Muži A

Hrdina Hájů Novák po Ďáblicích: Zvládli jsme klíčový duel

Hrdina Hájů Novák po Ďáblicích: Zvládli jsme klíčový duel
Před startem jara vytáhl nový trenér Hájů žolíka, když do základní sestavy zařadil útočníka Jana Nováka. A právě on vstřelil rozhodující góly v záchranářské bitvě s Ďáblicemi (7:3). „Snažím se tu důvěru splácet,“ říká útočník, který zvyšoval parádní ranou na 3:2 a následně hlavou na 4:2. Háje jsou i tak předposlední, ale třeba od Ďáblic je dělí už jen tři body.

Háje daly do tohoto zápasu doma jen tři góly, užili jste si po té kanonádě vítězný pokřik?

Užili. Ale já jsem v chlapech teprve první rok, takže pro mě to byl určitě nejdelší pokřik. Konečně jsme byli v nějakém utkání efektivní. Myslím, že v každém zápase máme docela dost šancí, ale dařilo se nám proměnit jednu. A teď? Do čeho jsme kopli, to skončilo v síti. I když pár nájezdů tam ještě bylo. Ale můžeme být s výsledkem fakt spokojení.

Jak těžký to byl zápas?

Měli jsme hodně dobrý start, vedli jsme rychle 2:0, ale nemysleli jsme si, že je hotovo. Pak přišla klasika, jako třeba na Čafce, kde jsme taky vedli. Zbytečně jsme se zatáhli a asi jsme si mysleli, že si to uhrajeme sami. Ukolébali jsme se. Přišly dva góly soupeře z našeho nedůrazu, naštěstí jsme se ještě do poločasu dostali zpátky do vedení a už jsme to měli v naší režii.

Klíčový gól na 3:2 jste dal vy, kdy vaše rána od autové čáry doplachtila do sítě. Vážně jste věřil, že to takhle parádně trefíte?

Takhle jsem to vážně chtěl. Ten gólman mi přihrál, měl vlastně takovou asistenci. Tak jsem se koukal, jestli je někdo z našich před bránou, ale nikdo tam nebyl. Gólman byl vylezlej, tak jsem to tam zkusil zatočit. A zapadlo to tam docela hezky.

Obstaral jste i trefu na 4:2, kdy vám obrana soupeře dala docela dost prostoru...

To brankáři obrana zrovna nepomohla, to je fakt. Já jsem si tedy původně myslel, že to jen klasicky líznu hlavou do autu, že to jde za mě. Protože obvykle to končí tak, že mě naši krajní záložníci hledají nějak špatně. (směje se) Ale tentokrát mě Matěj Soucha našel skvěle, balon se nějak zastavil a spadlo to tam.

Všiml jste si toho, že brankář soupeře v půli střídal?

To jsem zaregistroval až když jsme dali pátý gól. Asi jsem mu to znechutil, to se mu omlouvám. (směje se)

Co se vám honilo hlavou v poločase?

Trenér nám docela důrazně domlouval. My jsme často měli zápas dobře rozehraný, ale odehrát ho celý dobře, to se nám nepovedlo. Vždycky tam byl dobrý jen poločas, ale tentokrát byly konečně dobré oba. Byl tam jen malý výpadek. Na skóre jsme vyhráli oba dva. Trenér nám vyčítal, že góly co jsme dostali, byly z nedůrazu. To samozřejmě byly, my jsme si to uvědomili a pak už jsme si dávali pozor. Dostali jsme vlastně už jen jednu branku, takovou spornou.

To je pravda. Asistent mával ofsajd, ale gól platil...

Jelikož jsme vyhráli, tak se k tomu nechci moc vracet, v tuhle chvíli je mi to jedno. Ale kdyby měl tenhle gól o něčem rozhodnout, tak bych byl hodně naštvaný.

Můžou tohle být zlaté body v boji o záchranu?

Byl to klíčový zápas o šest bodů. Kdybychom to nezvládli, tak by nám Ďáblice utekly na devět bodů a teď jsme na tři body. Hlavně jsme potřebovali udělat body, protože Cholupice minule vyhrály, což jsme nečekali. Navíc slyšíme, jak nás všichni odepisují, tak se snažíme vzepřít těm řečem. Doufám, že jsme to tímhle zamíchali.

Na vás leží tíha odpovědnosti asi nejvíc, když vám trenér tak věří...

Snažím se mu tu důvěru splácet. Snad tam spadne i něco příště. I když to hrajeme proti béčku Motorletu, to bude těžší soupeř.

Věřil vám, i když jste prý nebyl fit. Co vám bylo?

