Starší dorost - Přebor - 5. kolo:ABC Braník - FC Háje 1:1 (0:1)

V pátém kole přeborové soutěže jsme zavítali na pažit týmu ABC Braník s cílem potvrdit bodový zisk z minulého zápasu s Juniorem. Reportáž ze zápasu přináší hrající zpravodaj Martin Doksanský.

Vlivem nemoci a zranění musela doznat naše sestava několika změn. Tou
nejviditelnější bylo složení stoperské dvojice Fousek-Krauz. Fousek, který se
poprvé od začátku sezóny objevil v základní sestavě, rozhodně nezklamal a částečně tak odčinil své nedostavení se na středeční pohárové utkání.

Začátek utkaní byl jako z říše snů. Běžela teprve 14 vteřina zápasu a Novák, jenž se dnes postavil do útoku, vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a neomylně zakončil vedle padajícího gólmana domácích - 0:1. Bohužel, to bylo za první poločas z naší strany skoro vše. Hra se odehrávala především ve středu hřiště s mírnou převahou domácích, kteří nic nevymýšleli a jednoduchými míči drželi naší obranu stále ve střehu. Naši zadáci, v čele s pozorným Lačíkem, však odolávali. Ojediněle jsme se i my zapojili do útočné fáze a jedna z mála našich šancí v prvním poločase byla dosti nepřesná střela Skokana. V poslední pětiminutovce první půle měl soupeř ještě tři slibné šance, ale Lačík všechny pokusy parádně vychytal. Pro pobavení přidáván humornou scénku, kdy Novák neúmyslně přetrhl tkaničku u kopačky domácího obránce, tak že kopačka se stala nepoužitelnou a vedoucí domácího mužstva narychlo sháněla novou obuv. Naštěstí vše dopadlo v pořádku.

Ve druhém dějství se naše hra přece jen zlepšila. Do druhé půle jsme poslali Senetu za Jaroslava Hančla, především s cílem oživit naší hru směrem dopředu. Domácí nadále útočili a my jsme začínali využívat okének v jeho obraně. Bohužel ani Novák ani Seneta své samostatné úniky nevyužili. To jsme ale ještě nevěděli, že se nám to krutě vymstí. V 65. minutě byl do hry poslán Doksanský za Martináka. Asi o pět minut později, do této chvíle bezchybný, Lačík zahrál před naší šestnáctkou rukou, když se snažil odvrátit dlouhý nákop soupeře. Nemohlo přijít nic jiného, něž červená karta a následné vyloučení. Do brány se tak postavil Doksanský, který si svůj pobyt v poli moc neužil. Od této chvíle jsme byli pod velkým tlakem, kluci však bojovali jako lvi a když už nějaká střela prošla, Doksanský byl na svém místě. Bohužel domácím se nakonec podařili, alespoň vyrovnat. Už v nastaveném čase zahrávali přímý kop, centr do vápna a nikým nehlídaný útočník skóroval na konečných 1:1. Hned poté byl zapískán konec zápasu.

Vzhledem k vývoji utkaní je remíza spravedlivá. Náš dnešní výkon sice nebyl po
fotbalové stránce tak dobrý jako ten poslední, ale minimálně druhá půle byla ode všech poctivě odježděna a všichni si, zvláště když jsme hráli o 10 hráčích, sáhli na dno svých sil. Pokud k této bojovnosti přidáme i fotbalovost budou naše výkony ještě kvalitnější. Náš nejlepší hráč byl beze sporu kapitán, střelec jediného našeho gólu, Novák. Bojoval do úmoru a jeho výkony vypovídají, že funkci kapitána zastává po právu.

ABC Braník - FC Háje Jižní Město 1:1 (0:1)

Branka Háje: 1´Novák.

Vyloučení: 72´Lačík (Háje).

Rozhodčí: -. Diváků: 60.

Sestava FC Háje: Lačík - Chalupa, Fousek, Krauz, Lojda - Špinka (53. Hančl Josef), Martinák (65. Doksanský), Vlček, Skokan - Hančl Jaroslav (46. Seneta), Novák.

Trenér Martin Brož, asistent Vláďa Solař, vedoucí Jarda Nerad.

Za dnešní hodnocení díky Martinovi. Neměl to tentokrát vůbec jednoduché. V zápase se ještě ani nerozehřál a už musel jít do branky. S tužkou a papírem v ruce se mu sice chytalo o poznání hůř, ale obojí zvládl na jedničku. (pozn. VMJN)