Starší žáci A

Ročník 2004: Zhodnocení přípravy během srpna

Ročník 2004: Zhodnocení přípravy během srpna
Přinášíme vám celkové zhodnocení přípravných zápasů hráčů z ročníku 2004.

FC Háje JM 04 – Admira Praha – 2:1 (0:0)

Branky: 2x Alex

Sestava: Luky (David) = Krizi (Turbič) - Smolda - Voty - Dimi (Kačer) = Týnka (Hajnej) - Mára (Johny) - Sam = Franta (Víťa) - Alex (Jura) - Kubík (Maty)

Po dvou náročných dnech nás čekal ostrý test, pokud chceme být úspěšní, měli bychom do toho dát více, a to dnes bylo :)
Zápas byl vyrovnaný, na šance jsme byli o chlup lepší, padli ještě dvě branky, první ta naše, ale nebyla uznána, před střelou Sama, který se mohl v prvním zápase připsat hned mezi střelce, došlo ke kontaktu Smoldy se soupeřem, a druhá jsme inkasovali v posledních vteřinách z kopačky Jakyho, který ale stal v ofsajdu.
Zápas byl náročný pro obě strany, jak to v této fázi bývá, ale je to pozitivní start do další práce.

FC Háje JM 04 - SK Benešov - 10:2 (5:1)

Branky: 4x Vrzy, 2x Poky, 2x Matyas, 1x Franta, 1x Sam

Sestava: Luky/Buk = Dimo - Voty - Bejk - Kasa = Mára = Týnka - Sam = Franta = Vrzy - Matyas ==) Víťa, Poky, Maty, Hajnej, Jura

První zápas po návratu ze soustředění v týdenním bloku na domácím hřišti jsme přesunuli na trávu do Kolovrat, kde nás čekal soupeř ze skupiny C Divize, od začátku do konce jsme měli zápas pod kontrolou, spadlo nám tam téměř vše, hráči si vyzkoušeli tři různá rozestavení, v některých pracovali lépe, jindy hůře, ale i tak se hra líbila, nebude si nic nalhávat, těžší zápasy teprve přijdou.

FC Háje JM 04 - FAAZ - 8:2 (4:0)

Branky: 3x Alex, Vrzy¦ 1x Poky, Jura

Sestava:

1. Půle ==) 4:0

Luky = Dimi - Bejk - Zelí - Buk (Maty) = Poky ( Kubík) - Jura = Vrzi - Kubík (Poky) - Maty (Víťa) = Alex

2. Půle
Buk = Dimi - Bejk - Zelí - Maty = Kubík = Jura - Luky - Víťa - Vrzi (Alex) = Alex (Vrzi)

Díky za týmový výkon, první půle jen jeden na střídání a v druhé půli bez, podotýkám, že jsme hráli 2* 45 minut na UMT za podpory vydatných slunečných paprsků. Díky, že jsme si vyšli vstříc, podporovali se do konce a věřili si od začátku. Smutné z pohledu trenéra je, že hráči vědí o zápasech měsíc a půl, navíc, každý ví, že je přípravné období, tahle nepřítomnost, nás v soutěži může mrzet, zde je prostor se sehrát, nacvičit si různé signály, spolupráci, ne poté za běhu v soutěži.
Luky opět čisté konto.

FC Háje JM 04 - ABC Braník 04 - 2:1 (0:1)

Branky: Alex (Vrzy), Vrzy (Jura)

Sestava: Luky//David = Dimo (Maty) - Bejk - Vili - Kasa = Tom (Johny) = Týnka - Poky - Kubík (Jirka) = Alex - Vrzy

Dnešní souboj byl opět z divizním celkem v přípravě se jednalo již o druhý zápas se soupeřem skupiny A, zatím dvě výhry, zítra nás čeká Tempo Praha a poté ještě Aritma a Libuš, tudíž 5 týmů za poslední měsíc, tudíž si můžeme porovnat sílu skupin. Dnešek jsme nezačali špatně, na soupeře jsme vlétli, ale pak jsme zbytečně zalezli a nechali soupeře hrát, což soupeř využil a dal nám branku díky naší pasivitě. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a přidali na důrazu, odměnou bylo otočení zápasu, čeho si moc ceníme, když se zamyslíme, tak jsme nehráli ještě ani jednou v nejsilnějším složení, tudíž se moc těšíme na plný zdravý kádr, to bude jízda poté!!!
Přání trenéra je, aby měl aspoň poslední týden, co nejvíce hráčů k dispozici a doladili se poslední mouchy, před začátkem sezóny, hrajeme nejen pro dobrý pocit, jak ze hry, tak z vítězství, ale bojujeme i za našeho spoluhráče, který si prochází nelehkým obdobím - jsme s tebou Smoldo a budeme na hřišti všichni bojovat i za tebe, jako by jsi byl s námi, držíme palce a brzy v plné síle i s tebou.

