Starší žáci A

Starší žáci: Hodnocení podzimu 2022

Znovu vám zpětně přinášíme hodnocení této kategorie.

Ročník 2009
1) Zhodnocení podzimu
Máme za sebou letní přípravu a podzimní část sezony 2022/2023, a proto se nabízí vhodný čas pro krátkou rekapitulaci a daného období. Právě před letní přípravou jsem se připojil v roli hlavního trenéra k ročníku 2009 tady na Hájích a zatím uplynulé období hodnotím velmi kladně.
Ještě než se dostanu k samotnému hodnocení uběhlé části sezony, tak bych rád poděkoval klubu, trenérskému týmu, rodičům a v neposlední řadě našim hráčům za to, že můj přechod a adaptace v novém prostředí proběhla rychle a rozhodně si z mé strany nemám na co stěžovat.
A teď už k samotnému hodnocení… Přechod na velké hřiště pro nikoho není jednoduchým krokem, ale musím uznat, že se s tím kluci “poprali” velmi dobře. Od samého začátku je vidět, že byli dobře vedeni trenéry v předchozích obdobích, a proto samotná adaptace na “dospělý” fotbal probíhá vcelku rychle.

2) Nejlepší zápas
Osobně hodnotím jako nejlepší zápas uplynulé části sezony utkání v Náchodě, které jsme sice prohráli 3:4, ale kluci si i díky menšímu počtu hráčů hrábli na své dno a předvedli jsme velmi dobrý výkon podpořený dobrými individuálními výkony jednotlivých hráčů.

3) Nejhorší zápas
Nejhorší zápas podzimu hodnotím utkání ve Vysokém Mýtě, které se odehrálo na naprosto nepřizpůsobilém terénu. Klukům se bohužel během celého zápasu nepodařilo na tyto podmínky adaptovat. Upřímně se jim vůbec nedivím. Bohužel nerozumím tomu, jak nějaký klub může tyto podmínky k odehrání zápasu v této soutěži dopustit.

4) Spokojenost s herním výkonem
Herní výkonost většiny kluků byla zpočátku sezony dost nevyrovnaná. S čím jsme trochu měli problém bylo to, že kluci nedávali do tréninků 100% ze svých možností a to se pak následně promítalo do některých utkání. To se však v průběhu podzimu změnilo a aktuálně jsme s nasazením a přístupem všech hráčů velmi spokojeni. Snažíme se klást velký důraz na to, aby tréninky měly ten správný drive a aby kluci odmakali každou činnost naplno, což se jim v posledních týdnech daří a za to jim patří velká pochvala.

5) Spokojenost s umístěním
Upřímně jsem se teď musel kouknout na aktuální tabulku naší soutěže :)) Pro nás trenéry není umístění až tak podstatná věc, i když by s tím naši hráči nejspíš nesouhlasili.
Paté místo po podzimu je vcelku uspokojivé. Pro nás je však hlavním parametrem to, jaký jsme předvedli výkon, jak vypadala naše hra a jak se kluci v průběhu podzimu zlepšili. V tomto ohledu si myslím, že můžeme být spokojeni, i když věřím, že můžeme všechny hlavní parametry ještě výrazněji zlepšit.

6) Plán na zimní přípravu
Za týden nám začíná zimní příprava, která bude oproti té letní o poznání delší. Věřím, že i docházka bude po celé období vysoká a společně se tak budeme moci posunout zase o krok dále. Co se týče tréninků, tak naším cílem bude postupně některé z nich více individualizovat pro aktuální potřeby jednotlivých hráčů. To znamená, že budeme více pracovat jak na zdokonalení silných dovedností, tak samozřejmě i na odbourávání těch slabších. Dále se samozřejmě budeme zaměřovat na rozvoj týmových dovedností s ohledem na pokračující adaptaci na velké hřiště (měnící rozestavení, součinnostní prvky, apod.)
Samozřejmě je pro nás všechny fotbal hlavně něco, co nás baví a naplňuje a tak si budeme chtít jarní část sezony co možná nejvíce užít a to i mimo fotbalovými aktivitami. Závěrem bych rád všem popřál v celém novém roce jen to nejlepší, hodně štěstí a především zdraví.
(Ondřej Machač)

Ročník 2008
1) Zhodnocení podzimu
Podzimní část sezóny hodnotíme pozitivně. Kluci opět udělali veliký posun dopředu jak z individuálního hlediska, tak i z hlediska týmového. Velmi se povedlo letní soustředění, na které se pak skvěle navazovalo po celý podzim.

2) Nejlepší zápas + nejhezčí moment
Povedlo se letní soustředění, kde jsme se sešli úplně všichni a měli jsme tak možnost se všemi zapracovat na detailech hry a trochu více se stmelit. Celkově se nám líbí spolupráce hráčů, jejich zpětná vazba, chuť k rozvoji a pokroku ve všech oblastech hry, i chuť zvrátit nepříznivý výsledek zápasu v náš prospěch.

3) Nejhorší zápas + nejslabší moment
Výsledkově se nám nepovedlo vstoupit do sezóny úplně ideálně, ale postupně v průběhu soutěže jsme byli za dobré výkony odměňováni i dobrými výsledky. Celkově máme horší vstupy do utkání, ale na tom v průběhu zimní přípravy dále zapracujeme.

4) Spokojenost s herním výkonem
S herním výkonem jsme spokojeni. Samozřejmě máme části hry, na kterých je třeba zapracovat (například zmíněné začátky zápasů), ale herně jsme na podzim předváděli dobré výkony a věci, které trénujeme, se nám dařilo přenášet do zápasů.

5) Spokojenost s umístěním
I s umístěním jsme spokojeni i vzhledem k cíli, který jsme si nastavili před začátkem soutěže. Ve výsledkově nepovedeném začátku sezóny jsme měli pár zbytečných ztrát bodů, ale to se pak vyvážilo v druhé části podzimu. Věřím, že na dobré výkony z podzimní části navážeme i v části jarní.

Hodně štěstí a zdraví v novém roce přeje trenérský tým ročníku 2008.
(Trenérský tým ročníku 2008)

pátek 6.1.2023 | Ondřej Machač + trenérský tým ročníku 2008 | Přečteno: 769