Z hájecké kabiny

Z hájecké kabiny (1)

Z hájecké kabiny (1)
Přináším vám první z řady plánovaných rozhovorů pro naše stránky v rubrice "Z hájecké kabiny". Každý týden se budete moci těšit na nový rozhovor s trenérem či vedoucím nebo i sekretářem klubu. Pro dnešek jsem vyzpovídal trenéry staršího dorostu Martina Brože, který loni převzal s Vláďou Solařem mužstvo mladšího dorostu, a Jardu Nerada, dlouholetého vedoucího a trenéra ročníku 91.

Zvolili jste netradiční čas zahájení přípravy, a to teprve dva týdny před prvním mistrákem. Co stálo za tímto rozhodnutím?

Martin: Kdybychom začali dřív, tak by na trénink přišlo tak 5, 6 poctivých kluků, a to by otrávilo jak nás trenéry, tak ty kluky, co by chodili.

Marťas, ty jsi přebral tým minulý rok (mladší dorost - pozn. autora) v těžké situaci a s Vláďou jsi ho dával za pochodu dohromady. Jak bys zhodnotil loňskou sezónu?

Martin: Na podzim se mančaft sehrával, znovu se vybudoval. Takže po podzimu jsme byli o skóre předposlední. Před jarem jsme posílili o dva kluky, zbytek party si taky sedl. Vyplatilo se to, co jsme klukům říkali, že když budou hrát stejně dobře i na jaře, tak přijdou i výsledky, začneme proměňovat šance, které jsme na podzim nezužitkovali. Díky tomu jsme byli v jarní tabulce asi druzí nebo třetí. Z jedenácti jarních zápasů jsme získali 22 bodů a díky tomu jsme se umístili na konečném 6. místě.

Jarda: Ten podzim byl spíš fotbalovější, co se týče výsledků, tak kluci často zápas neudrželi v závěru. Často končily zápasy 0:1, 1:2...

Martin: (skočil Jardovi do řeči) ... hlavně to neproměňování šancí, kdy v zápase místo toho abychom po deseti minutách vedli 3:0, tak jsme na závěr prohráli 1:0.

Jarda: (dokončuje myšlenku) A jaro zůstalo fotbalově stále na velmi slušné podzimní úrovni a přišly k tomu i výsledky.

Martin: Zlom nastal od nečekaného vítězství na Dukle (zápas skončil 2:1 - pozn. autora).

Jak hodnotíš toto vítězství proti týmu, který se částečně přestěhoval k nám na Prahu 11?

Martin: Kdybychom o poločase prohrávali 4:0, tak se nemohl nikdo divit. Ve druhé půli jsme dali dva góly a byli jasně lepší. Něco jsme si v kabině řekli a vyběhl na hřiště úplně jiný mančaft. Najednou jsme Duklu přehrávali. To vítězství nám pomohlo v tom směru, že jsme si ukázali, že můžeme hrát s každým.

Kluci začali nabírat fyzickou přípravu. Zapojujete se do ní také aktivně? Běháte s nimi?

Martin: Oni by nás už uběhali. Neběháme s nimi, maximálně jezdíme vedle nich na kole. Ještě si s nimi můžeme tak zahrát fotbálek, ale běhat už rozhodně ne.

Příští týden jedete na soustředění do Brandýsa nad Labem. Budete ještě nabírat kondici? Nebo bude především herní?

Martin: Soustředění bude herní, budeme pracovat s balónem. Za odměnu budeme využívat rehabilitační linku, relaxační linku, aby si kluci orazili a dostali chuť do fotbalu.

Všichni loňští mladší dorostenci šli s tebou i do staršího dorostu. Takže máš v týmu mix hráčů ročníku 92, 93, 94. Jak jsi spokojený s těmi nejmladšími, kteří budou nastupovat proti o dva roky starším klukům?

Martin: Teprve se ukáže, jestli tyhle mladší na tu soutěž budou mít. Myslím si že jo, ale teď počítáme s tím, že budou chodit k Petrovi Budošovi do mladšího dorostu. Je to za předpokladu, že nás bude dost, což by mělo. Posílili nás kluci ročníku 92 z Chodova, z Podolí. Takže když to půjde tak budeme šetřit 94 pro mladší dorost. Ale až na kluky, kteří jsou méně narostlí, tak nemám strach, že by se ti mladí neprosadili.

Mužstvo tedy posílilo o tři hráče. Opustil někdo loňský kádr? Plánujete přivést ještě nějaké posily?

