Starší žáci B

Ročník 2005: Krásný zápas

Umělé osvětlení a relativně příjemné počasí nás čekalo v sobotní podvečer na hřišti Junioru Strašnice při druhém zápase zimní ligy. ​Prostě slušné podmínky na velmi očekávanou fotbalovou bitvu s divizním týmem Slavoj Vyšehrad.

ZL Junior Strašnice: FC Háje - Slavoj Vyšehrad 4:1

Vzhledem k určitým osobním vztahům mezi našimi týmy ročníku 2005, měl celý zápas úžasný náboj. Nejenže se hrál bojovný fotbal ve vysoké rychlosti, ale nasazení všech hráčů bylo více než 120%-tní. První poločas přinesl několik hezkých akcí na obou stranách, početně více nadějných situací jsme měli my. Ty však skončili zakončením do rukavic velmi dobře postaveného brankaře. A to i v případě situace 1:1 po skvělé průnikové přihrávce. A proto, jak je obecně známo, nedáš-dostaneš, z parádně zahrané standardní situace jsme z dorážky nabíhajícího hráče přímo před gólmanem dostali branku jako první.

Stavem 0:1 skončil první poločas. Protože se učíme pracovat s emocemi v zápase, kde výsledkově ztrácíme, a konečně si začínáme na obrat věřit a to nejen slovně ale i činy, šli jsme od začátku druhého poločasu trpělivě a houževnatě pro vyrovnání. A nejenže jsme zápas výsledkově vyrovnali, obratem jsme přidali další branku a šli jsme tak do vedení. Chvilku to pak vypadalo na tlak soupeře zejména po nebezpečných standardních situacích. My jsme následně měli i trochu štěstí, když po skrumáži ve vápně v situaci 1:1 soupeřův útočník trefil náruč našeho dobře postaveného brankáře. Z následného útoku se nám podařilo náskok pojistit, do konce poločasu pak už trochu zlomenému soupeři přidat ještě jednu branku a upravit tak konečný výsledek na 4:1.

To, že chtěli velmi vyhrát oba týmy se projevilo na emocích po zápase, ať už poražených nebo vítězů. Soupeři gratulujeme k výbornému výkonu a přejeme úspěšnou jarní sezonu. My máme radost, že se nám daří zlepšovat se ve všem, na čem v tréninku poctivě pracujeme. Parádní zápas, Háje 2005!!!