Starší dorost

Starší dorost: Z Bodamského jezera jsme vylovili stříbro

Starší dorost: Z Bodamského jezera jsme vylovili stříbro
Na závěr úspěšné sezony jsme se vypravili do rakouského Bregenzu.

Na břehu Bodamského jezera jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje pod názvem Bodensee Pokal. Startovali jsme v kategorii U19. Už při slavnostním zahájení jsme se mohli na vlastní oči přesvědčit, že proti nám většinou nastoupí 19 letí vyspělí kluci. Nenechali jsme se tím zastrašit a do Prahy jsme přivezli pohár a medaile za druhé místo.

Hrálo se ve dvou skupinách po pěti účastnících systémem každý s každým. V sobotu nás čekala porce čtyř zápasů hraných na 1x25 minut. Omezený čas byl pro nás trochu nevýhodou. Z Prahy jsme si totiž přivezli schopnost neproměňovat ani ty nejvyloženější šance. V krátkém časovém intervalu se tyto přehmaty těžko napravují. Naštěstí jsme dobře bránili, v rozhodujících momentech nás podržel brankář. Proto jsme během soboty ani jednou neinkasovali. Šance jsme si dokázali opakovaně vypracovávat a nakonec jsme dali i góly. Jen jednou jsme nebyli úspěšní. Remíza s kvalitním německým soupeřem z Donaueschingen nám zajistila první místo ve skupině. Němci skončili druzí. Trochu překvapivě mimo boje o medaile zůstali Italové ze Sportingu Cesate. Ti měli v týmu prakticky výhradně 19 leté kluky. Navíc o sobě tvrdili, že úzce spolupracují s prvoligovým AC Turín.

V neděli nás čekaly dva zápasy. V semifinále proti Nizozemcům z Luctor et Emergo jsme byli na poslední chvíli posláni na tréninkové hřiště. Jeho menší rozměry nahrávali soupeřům. Nebyli tak pohybliví jako naši kluci. Měli jsme méně prostoru na kombinaci a museli podstupovat řadu vzdušných soubojů s fyzicky vyspělými Nizozemci. Přesto jsme vedli ještě v druhé nastavené minutě. Po nákopu a skrumáži se soupeřům podařilo šťastně vyrovnat. O účastníkovi finále rozhodly penalty. Měli jsme v nich pevnější nervy a lepšího brankáře. Fotbalová spravedlnost nebyla slepá a poslala nás do finále. V něm zaslouženě zvítězili Švýcaři z SV Muttenz. Hráli rychlý a kombinační fotbal. My jsme bojovali, nechali na hřišti poslední zbytky sil. Na víc než na těsnou prohru to nestačilo.

Kluci výborně reprezentovali klub jak na hřišti, tak i mimo něj. Byli jedním z nejmladších, nejmenších a nejhubenějších týmů v naší kategorii. Ke stříbrným medailím je dovedla rychlost, chytrost, snaha o kombinace a bojovnost. Rozhodně se nezalekli fyzicky vyspělejších protihráčů a nedali jim v soubojích nic zadarmo.

Dobré jméno FC Hájům na mezinárodním turnaji udělali: Pospíšil, Ali Abdullah, Mukhamedov, Novotný, Kolář, Hartman, Hůlka, Vrzal, Mašek, Kulhavý, Müller, Kostka, Kepka, Coulibaly

Výsledky:

FV Wannsee (Německo) - FC Háje Jižní Město 0-2

FC Wettingen (Švýcarsko) - FC Háje Jižní Město 0-1

DJK Donaueschingen (Německo) - FC Háje Jižní Město 0-0

Sporting Cesate (Itálie) - FC Háje Jižní Město 0-1

semifinále:

FC Háje Jižní Město - Luctor et Emergo (Nizozemí) 1:1, 3-2 po pokutových kopech

finále:

FC Háje Jižní Město - SV Muttenz (Švýcarsko) 0-1


středa 12.6.2019 | Petr Hartman | Přečteno: 164

Další články