FC Háje

Jarní úklid na Hájích

Jarní úklid na Hájích
Pojďme společně přivítat jaro - úklidem nejen přírody, ale i okolí, které máme rádi.

V klubu jsme se nechali inspirovat celorepublikovou akcí Ukliďme Česko (https://www.uklidmecesko.cz/) - hlavní uklízecí den připadá na sobotu 27.3. Sníh už dávno slezl, ale ještě více odkryl a ukázal, že se v okolí hřiště na Hájích povalují odpadky, které kazí celkový dojem z návštěvy našeho areálu.

Vzhledem k současným opatřením není možné udělat hromadnou "brigádu", ale myšlenka je taková, že v období od pátku 26.3. do středy 31.3. je možné si vyzvednou pytel na odpadky u brány v areálu K jezeru a začít sbírat. Primárně je nejvíce na očích příjezdová cesta, dále určitě i okolí parkoviště a cesta z lesoparku (pod garáží).

Stejně jako nyní používáte ochranu dýchacích cest, tak doporučujeme i ochranu rukou (nejlépe gumové nebo jednorázové rukavice). Plné pytle můžete nechávat u popelnice u vchodu do budovy. Tuto akci můžete spojit s víkendovou procházkou nebo jako výzvu (pomoc přírodě, osobní nebo klubovou). Budeme rádi i za dokumentaci (fotky můžete posílat na matej.soucha@gmail.com nebo na sociální sítě klubu).

Předem všem děkujeme za váš čas a úsilí!


čtvrtek 18.3.2021 | Klub | Přečteno: 328

Další články