Trápení pokračuje: Háje stále čekají na první výhru v přeboru!

My snad nikdy nevyhrajeme, musejí si říkat fotbalisté Hájů. Po sedmém kole přeboru mají na kontě jen čtyři body za remízy. Tu poslední uhráli v pátek na půdě silného ČAFC. Vedli 1:0, ale náskok neudrželi. Po chybě dovolili soupeři vyrovnat a vítězný pokřik si tak zase nevyzkoušeli. „Vedli jsme snad pětkrát 1:0 a ani jednou nevyhráli,“ kroutí hlavou kouč Zdeněk Slabý.

Situace pro něj není jednoduchá. Tak bídný start do sezony s mužstvem ještě nezažil. Na vině může být neustále se měnící sestava, kompletní prý Háje v téhle sezoně ještě nehrály.

„Ještě jsme nebyli v optimální sestavě. Teď se nám vrátili z pobytu v USA Boháč a Janoušek, v sestavě na ČAFC nebyl ani Soucha. Snad už to přijde,“ věří kouč a připouští, že hře jeho svěřenců chybí lehkost.

Zkušenému trenérovi je jasné, že jeho tým má pořád dost času, aby vše napravil. „Pořád si myslím, že máme na střed tabulky. Na pořadí se teď ale samozřejmě nedíváme rádi,“ konstatoval kouč Hájů, které jsou třetí od konce. „Musí se to zlomit. Kluci makají, chodí trénovat. Kdyby něco zanedbávali, bylo by to jiné. Ale oni dřou,“ dumá nahlas. „Chybí nám nějaký šťastný gól, kterým bychom to vedení potvrdili a vyhráli.“

Na druhou stranu kouč nabízí netradiční vysvětlení současného stavu. Háje totiž mají v přeboru vždycky nějakou specialitu. „Jednou jsme neměli v sezoně skoro žádnou remízu, podruhé jsme vyhrávali zase jen venku, potřetí se to prohodilo a my vítězili jen doma. Teď pro změnu nevyhráváme,“ upozornil Slabý.

Pokud jeho tým ale bude dál navyšovat bodové konto jen po remízách, tak by se mohl dostat do pořádné šlamastiky. „Když to takhle půjde dál a my uhrajeme pětadvacet remíz, tak by to bohužel na záchranu nestačilo,“ připouští si neveselou vyhlídku.

Bolavou ránu nevyléčí ani pohled na tápajícího nováčka z Bílé Hory, který jen prohrává. Jinak už si všechny ostatní týmy mohly zkusit vítězný pokřik po výhře. „To pro nás nic nemění. My se musíme soustředit na sebe,“ doplnil realisticky kouč. Jak se s těžkým obdobím sám vyrovnává? Příjemné to není. „Že bych kvůli tomu nespal, to ne. Jedno mi to ale samozřejmě není. Když něco hrajete, nebo někoho trénujete, tak chcete, aby tým vyhrával. Kdyby to bylo jinak, tak bych to nemusel dělat,“ vysvětluje.

Možná se na postavení týmu v přeboru podepisuje i strategie klubu. Jakmile někdo získá v týmu Hájů fazonu a je o něj zájem jinde, klub mu nebrání v odchodu. To se týkalo třeba Bičaníka či Pospíšila. „Jinde by koupili nového hráče, u nás jdeme postupnými kroky a snažíme se zabudovat do sestavy dorostence. Čekáme, až se to naučí,“ dodává kouč.

Absence gólového útočníka hru Hájů sráží. Branka záložníka Václava Hrušky vypadala efektně, když se dostal do šance, elegantně uklidil míč k síti. Střela nebyla nějak razantní a fanoušci se smáli, že šlo o nejtvrdší ránu v Evropě… „Hruška má špatný kotník, on to takhle křížně plackou dává,“ vysvětlil kouč, proč nebyla na hřišti ČAFC k vidění pumelice trhající sítě.

Moc do řeči nebylo ani kapitánovi Hájů, stoperovi Tomáši Dubovi. „Ta situace je nepříjemná. Je to o chybách, my vždycky nějakou uděláme a soupeř dá gól. Máme smůlu, soupeři se trefují skoro z ničeho,“ postěžoval si obránce. „Tady už jsme to třeba mohli uhrát s nulou, když to (brankář) Martin Tlustý několikrát v jasných pozicích vychytal. Jenže nakonec jsme tu chybu zase udělali. A máme bod, který bereme,“ dodal.

Stejně jako trenér Slabý se i kapitán mužstva snaží pohlížet do budoucna s optimismem. „Pořád chceme vyhrávat, snažíme si to všechno nepřipouštět. Je to nepříjemné, ale vlasy si netrháme. Musíme to zlomit a dotáhnout k vítězství zápas, v němž vedeme. To jsme několikrát nezvládli,“ naznačil cestu, kterou by se měly Háje vydat.

KDE VŠUDE HÁJE V TÉTO SEZONĚ V PŘEBORU VEDLY A O NÁSKOK PŘIŠLY

3. kolo: Uhelné sklady – Háje 2:1
Háje vedly od 20. minuty po trefě Nováka, domácí tým ale do pauzy vyrovnal, a pak dokonce strhl výhru na svou stranu

4. kolo: Háje – Třeboradice 1:2