Uhelné sklady - FC Háje JM 2:1 (1:1)

Deset žlutých karet, čtyři červené a jen tři góly, to je bilance duelu Uhelných skladů a Hájů. Po výsledku 2:1 se nakonec z vítězství radovaly domácí Uhelné sklady. Hosty vedl v utkání jako asistent trenéra Radek Fedič, když Zdeněk Slabý chyběl z pracovních důvodů. Právě Fedič na Uhelných skladech působil v posledních sezonách jako hráč. Možná svoje svěřence i namotivoval, ale k vítězství to nevedlo.

Začátek zápasu byl hodně divoký. Během osmnácti minut udělil rozhodčí Novotný pět žlutých karet! Tři dostali domácí hráči - Brzák, Zilvar a Michal za závady ve výstroji (jiná barva spodního prádla než trenýrek a chybějící chrániče). A pak ještě Strnad s Bednářem za fauly. Potom už se hrál fotbal a přišel první gól.

Domácí brankář Borský odkopem nešťastně nastřelil dotírajícího Nováka a od něj doplachtil míč do opuštěné branky. Za tři minuty dostali domácí další ránu. Brzák zbytečně tvrdě fauloval na polovině soupeře a po druhé žluté kartě se hodně rychle vrátil do kabin. Spolu s ním byl z lavičky za protesty vykázán i kouč domácích Karel Šídlo.

První náznak šance domácích měl Chyle, ale míč mu v rozhodující chvíli odskočil. Na druhé straně vyvezl míč do přečíslení Janoušek, ale přihrávku pokazil. Špílmachr hostů ve 35. minutě pronikl do šestnáctky, dloubáčkem překonal Borského, ale toho na lajně zastoupil Zachař a míč uklidil do bezpečí.

Za další dvě minuty bylo vyrovnáno. Michal kolmou přihrávkou prostrčil míč za obranu na Zilvara a ten křížnou ranou trefil přesně za zadní tyč do sítě.

Závěr poločasu byl ve znamení rudé barvy. Nejdříve domácí Mandík velmi ostře zezadu přejel achilovku Brože a rovnou byl vyloučen. V první minutě nastavení úvodního poločas hostující Bednář stáhl unikajícího Michala a po druhé žluté kartě šel spoluhráčům otevřít kabinu o minutku dřív.

Když dvě minuty po pauze únik Zilvara zastavil faulem Dub, síly na hřišti se vyrovnaly. Stoper hostů totiž nevěřícně hleděl na červený kartonek v rukou hlavního arbitra.

Volný prostor na hřišti lépe vyhovoval domácím. V 53. minutě pláchl po pravé straně Zilvar, ale jeho prudkou přihrávku před branku Michal nezasáhl. V 59. minutě si to oba domácí hráči vynahradili. Michal z první posunul míč Zilvarovi, ten lehce přešel přes Brože a nezištně míč vrátil zpět Michalovi, který pod tělem padajícího Tlustého poslal míč do sítě a domácí do vedení.

V závěru zápasu hosté marně dobývali obrannou hráz domácích a ti několikrát z brejů mohli zápas rozhodnout. Největší tutovku měl Hurych, ale Tlustý jeho volej bravurně vyrazil. Když už se hosté dočkali vyrovnání, pokazil jim radost ofsajd střelce Šůse. Karetní horor tak skončil přece jen těsným vítězstvím Uhelných skladů a jejich prvním bodovým ziskem. Háje naopak spadly na předposlední místo.

Uhelné sklady - FC Háje 2:1 (1:1)
37. Zilvar, 59. Michal - 20. Novák. ŽK: 2. Brzák, 3. Zilvar, 13. Michal, 18. Strnad, 48. Vrňák,
54. Zachař, 90. Borský - 13. Bednář, 58. Štípek, 67. Šůs. ČK: 23. Brzák, 42. Mandík - 45+1. Bednář, 47. Dub. Rozhodčí: V. Novotný - Špivák, Tomšů. Diváků: 50.
Uhelné sklady: Borský - Snopek, Strnad, Vrňák, Zachař - Kuchař (46. Hurych), Mandík, Brzák, Michal - Zilvar (74. Sobotka), Chyle. Trenér: Karel Šídlo.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Hrůza (77. Hovorka) - Brož - Novák, Bednář, Janoušek, Štípek
(77. Pánek) - Šůs. Asistent trenéra: Radek Fedič.

Karel Šídlo (Uhelné sklady):
„Bylo to hodně hektické. Potřebovali jsme konečně bodovat a to se povedlo. Zápas ovlivnila vyloučení. Dostali jsme hloupý gól a v oslabení dokázali vyrovnat. Soupeř pak přišel také o dva hráče a síly se na hřisti vyrovnaly. Za druhou půli jsme si vítězství zasloužili. Dali jsme druhý gól a spřehledem to dohráli. Z brejků jsme mohli přidat i další branky.”
Radek Fedič (FC Háje): „K rozhodčímu se vyjadřovat nebudu. Mrzí mně, že jsme po většinu času byli aktivnější a lepší, ale šance, které jsme si připravili, jsme nedokázali proměnit. Klíčový moment byl v závěru první půle. Měli jsme to dohrát v klidu a čekala by nás druhá půle proti osmi, místo toho přišlo zbytečné vyloučení a po přestávce hned druhé. Měli jsme sice převahu, ale domácí hrozili z brejků a jeden jim vyšel. Soupeři k vítězství gratuluji.”

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Svatopluk Michal.
Nejlepší hráč Hájů: Vojtěch Krejčí.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (FC Háje).