Předpřípravka B

Ročník 2013: Hodnocení jara 2019

Tradiční hodnocení začínáme od těch nejmenších.

Jarní část sezony nám začala zkraje ledna tréninkama v hale na Chodově (florbal) a tělocvičně ve škole Mendelova.

Ve větší hale na Chodově jsme se snažili dělat více fotbalových věcí a v menší tělocvičně bylo více obratnosti, koordinace a rychlosti. Ale fotbalové věci samozřejmě nechyběly ani v tělocvičně.

Kluky bavila hala i tělocvična stejně, protože musím říct, že máme velmi šikovný ročník 2013 a je radost sledovat, jak kluky každý trénink baví a jak se chtějí zlepšovat. Nejvíc je samozřejmě (jako každého fotbalistu) baví závěrečný fotbálek, který jsme se snažili většinou dělat formou 2 proti 2, maximálně 3 proti 3.

Halová sezóna byla zakončena turnajem v hale na Jedenáctce, který pořádal náš klub. Hrálo se na 4 branky a se třemi hráči v poli. Turnaje se zúčastnily 2 týmy SK Slavia Praha, 2 týmy FC Háje a SK Říčany a FC Chodov. Nehrálo se na výsledky, ale počítaly se vstřelené góly. Důležité bylo, že všechny děti turnaj moc bavil a užily jsi ho.

Od dubna jsme začali trénovat na přírodní trávě na Hájích 2 krát týdně a 1 krát týdně na umělé trávě na Schulhoffce. Na trávu jsme se všichni včetně dětí už těšili, protože fotbal na trávě je přeci jen pro děti o něco zábavnější. Snažili jsme se v tréninku děti naučit správné vedení míče a hlavně obcházení soupeřů 1 proti 1, což je v dnešním fotbale nejdůležitější. Musím říct, že se děti strašně zlepšovaly a snažily.

Jarní část vyvrcholila dvěma turnaji, které byly opět velmi povedené a byl vidět velký progres, který kluci během jejich prvního fotbalového roku udělali.

Závěrem si myslím, že kluky první fotbalový rok velice bavil a doufám, že se se všemi uvidíme opět v září na Hájích.

pondělí 24.6.2019 | Pavel Eliáš | Přečteno: 201