Zbraslav - FC Háje JM 3:1 (2:0)

Zbraslav po šňůře tří porážek konečně zabrala a překvapivě to odnesly osmé Háje. Domácí trenér Jaroslav Kudrna měl šťastnou ruku, když na hrot útoku vysunul z obrany exligistu Michala Žižku, který měl na výhře největší podíl. Dal dvě hezké branky a i Sedláčkem proměněná penalta byla po faulu na něho. Háje navíc dohrávaly utkání bez dvou vyloučených a to Duba a Bednáře.

Po úvodním oťukávání přišla 6. minuta a rychlý gól domácích. U zrodu akce byl Dlouhý, který na pravé straně vhodil balón daleko před branku, tam se k němu dostal Žižka a prudkou střelou ke vzdálenější tyči poprvé překonal Tlustého – 1:0. Lepší začátek si domácí jedenáctka snad ani nemohla přát.

Po dalších dvou minutách rozehrával Štengl přímý kop téměř z půlky, míč těsně před Tlustým odskočil a ten ho pak jen s velkou námahou vytěsnil nad břevno. Hosté poprvé ohrozili domácí bránu táhlou střelou Janouška, ale Činovec byl připraven. V 18. minutě se po rychlé akci domácích objevil v dobré střelecké pozici na hranici šestnáctky Dlouhý, ale rána mu vůbec nesedla a stala se snadnou kořistí Činovce.

Ve 27. minutě šel ve vápně důrazně za míčem domácí Žižka, tam po střetu s Dubem upadl a hlavní rozhodčí David posoudil zákrok Duba jako penaltový. Navíc na hostujícího obránce vytasil z kapsy červenou kartu a zápas tak pro něho předčasně skončil. Neúčast tohoto pilíře byla v obraně hostů v dalším průběhu citelně znát. K nařízené penaltě se postavil Sedláček a přízemní střelou zvýšil na 2:0.

Po dalších dvou minutách se obrana hostů znova ocitla v nedbalkách, když po Kudrnově pasu centroval
z pravé strany Dlouhý a nabíhající J. Strouhal z malého vápna trestuhodně přestřelil. Zvýšit tak na 3:0, zápas by asi byl rozhodnut.

Oslabení hosté se do velkého útočení nepouštěli. Výjimkou byla 35. minuta, kdy po Hruškově přihrávce
se před vápnem parádně uvolnil Janoušek, jenže pálil těsně nad.

A když se v závěru poločasu nevešel mezi tyče pohotový volej Kovacse ani ukvapená střela J. Strouhala, odcházeli přece jen do kabin spokojeněji domácí s dvěma góly navrch.

Hned na začátku druhého dějství se po hezké přihrávce Dlouhého dostal do gólové šance Žižka, ale s jeho slabou střelou si Tlustý hravě poradil. Na druhé straně zase nebezpečný centr Janouška nedokázal mezi tyče usměrnit nabíhající Solař.

V 61. minutě po dlouhém Brožově centru zasáhl Dlouhý ve vlastní šestnáctce míč rukou a sudí David se rozhodl pro další penaltu, tentokrát ve prospěch hostů. A ti na to mají vyhlášeného exekutora gólmana Tlustého. Ani on se nemýlil a prudkou ránou k levé tyči snížil na 2:1. A zápas dostal nový náboj.

Domácí přidali na obrátkách a po jedenácti minutách se znova dostali do dvoubrankového vedení, když si Žižka šikovně vyměnil míč se střídajícím Kocourkem, naběhl si před branku a nezadržitelně hlavou ke vzdálenější tyči zvýšil na 3:1.

A když pak sedm minut před koncem po ostrém zákroku Bednáře na Štengla uviděl červenou kartu druhý hráč hostů, bylo málo pravděpodobné, že by Zbraslav mohla o výhru a tři body ještě přijít.

Výhrou se Zbraslav odlepila z posledního místa a posunula se na třináctou příčku. Háje i přes porážku zůstávají na osmém místě a uzavírají tak první polovinu tabulky.