Vynechal jsem předzápasový trénink, ležel jsem s horečkami. Ani ráno před utkáním mi nebylo dobře, zvracel jsem, byly tam i střevní potíže. A když už jsem do toho šel, tak jsem si říkal, že vystřídám v poločase, ale když jsem dal před půlí ty dva góly, tak mě to nakoplo. Takže jsem tam vydržel i deset minut ve druhém poločase.

Vyhráli jste výrazně, ale hodně vás podržel i brankář Tlustý. Nevyčítá vám, že ho necháváte zbytečně vyniknout?

My jsme rádi, když se může ukázat. (směje se) Říkáme totiž: Když nedůvěřuješ gólmanovi, tak nejsi kamarád.

Zvládli jste důležitý zápas, ale vyhráno určitě není. Bude se takováhle výhra nějak víc slavit?

Měli jsme slíbeno od trenéra, že když vyhrajeme, tak pojedeme tady nedaleko do jednoho baru. Takže po zápase byl oběd a pak se šlo do hospody.

Očima trenéra Hájů Lukáše Růžičky

Co se týče utkání, tak jsme věděli, že je pro nás klíčové. Na podzim jsme u soupeře prohráli 1:3 a teď jsme vyhráli výraznějším rozdílem. Na jaře to nebylo až dosud výsledkově podle našich představ. Hrajeme s mladými hráči, kterým chybí zkušenosti, ale budou se dál rozvíjet. Takového fotbalistu, který prošel vyššími soutěžemi, jako běžně mají proti nám soupeři, my nemáme. U nás dáváme šanci klukům, co přišli z krajského přeboru dorostu a nemají zkušenosti, ale pracujeme dál. 

Určitě nechceme skončit druzí nebo třetí od konce, protože jistota záchrany v takové chvíli není definitivní. Nevíte, jak dopadne divize, a zda se někdo z přeboru posune výš. Každopádně chceme přebor pro Háje udržet, jednoznačně tam patří. Touhle výhrou se pro nás nic nemění v tom, že jdeme od zápasu k zápasu a vždy k němu přistupujeme stejně. Chceme hrát hezký, kombianční fotbal. Jestli se nakonec zachráníme, to je otázka. Nechceme to ukopat antifotbalem, chci kluky naučit kombinační fotbal. Někdy se nám to i daří. A co se týče Honzy Nováka, dal proti Ďáblicím krásné a důležité góly. Přitom měl den před zápasem horečku, bylo mu špatně, měl zdravotní problémy, zápas odehrál se sebezapřením. Chválím ho za to. Pomohl nám a nastartoval tým.

René Machálek, sport.cz


středa 3.5.2017 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 2387

Další články


Rozpis zápasů / Výsledky

18.4.2024, 17:00, Braník UMT.
Braník – FC Háje
Starší žáci A (2009)
20.4.2024, 09:00, Xaverov UMT.
Xaverov – FC Háje
Mladší přípravka B (2016)
20.4.2024, 10:15, Březiněves T.
Březiněves – FC Háje
Muži A
20.4.2024, 10:30, Háje UMT.
FC Háje – Vršovice
Mladší dorost B
20.4.2024, 10:30, Újezd nad Lesy T.
Újezd n. Lesy – FC Háje
Mladší žáci A (2011)
20.4.2024, 10:45, Union Strašnice T.
Union Strašnice – FC Háje
Muži B
20.4.2024, 11:00, Xaverov UMT.
Xaverov – FC Háje
Mladší přípravka A (2015)
20.4.2024, 11:30, Nad Přehradou T.
FC Háje – Náchod
Starší žáci A (2009)
20.4.2024, 13:30, Nad Přehradou T.
FC Háje – Náchod
Starší žáci B (2010)
21.4.2024, 09:00, Braník UMT.
Braník – FC Háje
Starší přípravka B (2014)
21.4.2024, 09:00, Braník UMT.
Braník – FC Háje
Starší přípravka A (2013)
21.4.2024, 12:00, Koloděje T.
Koloděje – FC Háje
Starší přípravka A (2013)
21.4.2024, 12:00, Nad Přehradou T.
ELFA – FC Háje
Starší přípravka B (2014)
21.4.2024, 14:30, Háje T.
FC Háje – Zbraslav
Starší dorost
21.4.2024, 17:00, Háje T.
FC Háje – Admira
Mladší dorost A
21.4.2024, 17:00, Štěrboholy T.
Štěrboholy – FC Háje
Mladší žáci B (2012)
21.4.2024, 17:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – ČAFC
Mladší žáci A (2011)