Mladší žáci B

Hodnocení sezóny: Mladší žáci B

První rok byl v nové soutěži 7+1 úspěšný. Navíc se klukům a holkám podařilo z Německa dovézt stříbrné medaile.

1.Letos se koná ME ve Francii. Co tě nejvíce zaujalo? Jaký je tvůj favorit?

Můj favorit je CR7 a Italové, samozřejmě bych to přál i našim, ale jejich ustrašený výkon jsme všichni viděli, překvapením bylo, kolik vyrovnaných soupeřů bylo na ME, to ukazuje i na to, že při taktické vyspělosti soupeřů je těžké překonávat obranu, navíc jsme v moderní době, kdy si dohledáte veškeré statistiky, videa, víte, jak se který hráč pohybuje, do toho i mírné podcenění velkých týmů, hraje také velkou roli, mohli jsme to vidět, že favorité nevyhrávají, je to jen o hlavě a i ty největší hvězdy, odehrají spoustu zápasů během sezony a pak na vrcholné akci nemají, takový drajf, jako v kvalifikacích. Jinak se mi líbil i Walles a Island, zajímavé bylo i Maďarsko s teplákovým hrdinou.

2.Zhodnocení jarní části

Během jarní části jsem zkoušel různé varianty v sestavě, jak nahradit odcházející hráče, někdy se to povedlo, jindy to bylo trápení, ale bez zkoušky nic nejde. Co se týká jara, tak jsem spokojený, i když cítíme, že to mohlo být ještě lepší, měli jsme na dosah úspěch vyhrát opět soutěž, tentokrát v jiné kategorii, ale nebylo nám přáno, po herní stránce jsme nepropadli, na míči jsme silní, jen budeme pracovat na koncovce, směrem dozadu se dopouštíme minima chyb, jen občas ta rozehrávka, jsou zápasy, kdy je to perfektní a může to být ta samá sestava a je to tragédie, ale to je jen o koncentraci na dané utkání, více si věřit, nebýt pokakaný. Další plus je i zapracování děvčat, která rozhodně nehrála, jen roli přines pití, ale byly plnohodnotnými členy týmu. Pochvala patří i klukům z 2003 a jejich realizačnímu týmu, po domluvě vše fungovalo, tak jak mělo, ještě jednou díky.

3.Zhodnocení celé sezóny - porovnání podzimu a jara

Jestliže hodnotím celou sezonu, tak musím říct, že po herní stránce jsme nepropadli, ale jen díky tomu, že jsme už odehráli předchozí sezónu přes třicet zápasů 7+1, to nám dalo spoustu zkušeností, které jsme úročili v bojích o přední příčky, s porovnáním podzim a jaro, tak jsme zůstali v tabulce na stejných místech, i když víme, že jsme měli první místo na dosah, bohužel jedna kalamita nás připravila, jenže o to nejde, líbil se mi přístup, zvláště na jaře, kdy na nás byl soupeř vždy dokonale připraven a nenechal nám tolik místa, často jsme museli utkání obracet, i to se nám dařilo a je vidět, že hráči mají vůli po vítězství a je jedno v jaké sestavě hrajeme, na tom budeme stavět od příští sezony.

4.V čem mužstvo splnilo očekávání

Potěšilo mě, že začalo chápat i některé taktické věci, které praktikujeme, týmové pojetí hry, zvláště na turnaji v Mnichově, vůbec mohu říct, že jsme turnajové mužstvo, které se dokáže vyhecovat a semknout mnohem víc, když jde o hodně, čím těžší soupeř, tak vidím kvalitnější individuální výkony, který ten tým posouvají ještě více vzhůru.

5.V čem naopak mužstvo zklamalo

Zklamalo, jak to říci, bylo pár zápasů, které nevyšly výsledkově, ale herně to nebylo zlé, bohužel jen jsme nedokázali proměnit vyložené šance, spíš mně občas zklamal přístup některých hráčů, jsou strašně náladový, jak se jim chce, tak podle toho vypadá výkon, poté se divý, že nedostávají tolik příležitostí, ale hlavně by si měli uvědomit, že vše začíná na tréninku, který je základ. Musí si uvědomit, že jejich motivace je motorem, ne trenérova nebo spoluhráče.

