Muži A

Rozhovor s útočníkem Hájů Honzou Novákem

Rozhovor s útočníkem Hájů Honzou Novákem
Nadšený, spokojený, šťastný. Útočník Hájů Jan Novák rozhodl povedenou hlavičkou o výhře 1:0 na hřišti Újezdu nad Lesy a Háje se odlepily z posledního místa tabulky Pražská teplárenská přeboru. „Věřím, že nás to nakopne,“ říká střelec. Stejně jako trenér i celý tým věří tomu, že Háje nejvyšší pražskou soutěž udrží.

Co na ten start do jara říkáte, asi je to proti první půlce sezony příjemná změna, že?

Byl jsem příjemně překvapený. Jasně, měli jsme nového trenéra, ale tenhle zápas nebyl z naší strany nic moc. Možná to bylo nejhorší utkání, jaké jsme pod trenérem Růžičkou zatím odehráli. Ideální nebyl ani terén. Ale zvládli jsme to, máme tři body a věřím, že tohle nás nakopne.

Háje chtějí ukázat na jaře novou tvář. Co se tedy pod trenérem Růžičkou změnilo?

O změně trenéra jsme se dozvěděli nedlouho po podzimní rozlučce. Změnilo se toho fakt hodně. Na podzim byly v kabině nějaké rušivé elementy, ty už tam teď nejsou. Všechny nás to baví. Za sebe můžu říct, že jsem nezažil trénink, co by mě nebavil. Všichni se na tréninky i zápasy těšíme. Na tréninky nás chodí daleko víc. Trenér chce, abychom byli pořád na balonu, diktovali tempo hry. S tím asi soupeři moc nepočítají. Trenér do nás pumpuje optimismus, máme na Facebooku skupinu, kam nám posílá motivační videa. V zimě jsme neběhali žádné kopce, pracovali jsme s balonem. Myslím, že jsou všichni nadšení.

Hned po jarním startu jste se dostali z posledního místa... Byly slyšet hlasy, že Háje jsou odepsané. Vyburcovalo vás to ještě víc?

Já jsem nic podobného neslyšel, vážně ne. Víme, že jaro bude těžké, to je jasné, ale trenér věří a my si taky žádný sestup nepřipouštíme.

Na Újezdě měl proti vám stát v brance Jaromír Blažek, chystali jste se na něj?

Samozřejmě na to v kabině přišla řeč, ale ne nějak zásadně. Spíš padly nějaké srandičky, že by bylo fajn mu tam nasypat nějaké góly.

Byl jste rád, že proti vám v brance nestál právě exligový gólman, nebo by to byla větší výzva?

Kdyby byl v brance, tak by to určitě byla výzva. Na druhou stranu musím říct, že kdyby proti nám chytal, tak bych ten gól asi nedal. Takže jsem byl nakonec rád, že v té brance nestál.

Ke gólu vám tedy pomohlo zaváhání brankáře?

Já to pořádně nevím. Hlavičkoval jsem, dál už jsem to moc neviděl. Brankáři to propadlo pod ramenem, nějak si to tam do brány hodil. Myslím, že by asi Blažek takový gól nepustil.

Podívat se přišly dvě stovky lidí, nabudilo vás to? Když jsem byl naposledy na Hájích, bylo tam asi patnáct fanoušků...

Když hrajete před patnácti fanoušky, tak to samozřejmě není nic moc. To slyšíte fakt každého. Takže nastoupit k zápasu, kde jsou dvě stovky lidí, bylo příjemné. Na druhou stranu, my se soustředíme sami na náš výkon a budeme hrát stejně před patnácti diváky, nebo když jich přijdou dvě stovky.

Nový trenér se po příchodu nechal slyšet, že na vás bude hodně sázet. Potěšilo vás to?

V kabině kvůli tomu padly nějaké srandičky. Ale já jsem za to pochopitelně rád. Bývalému trenérovi se tolik nelíbil můj styl a sázel na jiné hráče. Já jsem chodil do hry spíš jako střídající. Teď je to příjemná změna.

Na druhou stranu vás to může dostat i pod tlak. Vnímáte to?

