Starší přípravka A

Starší přípravka 2004 - Motorlet

V desátém kole k nám zavítal Motorlet, a my jsme mohli přivítat po dovolené našeho Bořka šikulu, který nám v předchozích dvou zápasech výrazně chyběl, ale i tak jsme bohužel nebyli kompletní, protože zdravotní indispozice postihla v dobré pohodě chytajícího Kubíka, což byla pro nás ztráta, na jeho místo musel, putovat Dali, kterému se střelecky v posledním týdnu velice dařilo, což nás mrzí, že jsme ho museli uklidit mezi tři tyče.

Při vzpomínce na soupeře se mi vybaví ohromné výsledkové rozdíly z dřívějších dob, ale již minulý rok jsme si mohli ukázat, že dokážeme hrát, proti komukoliv, jak jsem říkal, protihráče dříve zdobila výborná technika. V první části jsme nezačali vůbec špatně po akci Votyho a zakončení Toma, jsme se radovali, poté přežili i pár hezkých akcí soupeře, hra se přelévala nahoru dolů a z poslední akce jsme si nechali smolně dát branku, ale nic se nedělo, v dalším dění jsme pokračovali v započatém výkonu a po dalších dvou úderech Toma jsme si udělali náskok, poté hra trochu přitvrdila, ale ještě se to dalo unést. Ve třetí části, jsme se nepřizpůsobili tvrdé hře a soupeř nás porazil, kdy jsme stačili pouze korigovat po přímém kopu Neymara, o pauze jsme si řekli, že musíme zrychlit hru a rychle dát míč od nohy a proběhnout dříve, než nás stačí sundat, výsledkem byli čtyři branky v soupeřově síti. Nejlepším soupeřův hráč byl brankář, který proti nám nastoupil v druhé půli, minimálně 6 branek pochytal, za to palec nahoru. Bohužel dnes jsme sehráli nejtvrdší zápas v sezoně, v utkání s Admirou to bylo tvrdé, ale fair play, žádné záludnosti, poté tvrdší utkání bylo i s Meteorem, ale dnes to chvílema připomínalo vesnickou řežbu, kde se ctí, kdo leží, ten neběží, ono říct hráči, nemůže přejít, jenže když to slyší poněkolikáté, tak vybouchne a provede zákrok, který nepatří do žádného sportu, viz již poněkolikáté během podzimu, kdy soupeř bez úmyslu hrát balon naskočí kolenem na záda nic netušícího hráče, již to nejsou malé děti, které nechápou a mělo by se vysvětlit, že musíme hrát, tak abychom nezranili protihráče, ale i sebe, jde jen o sport, ne o život. Ono po celý zápas bylo k vidění spousty zákroků, které jsou záludné, rozhodčí to nemůže vše postřehnout, neučíme děti faulovat, držet je za dres, nebo nenápadně bouchat lokty do protihráčů to jsou vše nesportovní věci, které jsem dnes mohl vidět, já jsem raději za pěknou kombinaci, nebo když dokážeme přejít jeden na jednoho, jestliže dostaneme branku od soupeře, tak i zatleskám, když je to po hezké akci, snažíme se podpořit u dětí kreativitu a ne destrukci. Kladu si otázku, co se musí stát, aby rozhodčí i toto posuzovali přísněji a chránili kreativní hráče, v pravidlech to je, že hráč má poté trest, nebo už nemusí hrát do konce zápasu, jaký je rozdíl mezi dospělým a dětským fotbalem, udělat takový zákrok dospělý, tak upaluje do sprch a neřekne ani popel, tak jestli mám jedince, co neunese porážku, a vidím, že to neunáší, tak ho raději stáhnu a vysvětlím, že to se nedělá. Jinak si troufnu s přehledem říci, že po fotbalové stránce, byli naši mnohem vyspělejším týmem, snažili jsme se jít často do kombinace, ale i do zakončení, včetně napadání hráčů již od rozehrávky, při které jdeme sice do rizika, ale kdo nic nezkusí, ten nic nezíská, s naším výkonem až na pár zaváhání jsem spokojený, ale každému gólu vždy předchází nějaká chyba, kdyby nebyla, tak vidíme nudné bezbrankové představení. Pochvala patří celému týmu, že se nevzdali a po nepovedené třetí části, dali hlavu nahoru a otočili skóre, když měli ke konci více šancí.

Dali – bohužel musel do branky, nikdo jiný už nezbyl a my víme, že se na něj můžeme spolehnout i v brance, co mohl, to chytil, rozehrával v klidu, i když v poli by si to užil více

Voty – Bořek šikula, přináší do hry klid i rozehrávku, dokáže podržet míč, ale i nebezpečně vystřelit, ale kde udělal největší pokrok oproti minulé sezoně, to je obětování se pro tým, nekouká na osobní statistiku, ale maká za všechny pro všechny

Marco – platí to samé, co o Votym, jeho zaujetí pro hru a bojovnost ve hře dokáže strhnout i ostatní hráče a to je důvod proč nosí pásku, i když dnes se podílel na dvou brankách, když nahrál doprostřed před branku, ale spoustu toho zachrání a nejen dnes, ale i v předchozích zápasech

Turbo – na místě křídla, byl dnes jako bezzubá babička a koukal, kde co poletuje, poté jsme si něco řekli a po přesunu do útoku se odvděčil dvěma góly

Tom – by měl hrát v brnění, již potřetí ho soupeř atakoval na páteř kolenem, což mi hlava nebere a nemám slov pro soupeře, dnes toho hodně oběhal, jak je jeho zvykem, zapojuje i levou nohu, dnes mu to párkrát sedlo, ve větší produkci mu zabránil pouze brankář, který chytal výborně, ale po dvou zákrocích na něj měla být penalta – to souhlasím

Lego – začal dobře, ale pak dostal do kotníku a postupně se vytratil, ještě to zkusil, ale stáhl jsem ho ze hry, aby se netrápil, chce se to více zpevnit do soubojů

Týčko – začal na střídačce, postupem se prokousal ze střídačky na kraj, odkud vysílal kolmice dopřed, dnes si odvedl práci na výbornou na oba směry dozadu i dopředu

Neymar – po včerejším přáteláku se dozvěděl, že se ho netýká nejen ranní, ale i odpolední zápas, po ránu odešel smutný, že nedal branku, po několika výpadech na soupeřovu branku, tak jsem mu v šatně, řekl, že v poledne mu to tam padne a jsem rád, protože, když se soustředí, tak umí.

pondělí 10.11.2014 | Peter Bíro | Přečteno: 2649