6.V jaké oblasti nastal největší posun?

Ve fyzické připravenosti hráčů i hráček, odehráli jsme celkem 120 zápasů za sezonu, bez 50 minut 9000 minut na hřišti, ti nejlepší tam byli 75 zápasů, máme v týmu hráče, ale i hráčky, kteří zvládnou dvě utkání v plném tempu po sobě. Další pokrok je i myšlení některých hráčů, ale i zlepšení těch slabších hráčů, ale jak říkám, když se chce, tak je vše možné. Když jsem před třemi a půl lety začínal u kluků, tak chodili na trénink, kolikrát, že musí, teď už píšou den dopředu, co budeme dělat, takže se těší a není to jen o partě. Z 32 hráčů chodí pravidelně v průměru 24 hráčů, většinou 4 mají zdravotní potíž, 2 školu a zbytek jsou turisti, kteří dorazí, když se povede počasí, je to jako s výletem, na něj také vyráží, když je hezky. Další posun je i v tom, že 98% hráčů, kteří jsou nominováni, tak dorazí i na zápas, že trénink neslouží, jako úschovna zavazadla při nákupu a když je víkend, tak chalupa.

7.Kdo tě nejvíce potěšil? Kdo udělal největší pokrok?

Potěšil mě týmový duch a výkon, každý z hráčů udělal pokrok v něčem jiném, nemohu říci, že by se někdo v něčem nezlepšil, to bych lhal, každý má svou roli v týmu, při pravidelných tréninkových jednotkách u nás udělá pokrok i cvičená opice, když bude chtít . Nejvíce se těším, kdo udělá pokrok během léta, každý z hráčů má svůj plán a je jen na nich, jak se k tomu postaví.

8.Plán do nové sezóny 2016/2017

Plán je následující: soutěž, co hrálo naše áčko, bude hrát béčko, áčko se posouvá do přeboru – obě soutěže se rozšířili o další účastníky, což kvituji, jen si myslím, že se mohlo hrát klidně do konce listopadu, protože klimatické podmínky to dovolují. Přebor má další ligové celky, tím soutěž získává na atraktivitě, našim cílem bude nastřílet přes sto branek a inkasovat do 40 branek za sezónu, u béčka budeme hrát proti 04 výběrům, někteří tam budou mít i 05, ale převaha 04 pro béčko, by to mělo být motivací, zápasy chceme nastavit, tak aby jim nemohli chodit pomáhat kluci z áčka, aby ta soutěž ležela jen na jejich bedrech, i zde bude cílem 100 a více branek a max 50 inkasovaných. Z důvodu, že se nám vyplatila příprava na kategorii na mladší žáky, tak jsme zvolili i stejný model letos a přihlásili se do soutěže pro starší žáky, kde narazíme na ročníky 2002,2003, ale i holky ze Sparty 01, zde máme cíl držet se ve středu tabulky, herní kvalitu na to náš tým má, jen budeme muset zapracovat více na taktických věcech a prostoru.

9.Jen pár čísel

•Soutěž F2A – 1400 minut – 20 utkání – 15 výher – 5 porážek – skóre 120:49

•Soutěž F3C – 1400 minut – 20 utkání – 13 výher 1 remíza – 6 porážek – skóre 79:46

•Turnaje – 560 minut – 7 Turnajů – 5 výher – 4 remíz – 6 porážek – skóre 22:34

•PU– 5250 minut – 66 utkání – 40 výher – 4 remízy – 21 porážky – skóre 520:310

•Celkem – 9100 minut – 120 utkání – 77 výher – 10 remíz – 40 porážek – skóre 774:455

•Během sezóny odehráli všichni dostatek minut, dokonce i nováčci, co neumí ani kopnout do míče, na tož se správně pohybovat, tak mají minimálně cca 300 minut