FC Tempo Praha 04 - FC Háje JM 04 - 3:3 (1:1)

Branky: 1x Tom (Kachna), Franta (Alex), Kubík (Vrzy)

Sestava: Luky/David = Maty (Jura) - Vili - Bejk - Kasa (Dimo) = Týnka (Tom) = Vrzy (Víťa) - Franta - Poky (Johny) - Kubík = Alex

Dnešní utkání bylo, co se týče hry nejtěžším, co jsme v přípravě měli, soupeř byl téměř v plné síle, nám bohužel schází stále půlka kádru, která by se prala o místo v prvním týmu. Pochvala za to, že jsme se nevzdali za nepříznivého stavu a bojovali, to je obrovský pokrok, i když se herně nedařilo a hráli jsme bez míče, tak jsme se nevzdali, za stavu 1:0 pro domácí jsme otočili zápas, bohužel poté jsme si mysleli, že se soupeř už porazí sám a dvě laciné branky, nás na chvíli srazili, po drobném prostřídání v posledních minutách jsme vydřeli remízu. Díky za to, že držíme stále sérii bez porážky.

FC Háje JM 04 – SK Aritma Praha – 1:1 (1:0)

Branky: 1x Tom

Sestava: Luky = Dimo – Vili – Bejk – Kačer = Týnka – Poky – Hajnej = Tom – Alex – Víťa ==) Jura – Maty – Kasa - Johny

Další utkání s divizním soupeřem, třetí po sobě, když chodilo tolik málo hráčů, aspoň jsme je udrželi ve vyšším tempu než na tréninku, při pohledu na sestavu je nám smutno, za týden začíná start nové sezóny a my jsme nebyli ani, jednou v plné síle. Ano chceme, aby hráli všichni, jenže je zarážející, kolik hráčů není z různých důvodů, příprava je základ, ano ještě jsme neprohráli, ale vidíme spoustu nedostatků, ať jde o souhru, tak o automatické věci, které by měli být, ať jde o přenášení hry, či aktivní napadání, dalším problémem je chování některých hráčů, kteří si myslí, jak jsou vtipní, ale bohužel tomu tak není. Zápas, který byl nahoru dolů, jsme nedokázali rozhodnout, naopak následovala hrubka při standardní situaci, ke které by nemuselo dojít, snad příště to konečně už pochopí, pokud ne, tak bohužel, můžeš trénovat na 100%, ale pokud nevnímáš v zápase, tak jsi jen atlet a ne fotbalista.

FC Háje JM 04 – SK Libuš – 4:4 (2:2) nastavení 20 minut 0:4

Branky: 2x Matyas, 1x Alex, Voty

Sestava: Luky//David = Dimo – Voty – Bejk – Kasa = Týnka – Sam – Križi – Franta = Alex – Matyas ==) Zelí – Maty – Jura - Johny – Hajnej – Vili

Poslední přípravný zápas do 78 minuty, krásná podívaná, fotbal nahoru dolů, který sice provázeli časté chyby, ze kterých pramenili šance nejen naše, ale i soupeře. Krásný gól Matyase ze třiceti metrů, to byla nádhera, chvilku jsme vedli, chvilku prohrávali, ale celkově jsme jeli na téměř sto procent. Pozitivní zjištění je, že není problém se dostávat do koncovky, negativní je zakončení a mnohem závažnější je práce některých hráčů směrem dozadu, protože ta je tristní, až žalostná, koncentrace na utkání tří hráčů nula! Jestli se chceme posouvat dál, měli bychom pracovat jako celek, nejen na hřišti, ale i mimo něj, koukat pouze na své výkony, nehodnotit výkony druhých, ale své, připustit si kritiku, a z ní si něco vzít, ne že příště se ta chyba opakuje znovu a znovu. Posledních třináct minut nemá ani cenu hodnotit, líto bylo Davida v bráně, protože za to, co předvedla obrana předním, by si zasloužila nakopat do zadní části těla. Tudíž takhle doopravdy NE!!!

