Mladší přípravka A

Hodnocení sezóny - Mladší přípravka 2008

Hodnocení sezóny - Mladší přípravka 2008
Podzimní část sezóny mladší přípravky ročníku 2008 hodnotí trenérka Kristýna Špinková a trenér Dan Beneš. Jak to vypadalo z jejich pohledu, se dozvíte v následujícím článku.

Kristýna:

Do nového školního roku jsem si dala za cíl být na kluky důslednější, dbát na lepší provedení cvičení, nastavit jasná pravidla chování a hlavně z nich udělat společně s námi trenéry opravdu jeden tým. A to se povedlo, i když ta zářijová cesta k tomu úplně jednoduchá nebyla. Sama za sebe vnímám, že když ten trénink baví mě a těším se na něj, protože je připravený a umíme si udělat i trenéři srandu sami ze sebe, tak pak to vtáhne i kluky a snaží se. Za to se tady musím pochválit, protože občas připravím i něco pro trenéry a tak sama mám z podzimních tréninků několik super momentů, na které budu vždy s úsměvem ráda vzpomínat (trenérské štafety, hra na piráty, běhání podle barev).

Také zde u kluků vidím zlepšení v koordinačních, obratnostních i silových dovednostech, oproti loňskému podzimu, ale pořád je co zlepšovat.

Na podzim jsem se byla podívat na jeden celý zápasový den a určitě jsem viděla mnohem lepší fotbal od všech kluků, než na jaře. Ale uvědomila jsem si, jak v tomto věku výkony hráčů ještě hodně ovlivňuje postupné mentální formování jejich osobnosti. Jak více, než se soupeřem, kolikrát v daných situacích bojují sami se sebou (nesoustředěnost, snadné rozptýlení, plachost, nevyvážené emoce, individualismus), ale všechno to souvisí ještě s jejich věkem a mají nárok, ale je zapotřebí jim v tom dávat objektivní zpětnou vazbu, aby si to v ten daný okamžik uvědomili.

Jinak chci vám všem kolegům trenérům poděkovat za to, že jako námořníci se svým kapitánem plujeme společně na jedné krásné modré hájecké lodi, že není pro nás nejdůležitější výkon jejího motoru, ale to, že víme, kam směřujeme a tak žádného našeho malého pasažéra nemusíme hodit přes palubu.

Dan:

1) Zhodnocení podzimu

Ještě než začal kalendářní podzim, tak jsme absolvovali podle mě velmi kvalitní soustředění, které nám dalo hodně po všech stránkách. Zlepšilo se soustředění na trénink a tak si myslím, že si z tréninků kluci odnáší daleko více než minulý rok, kdy podstatně víc „zlobili“ a trénink se tak hodně kouskoval.

2) Nejlepší zápas + nejhezčí moment

Nejlepší zápas z mého pohledu byl na Admiře, kdy jsme alespoň na hřišti, které jsem měl možnost sledovat já, předváděli nádherný rychlý fotbal s mnoha vstřelenými góly.

3) Nejhorší zápas + nejslabší moment (chvíle, situace)

Nevybavuji si vyloženě nejhorší zápas, ale v několika zápasech jsme od začátku tahali za kratší konec provazu, jak se říká, ale i přesto jsme i v takových zápasech měli pár světlých chvilek, které jsou optimistické pro nadcházející jarní část sezóny.

4) Spokojenost s herním výkonem

Oproti minulé sezóně jsou jasné pokroky jak v herní činnosti jednotlivce, tak v týmovém pojetí hry. Na druhou stranu je třeba říct, že je stále co zlepšovat, což je v tomhle věku přirozené.

5) Plán na zimu – co zlepšit, náplň tréninků, na co se zaměřit, čeho se účastníte (zimní liga, turnaje)

V zimě nás čeká několik turnajů s hrou na 4 branky, což nám pomůže lépe se orientovat v prostoru. Dále využijeme zázemí školní tělocvičny na Květňáku, kde máme možnost zaměřit se i na gymnastické věci.


čtvrtek 15.12.2016 | K. Špinková, D. Beneš | Přečteno: 1722

Další články