant pro zápasy máme dost. To je příjemné, že si můžeme vyzkoušet různé styly hry. Když se navíc vyhrává, je to lepší pro psychiku kluků.

Z výsledků vyniká výhra 12:1 nad konkurentem z Třeboradic, to byla neskutečná kanonáda. Jaký to byl zápas?
Byl to takový mix sestav, navíc to nebyl turnajový zápas. Stejně jako oni nebyli v kompletním složení, tak jsme i my měli kombinovanou sestavu. Během zimy jsme zkoušeli hráče i na jiných postech než nastupovali během podzimu. Takže bych ani tohle nepřeceňoval.

Našli jste aspoň v tomhle zápase nového kanonýra?
Ne, ne. Ale na hře je vidět, že se nám uzdravili hráči, co na podzim nebyli. To jsou takové posily, které jsme nemuseli dělat. Do hry se vrátil Václav Hruška, který měl nějakého meningokoka. Taky za nás dává góly Josef Bičaník, který hrál v Rakousku.

To je tedy velká posila, to muselo být pro vás příjemné překvapení…
Musím přiznat, že jsem ho neznal. Říkal, že i teď měl nějaké nabídky z Rakouska, ale nakonec se rozhodl zůstat na Hájích. Je to šikovný hráč. Navíc ještě zkoušíme útočníka z Hostivaře, tam teď záleží na tom, zda se dohodnou kluby.

Vypadá, že se vám v útoku sejde slušná konkurence.
Bez Nováka to na podzim bylo s naším zakončením horší. Vzhledem k tomu, že bude Novák k dispozici nejdříve v závěru jara, tohle posílení vítám. Bičaník a ten zkoušený hráč jsou typově odlišní, mají jiný výběr místa, rychlost. Dá se reagovat na hru soupeře, pro trenéra je to příjemné, když má tuhle možnost.

Podle výsledků i posílení musíte být tedy s přípravou spokojený. Jak zima probíhá?
Hrajeme turnaj ve Štěrboholech a třikrát týdně trénujeme. Ve středu si dáváme ve SquashPointu kruhové tréninky, pilates a další věci. Kluci makají dohromady áčko, béčko a zapojují se i mladíci z dorostu. Na zápasy nás pak jezdí vždycky plný počet.

Řekl si někdo výkony o zařazení do kádru pro přebor?
Je potěšitelné, že kluci z béčka vypadají dobře.

Takže třeba dva dostanou šanci?
Dobře jich vypadá možná i víc, uvidíme.

Zmínil jste středeční tréninky. Zrovna teď ve středu se hrálo čtvrtfinále olympijského turnaje v hokeji mezi Českem a USA. Žádal někdo úlevu, aby se mohl dívat v televizi?
Někteří kluci chtěli volno v úterý, když se hrálo se Slovenskem. Ale nakonec se nás sešlo dvaadvacet. První třetinu jsme dokoukali u nás Hájích, a pak se šlo běhat. Upravili jsme to tak, abychom zase viděli konec. Udělali jsme ale to, že jsme na lavičku vzali televizi.

No a středeční čtvrtfinálový zápas s USA?
My máme trénink až od půl deváté večer. To se stihne. Kluci se třeba sejdou dřív a podívají se na zápas na místě, ale trénovat se bude. Někdo jiný by zase mohl říct, že se večer hraje Liga mistrů. Oni jsou vyspělí, vědí, o co jde, že chceme a musíme být na jaro dobře připravení. Takových zápasů ještě bude...