Během léta jsme měli místo týmu spíš kroužkovou činnost, což není ideální, když Vám po soustředění, na kterém na víc, nebyli všichni, chodí necelá půlka, proto ať nikdo nekouká na výsledky, přeci nejsme Slavia a Sparta, jak bylo řečeno, bohužel ale i v Horní – Dolní se kluci schází v plném počtu a respektují a váží si toho, že si trenéři berou dovolené a tráví celé dny s hráči, chtějí je posunout dále. Jak je možné že v jiných týmech to funguje, dokonce si nikdo nedovolí nepřijít bez omluvy, to je těžké poté něco s týmem nacvičit, i když chceme, přejeme si z hráčů udělat lidi do života, kteří budou disciplinovaný, slušní a pracovití. Vše je jen o přístupu, ten začíná doma, jak se nastaví, od jídla až po oblečení, není možné, aby hráči chodili na zápasy a tréninky hladoví, pokud to v hlavě nemají, tak prosíme ať zasáhnou rodiče, jde o vývoj dětí, kteří jsou v růstu a potřebují do těla dostat energii v podobě jídla a tekutin. Fotbal není kroužek, kam se jdu jen vyblbnout, pokud ano, tak zájmové kroužky jsou, ale taková činnost je jinak hodnocená. Tvoříme tým, ten si dal nějaké cíle, bohužel ne všichni k tomu přistupují, jak by měli. Trénink je práce, zápas výplata, abychom se posunuli dále, je zapotřebí, aby v práci každý jezdil po zadku na 100% místo diskusí, ano jsou ve věku, kdy jsou proti nim všichni a celý svět je nechápe, oni mají jenom pravdu, ale vraťme se do naše dětství, bez mobilů, PC, kdy jsme po škole hodili tašky doma do rohů, šli jsme ven, a běhali jsme celá odpoledne, hráli, trénovali, pomáhali v doma, večer udělali úkoly a šli spát, ráno jsme vstali a kolikrát ještě před školou blbnuli, jsou dnešní děti snad jinak retardované? Nemají snad nohy, ruce, hlavu, tak proč se je snažíme furt v něčem omlouvat, že jsou přetížené, že za nic nemůžou, že je toho na ně moc, akorát se z nich vychovávají budoucí generace, která si neváží ničeho, nemá respekt, natož disciplínu, chuť se posouvat dál, proč taky, když za všechno můžou učitelé, trenéři, později to bude šéf v práci, při tom stačí málo, být na ně mnohem přísnější a mít vyšší požadavky, pokud si dáváme malé cíle, jsme sice méně zklamaní, když to nevyjde, ale nikdy nás to nepřinutí makat naplno a ukázat si, že na to doopravdy máme.

Fotogalerie k zápasům:

https://www.facebook.com/pg/FC.Haje04.mujmail.cz/photos/?tab=album&album_id=2010846255594808

https://www.facebook.com/pg/FC.Haje04.mujmail.cz/photos/?tab=album&album_id=2013030755376358

https://www.facebook.com/pg/FC.Haje04.mujmail.cz/photos/?tab=album&album_id=2049847791694654

https://www.facebook.com/pg/FC.Haje04.mujmail.cz/photos/?tab=album&album_id=2052090764803690

https://www.facebook.com/pg/FC.Haje04.mujmail.cz/photos/?tab=album&album_id=2054792787866821

https://www.facebook.com/pg/FC.Haje04.mujmail.cz/photos/?tab=album&album_id=2058580620821371


středa 19.9.2018 | Peter Bíro | Přečteno: 257

Další články


Rozpis zápasů / Výsledky

15.12.2018, 15:00, Jedenáctka VS
FC Háje – Turnaj
Starší přípravka B (2009)
16.12.2018, 09:00, Jedenáctka VS
FC Háje – Turnaj
Mladší přípravka A (2010)
16.12.2018, 13:00, Jedenáctka VS
FC Háje – Turnaj
Mladší přípravka B (2011)
16.12.2018, 15:00, ZŠ Květnového vítězství 1554
FC Háje – Turnaj
Starší přípravka B (2009)
5.1.2019, 09:00, Junior Strašnice UMT.
Junior – FC Háje
Starší žáci B (2005)
12.1.2019, 17:00, Junior Strašnice UMT.
FC Háje – Zeleneč
Starší žáci B (2005)
13.1.2019, 08:30, Háje UMT.
Vestec B – FC Háje
Turnaj
13.1.2019, 12:45, Říčany Na Fialce
Turnaj – FC Háje
Mladší přípravka A (2010)
13.1.2019, 14:50, Háje UMT.
Vestec – FC Háje B
Turnaj
13.1.2019, 16:25, Háje UMT.
Vyžlovka – FC Háje
Turnaj
19.1.2019, 08:30, HJM - Květňák
FC Háje – Turnaj
Předpřípravka B (2013)
19.1.2019, 08:30, Háje UMT.
FC Háje B – Vyžlovka
Turnaj
19.1.2019, 10:05, Háje UMT.
FC Háje – Podolí
Turnaj
19.1.2019, 15:30, Junior Strašnice UMT.
Poděbrady – FC Háje
Starší žáci B (2005)
20.1.2019, 08:30, Háje UMT.
Kunice – FC Háje
Turnaj
20.1.2019, 16:25, Háje UMT.
FC Háje – Modřany
Turnaj
26.1.2019, 08:30, Háje UMT.
Junior – FC Háje
Turnaj