Zbraslav - Háje 3:1 (2:0)
Branky:
 6. a 72. Žižka, 27. Sedláček z penalty - 61. Tlustý z penalty. ŽK: 51. J. Strouhal, 64. Sedláček -
51. Brož. ČK: 27. Dub, 83. Bednář (oba Háje). Rozhodčí: David - Stumpf, Čermák. Diváků: 120.
Zbraslav: Činovec - M. Strouhal (66. Vejvoda), Trkovský, Císařovský, Štengl - Dlouhý, Kudrna, Sedláček, Kovacs (73. Šimoníček) - J. Strouhal (56. Kocourek), Žižka (90+3. Beneš). Trenér: Jaroslav Kudrna.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Soucha ( 55. Grafnetr ), Bednář, Hruška (70. Fedič), Solař
(89. Martinák), Brož (88. Hrůza), Janoušek. Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
Jaroslav Kudrna (Zbraslav):
 „Nebyl to hezký zápas. Myslím si, že diváky moc nepotěšil. Víme, že Háje jsou kombinační mužstvo, věděli jsme o jejich nábězích. Také jsme věděli, že mají problémy v obraně, když se dostanou pod tlak, tak chybují. Na to jsme chtěli hrát. Udělali jsme základní změny a Žižku jsme dali do útoku, hrál tam poprvé. Tato změna se nám velice vyplatila. Dva góly dal a byl i u té penalty. Hodně nám pomohl rychlý gól na začátku. Po autu propadlý balón a přestože je levák, tak to tam pravačkou přesně k tyči trefil. Hodně nám pomohla i ta desítka, protože soupeř za tohoto stavu byl fotbalový a herně lepší. Sedláček dal z desítky na 2:0. V druhé půli oni všechno vsadili na útok, hlavně na nakopávané balóny. My chtěli dál hrát na brejky, což se nám moc nedařilo. Soupeř pak z penalty snížil. Ruka to byla, těžko se dalo proti tomu protestovat. Na štěstí pak utekl Kocourek a posadil to Žižkovi na hlavu, který krásně do šibenice upravil na 3:1. V tu chvíli to bylo rozhodnuto. Zápas se pak dohrával. Bylo tam ještě to druhé vyloučení. Myslím, že ten kluk neudržel nervy na uzdě. Byl to zápas o bojovnosti, o běhání a o tom, kdo projeví větší vůli po vítězství. V první půli jsme tam měli další šance, které jsme neproměnili. Soupeř si kromě penalty žádnou šanci nevytvořil. Náš brankář si v podstatě nezachytal.”
Petr Procházka (Háje): „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. První poločas byli domácí lepší, druhou půli jsme byli lepši my i v osmi. Myslím, že tentokrát hodně ovlivnil zápas rozhodčí. První střela z naší strany na bránu, hráč tam má ruku, změní směr, jde to do brány a rozhodčí to nechá pokračovat. Pak ta penalta. Totální rozdíl v pískání. Každý zápas jiný rozhodčí a jiné metry. Druhou červenou, to si nechá poradit od diváků. Rozhodčí mají v každém zápase jiný metr. O půli jsem u nich byl a ptal se jich, kdo je učí pískat. Minulý týden jde hráč sám na gólmana, faul, penalta a rozhodčí dá žlutou kartu. My dostaneme červenou. Dva stejné fauly a pokaždé je na ně rozdílně nahlíženo. Ať si rozhodčí ujasní, jak se má pískat. Hráči pak nevědí, co si můžou dovolit. Jinak si za porážku můžou kluci sami. Kdyby jezdili po zadku jako v osmi lidech, nemohli jsme tady s tím souborem prohrát. Domácí si to, ale za aktivitu v první půli zasloužili.”

Nejlepší hráč Zbraslavi: Michal Žižka.
Nejlepší hráč FC Háje: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Michal Žižka (Zbraslav).