Martin: Z týmu odešel Pinkava, který stejně nebyl náš, přišel k nám na půlroční hostování. Možná se ještě vrátí, v současnosti je na zkoušce na Podolí. Pokud se tam neprosadí, tak nejspíš půjde k nám, protože byl u nás spokojený. Velkou ztrátou je pro nás absence Buchyho, který je dlouhodobě nemocný. Všichni z týmu ho zdravíme a přejeme brzké uzdravení!!!

Jarda: V hledáčku jsou ještě kluci z Měcholup, uvidíme, jak to dopadne.
Ještě je to o starších dorostencích z minulého roku, o těch 92. Zatím je tam jeden, který chodí na trénink. U druhého je to zatím na vážkách. Bohužel to posílení starších dorostenců z minulého roku není takové, co jsme si mysleli. Očekávali jsme čtyři 92, kteří hráli i loni ve starším dorostu.

Martin: Museli jsme si pomoct sami, bez těch 92.

Co očekáváte od nadcházející sezóny?

Martin: Podzim možná bude opět výsledkově slabší, ale vydržíme, budeme bojovat. Ono se to nějak vyvrbí. Ale nemám vůbec strach. Časem si to sedne. Tím, že začínáme přípravu později, tak to bude trvat třeba tři kola, než si mančaft sedne, než se noví kluci zapracují do týmu.

Jakým stylem byste chtěli hrát?

Martin: Uvidíme jak se nám vykrystalizuje sestava. Rádi bychom pokračovali v hezkém fotbalu, který někdy nepřinesl výsledky, ale dalo se na to dívat.

Plánujete přátelská utkání, aby se mančaft sehrál?

Martin: Chystáme přáteláky, možná i dva až tři o víkendu, chystáme herní soustředění.

Jarda: Ze svých zkušeností z minulosti ale stejně musím říct, že stejně nejvíc dají klukům ty mistráky a sedne si to až po těch třech mistrácích. Přáteláky můžou něco napovědět, ale nepamatuji si, že by obrázek z přípravných utkání byl odpovídající úvodním zápasům mistrovských kol. Nebylo to tak. Kluci třeba v přípravách odehráli kvalitní zápasy, ale nadešel čas mistráku a vypadalo to, jak kdyby byli kluci prvně na fotbale. Nebo naopak. Přípravy byly hrozné, v zápasech to nešlo, v mistráku jsme měli na úvod těžkého soupeře a kluci zvládli zápas s přehledem.

Martin: Důležité také je, že jsme posílili o fyzicky vyspělé kluky. Jak Bílek, tak Hančl, tak i Chalupa jsou velcí kluci. Ti nám chyběli. My máme v týmu malé hráče, sice šikovné, ale malé.

Jarda: Jediný post, který nás asi bude trápit je brankář. Máme v mužstvu jen jednoho kluka, navíc ročníku 94.

Jen tak pro zajímavost si tipněte, jak se umístíte po podzimu a jak dopadnete celkově.

Martin: Po podzimu budeme ve druhé půlce, na konci budeme v klidném středu.

Jarda: Ve skrytu duše doufám v o něco lepší umístění než Martin.

Díky za rozhovor


čtvrtek 12.8.2010 | Klub | Přečteno: 2727

Další články


Rozpis zápasů / Výsledky

6.6.2020, 10:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – Střešovice
Starší žáci B (2006)
6.6.2020, 12:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – Vršovice
Mladší dorost
6.6.2020, 14:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – Vršovice
Starší dorost
7.6.2020, 10:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – Neratovice - Byškovice
Mladší žáci B (2008)
7.6.2020, 12:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – Hostivař
Starší přípravka A (2009)
7.6.2020, 14:00, Háje
FC Háje – FC Háje B
Starší přípravka B (2010)
7.6.2020, 14:00, Háje UMT.
FC Háje – FC Háje B
Starší přípravka A (2009)
7.6.2020, 14:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – Dolní Chabry
Mladší žáci B (2008)
7.6.2020, 16:00, Háje T.
FC Háje – Tempo
Mladší přípravka A (2011)
7.6.2020, 16:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – Bohnice
Mladší žáci A (2007)
7.6.2020, 18:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – Vyžlovka
Mladší žáci A (2007)
8.6.2020, 16:00, Tempo
Tempo – FC Háje
Mladší přípravka B (2012)
9.6.2020, 17:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – Sokol Kolovraty
Starší žáci B (2006)
11.6.2020, 15:30, Háje T.
FC Háje – Tempo
Starší přípravka B (2010)
13.6.2020, 10:00, Nad Přehradou T.
FC Háje – Hostivař
Starší žáci B (2006)
13.6.2020, 12:00, Kolovraty
Sokol Kolovraty – FC Háje
Starší přípravka A (2009)
13.6.2020, 12:00, Kolovraty
Sokol Kolovraty – FC Háje
Starší přípravka B (2010)