Mladší žáci A

Ročník 2009: Hodnocení podzimu 21/22

Přinášíme vám zhodnocení podzimu ročníku 2009.

1) Zhodnocení podzimu
Podzim bych určitě zhodnotil pozitivně. Vše jsme odstartovali zkraje srpna soustředěním. Jelikož hned víkend po něm nás čekalo mistrovské utkání, nemohli jsme kluky úplně "zničit". To se setkalo s velkou vlnou nevole, že prý takové soustředění nemá cenu. Skvěle to odráží chuť kluků se zlepšovat a pracovat na sobě. Nakonec se nám ale myslím podařilo sloučit obě složky, kluci dostali do těla, jak chtěli, ale dokázali se ze soustředění rychle vzpamatovat a úspěšně vstoupili výhrou a dobrým výkonem do sezóny.
I když né každý mohl říct, že do sezóny vstoupil úspěšně. Zlomenina nohy ze soustředění našemu hráči D.H. velmi znepříjemnila podzim. Ale jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. Reakce hráčů byla až dojemná a starost a péče o zraněného kamaráda příkladná. Znovu to trochu semklo tým a D... se k nám nyní vrací do zimní přípravy silnější než kdy dřív!

2) Nejlepší zápas + nejhezčí moment (chvíle, situace)
V ligové soutěži to určitě bude poslední utkání v Benešově. Bohužel jsem na tomto utkání nemohl být přítomen, ale reakce účastníků jsou plné superlativů. Papírového favorita jsme zaskočili a herně i výsledkově jednoznačně přehráli.
Za zmínku určitě stojí i vydařený přátelský zápas s Duklou Praha. Škoda, že jsme na dobrý výkon nenavázali i v mistrovském klání.
V pražské soutěži se určitě nabízí vybojovaná výhra se silnou ČAFC nebo cenný bod z Xaverova. Velmi dobrý výkon jsme předvedli i v Ďáblicích, což bylo korunováno vysokou výhrou.
Obecně si s klukama ale užíváme každou chvíli a každý trénink. Je příjemné chodit na tréninky, kde naprostá většina hráčů chce pracovat, chce se zlepšovat a posouvat se dál. Na takový trénink se každý těší a užívá si ho.

3) Nejhorší zápas + nejslabší moment (chvíle, situace)
Tady mě určitě napadají prohry s Braníkem a Admirou. Soupeři, se kterými jsme mohli hrát určitě vyrovnanější zápasy, ale nepředvedli jsme svou hru a zaslouženě jsme prohráli. Bolí i těsné prohry s Motorletem nebo Jabloncem. V těchto zápasech jsme vždy vypli jen na jednu třetinu, ale stálo nás to celé utkání. Jen to potvrzuje kvalitu soutěže, ve které se nesmí vypnout ani na minutu.
V pražské soutěži nejvíce mrzí těsná prohra s Kolovraty, kde jsme vedli 2:0, ale v úplném závěru utkání jsme rychle 3x inkasovali a odjížděli jsme bez bodu.

4) Spokojenost s herním výkonem
Určitě panuje spokojenost! Náš tým se prezentuje fyzicky náročným, ale zároveň i technickým fotbalem. Naší velkou zbraní je nasazení, kterým často převážíme misky vah na naší stranu. Vidět ale v naší hře jsou i pohledné kombinace, průnikové nahrávky nebo přechody jeden na jednoho.

5) Spokojenost s umístěním
Spokojenost panuje i zde. Cílem většiny kluků před sezónou bylo umístit se mezi prvními šesti až sedmi týmy tabulky v obou soutěžích. Ti nejambicióznější chtějí obě soutěže vyhrát a musíme uznat, že tento cíl nebyl tak nedosažitelný, jak se zprvu mohl zdát. Přezimování v lize na páté a v Praze dokonce na třetí příčce tabulky je skvělý počin, který nás i hráče těší.

6) Plán na zimní přípravu – co zlepšit, náplň tréninků, na co se zaměřit, výhled jarní části sezóny?
Jako každou sezónu se i nyní během zimy zaměříme i na nefotbalový sportovní rozvoj. Pondělní trénink máme v tělocvičně a využíváme ho k pohybovým a gymnastickým hrám a cvičením. Často jako kompenzaci zařadíme i jiný míčový sport. Úterní venkovní tréninky jsou více herní. Ve čtvrtek se zaměřujeme na rozvoj individuálních schopností s míčem i pomocí nějakého drilu.
Nedávno jsme si poprvé vyzkoušeli i hru na velké hřiště ve formátu 10+1 a musím říct, že jsme jako trenéři byli potěšeni. Je vidět, že základy máme postaveny velmi dobře a teď už je jen na nás, jak dobře na nich budeme stavět. Během zimní přípravy si ještě několikrát vyzkoušíme v přátelských utkáních hru na velké hřiště a snahou bude, aby měl každý hráč možnost tuto formu vyzkoušet.
Na jaře a především na jeho závěru se přípravě na přechod na velké hřiště budeme také intenzivně věnovat. Hlavním cílem ale určitě bude porazit každého soupeře v obou soutěžích. Po podzimu totiž víme, že to prostě možné je!!!

7) Dodatek
Všem přeji klidné a příjemné prožití svátků a hodně štěstí a hlavně zdraví do nového roku!

čtvrtek 16.12.2021 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 1088