Mně se začalo teď pod trenérem Růžičkou dařit. Dal jsem v přípravě nějaké góly, to pomůže každému útočníkovi. Bral jsem to jako nový start. Pozitivní je, že trenér chce hrát útočný fotbal a to nám sedí. A co se týče toho tlaku. Určitě to není tak, že se počítá s tím, že bych dal gól v každém zápase, ke kterému nastoupíme. Na góly tam máme i další hráče, třeba Matěje Souchu. Nebudu na to sám.

Na výhru vám stačil jediný gól. Háje jich zatím daly jen osm. To není hezká vizitka. Bude jich padat víc?

Jasně, teď nám stačil jeden, ale přeju si, abychom těch gólů dávali víc. Na podzim jich bylo fakt málo.

Situace je pro vás nová i v tom, že je trenér s vámi přímo na hřišti, co na to říkáte?

Musím přiznat, že jsem na začátku pořádně nevěděl, co od toho čekat. On s námi v přípravě odehrál snad kromě jednoho zápasu všechno. Je rychlý, obounohý, přidá mi to na motivaci. A když je s něčím nespokojený, nemusí na mě křičet z lavičky, ale může mi to říct z očí do očí. Že jsme měli nějakou situaci prostě vyřešit jinak.

Když budete v šanci, zakončíte, nebo mu přihrajete?

To by záleželo na situaci. (směje se) Kdyby měl dva góly, tak bych mu asi přihrál, aby dal hattrick a něčím přispěl do kasy. Na tohle je ale těžké odpovídat, protože by záleželo na tom, jak by to v dané chvíli na hřišti bylo.

Výhra na Újezdě se počítá, na tabulku se vám kouká o chlup lépe. Bude ale důležité tohle všechno potvrdit proti Horním Měcholupům...

To je jasné. My jim máme za podzim hodně co vracet. Vedli jsme tam 2:0 a pak zápas ztratili. Nechci se moc pouštět do rozhodčích, ale byly tam penalty... No zkrátka nějaký Suárez tam proběhl a my nakonec nezískali ani bod. Teď bychom to chtěli soupeři vrátit.

René Machálek, sport.cz


středa 15.3.2017 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 2863

Další články


Rozpis zápasů / Výsledky

18.4.2024, 17:00, Braník UMT.
Braník – FC Háje
Starší žáci A (2009)
20.4.2024, 09:00, Xaverov UMT.
Xaverov – FC Háje
Mladší přípravka B (2016)
20.4.2024, 10:15, Březiněves T.
Březiněves – FC Háje
Muži A
20.4.2024, 10:30, Háje UMT.
FC Háje – Vršovice
Mladší dorost B
20.4.2024, 10:30, Újezd nad Lesy T.
Újezd n. Lesy – FC Háje
Mladší žáci A (2011)
20.4.2024, 10:45, Union Strašnice T.
Union Strašnice – FC Háje
Muži B
20.4.2024, 11:00, Xaverov UMT.
Xaverov – FC Háje
Mladší přípravka A (2015)
20.4.2024, 11:30, Nad Přehradou T.
FC Háje – Náchod
Starší žáci A (2009)
20.4.2024, 13:30, Nad Přehradou T.
FC Háje – Náchod
Starší žáci B (2010)
21.4.2024, 09:00, Braník UMT.
Braník – FC Háje
Starší přípravka B (2014)
21.4.2024, 09:00, Braník UMT.
Braník – FC Háje
Starší přípravka A (2013)
21.4.2024, 12:00, Koloděje T.
Koloděje – FC Háje
Starší přípravka A (2013)
21.4.2024, 12:00, Nad Přehradou T.
ELFA – FC Háje
Starší přípravka B (2014)
21.4.2024, 14:30, Háje T.
FC Háje – Zbraslav
Starší dorost
21.4.2024, 17:00, Háje T.
FC Háje – Admira
Mladší dorost A
21.4.2024, 17:00, Štěrboholy T.
Štěrboholy – FC Háje
Mladší žáci B (2012)
21.4.2024, 17:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – ČAFC
Mladší žáci A (2011)