Z hájecké kabiny

Rozhovor s Michalem Pokorným

Rozhovor s Michalem Pokorným
Představujeme vám dalšího z našich mladých trenérů!

Jaká je Tvá pozice na Hájích? Jak jsi se na Háje dostal?

Jsem trenérem ročníku 2010 a hráčem mladšího dorostu. Na Háje jsem se dostal v na jaře v roce 2016 po rozpadu ročníku 2004 v Horních Měcholupech. Kamarád tady hrál už od začátku sezóny a přemluvil mě.

Co Tě vedlo k tomu stát se trenérem?

Dlouho jsem nad tím přemýšlel a nakonec tomu pomohla i pandemie, měl jsem hodně volného času, který jsem chtěl nějak smysluplně využít. Trénování mě od začátku moc baví.

Trénoval jsi i v jiných klubech? Jaké máš trenérské zkušenosti?

S trénováním jsem začal tady na Hájích v květnu 2020, trénuji tedy zatím 8 měsíců, takže zkušeností ještě moc nemám.

Hrál jsi aktivně fotbal? Řekni nám něco o své fotbalové minulosti potažmo současnosti.

Fotbal stále aktivně hraji, začínal jsem před devíti lety v Horních Měcholupech, které bohužel zanikly. Momentálně hraji za mladší dorost tady na Hájích a jsem tu moc spokojený. Máme super partu a trenéry. Hrajeme hodně útočný fotbal, což mi nejvíce vyhovuje.

Napadá Tě nějaký silný moment spojený s fotbalem, který jsi prožil?

Asi nejsilnější byly 2 momenty – když jsem na vlastní oči viděl hrát Cristiana Ronalda v dresu Realu Madrid, to byl pro mě splněný sen. Druhý moment byl vyrovnávací gól Bořila proti Barceloně v Edenu na 1:1. Ten stadión málem spadnul, to bylo prostě šílený. Zároveň rád vzpomínám na turnaje v zahraničí, 2. místo v Barceloně nebo 1. v Německu bylo skvělý.

Máš nějaký fotbalový vzor (hráč, trenér…)? Jsi fanouškem nějakého českého nebo zahraničního klubu?

Jak jste asi pochopili z předchozí otázky, můj největší vzor je Cristiano Ronaldo. Je to neskutečný dříč a i v 35ti letech patří mezi nejlepší hráče světa. Jinak fandím Slavii, chodím na každý domácí zápas (pokud to tedy situace dovoluje). Přeju ale více týmům, asi nejvíce pořád Realu, pak třeba Chelsea nebo Ajaxu Amsterdam.

Teď mimo fotbal. Jsi studentem nebo už pracujícím občanem? Kde studuješ? / Jaké je Tvé zaměstnání?

Stejně jako jeden hájecký trenér chodím do druháku na gympl v Michli, jsme dokonce spolužáci.

Jaké máš koníčky a čím rád trávíš volný čas?

Hodně času mi zabere škola a fotbal, takže volného času mi moc nezbývá. Jednou nebo dvakrát týdně si ale chodím zahrát hokej, hraji ho už 5 let a je to super doplňkový sport. Doma většinou odpočívám, snažím se být s rodinou. O víkendech často sleduji v televizi zápasy svých oblíbených týmu a rád se taky kouknu na závody formule 1.

Máš svůj osobní či trenérský cíl?

Můj největší osobní cíl je, abych byl v životě šťastný a dělal co mě baví. Momentálně se nejvíce soustředím na školu, ještě pořád nemám jasno kam bych chtěl na vejšku.

Co se Ti vybaví, když se řekne FC Háje JM?

Vybaví se mi hlavně spousta kamarádů, místo kam se pokaždý těším, kde je sranda a kde se toho hodně naučím.


sobota 23.1.2021 | Klub | Přečteno: 373

Další články