Starší žáci B

Ročník 2007: Práce během nevšedních dnů

Ročník 2007: Práce během nevšedních dnů
Doba covidová. Všichni si kladou otázku jací budou děti a mládež, kteří studují, sportují komunikují přes "počítač". Nikdo na to asi nyní nedokáže odpovědět. Můžeme mít nějaké domněnky, jak to asi bude, vznikají okolo toho mnohé vtipy, které opět kolují přes internet...

A co náš ročník 2007? Když nastala opět doba nesportování, nestudování a nesetkávání, přeci jen jsme byli poučeni z jara a věděli jsme, že musíme společnou komunikaci nějak podpořit.

Když nás tedy nebylo možné pustiti na hřiště, vytvořili jsme (dlouho odkládanou) whatsappovou skupinu, přímo s kluky. Trochu jsme přesunuli zodpovědnost na fotbalisty, protože už jsou to starší žáci a snažili se odlehčit rodičům. Skupina vznikla velmi rychle, horší byla reakce kluků na zprávy, pokyny apod. Kluci dostávali týdenní individuální plány, které měli plnit a psát krátké zhodnocení, jak to probíhalo. Většina reagovala rychle, u někoho jsme museli na reakce trochu více čekat nebo dokonce urgovat.

Jednou jsme se také setkali online, kluci bedlivě poslouchali, ale mluvit na mikrofon se jim nechtělo. Lepší byla varianta, když dostali úkol běhu s jasným cílem a malým překvapením....to myslím ocenili.

Jen věřím, že brzo se vrhneme na hřiště a vnitřní motivace kluků se posílí až zase budeme muset trénovat online. 


pátek 27.11.2020 | Renata Klíčová | Přečteno: 313

Další články