ABC Braník - FC Háje JM 2:0 (0:0)

Oba soupeři ze spodní poloviny tabulky měli své cíle. Braník chtěl prolomit sérii tří porážek v řadě, Háje pak chtěly přerušit šňůru pěti zápasů bez vítězství. Po bezbrankovém prvním poločase se nakonec ze zisku tří bodů radovali domácí, kteří zlepšeným výkonem po změně stran v rozmezí jedenácti minut dvakrát udeřili. V tabulce se tak posunuli na sedmou příčku, Háje po prohře klesly na místo čtrnácté.
2:0
(0:0)
13.kolo v So 14.11.2015 13:30
Braník UMT
Braník

Přitom začátek nebyl z jejich strany vůbec špatný. Už v 1. minutě postupoval po Souchově uličce Balík sám na domácí bránu, ale dobře postaveného Kudláčka v bráně nepřekonal. Ten stačil jeho střelecký pokus konečky prstů vyrazit. Po pěti minutách to Balík znova zkoušel střelou zdálky, ale Kudláček byl opět připraven. V 9. minutě uháněl na domácí bránu Soucha a Kudláček znova skvěle zasáhl, poradil si

i s následnou střelou Balíka, kterou vytěsnil na roh.

Teprve pak přišli ke slovu i domácí. Po přihrávce Pilíka se opřel do míče Cvrček, Tlustý stačil míč jen vyrazit, avšak dobíhající Šalanda ho nedokázal usměrnit do opuštěné brány. Ve 14. minutě zachytil Krejčího malou domů dotírající Šalanda, objevil se sám před hostujícím gólmanem, jenže zblízka ho nepřekonal
a nakonec z toho byl jen rohový kop.

Po čtvrthodině hry napřáhl několik metrů před vápnem ke střele Platil a Tlustý musel opět prokázat své kvality. Ve 24. minutě po dlouhém centru Cvrčka se z ostrého úhlu opřel do míče Pilík, jenže Tlustý byl znova připraven a střelu zneškodnil. Pak po nepřesné rozehrávce Slabého se do dobré střelecké pozice dostal Habětín, ale zle s ní naložil.

A když pak v závěru poločasu stejný hráč nevyužil další brankovou příležitost a Tlustý skvěle zasáhl, odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

Ten pak trval jen do 50. minuty. To se po hezké kombinaci domácích dostal na hranici šestnáctky do zakončení střídající Trávník a přízemní střelou k pravé tyči otevřel skóre - 1:0.

Chvíli na to, po další brejkové akci domácích posunul Platil balón nabíhajícímu Cvrčkovi a jeho ostrou ránu vytěsnil Tlustý jen s námahou na roh. V 61. minutě pak s chutí hrající domácí udeřili podruhé. Cvrček vysunul na levé straně Habětína, ten lehce odcentroval a pro nabíhajícího Nováka nebyl problém zasunout balón za Tlustého záda a upravit tak na 2:0.

Po dalších čtyřech minutách měl hostující Tlustý velké štěstí, že rohový kop rozehraný Cvrčkem z pravé strany skončil jen na vrchní konstrukci jeho brány. V 75. minutě byl Novák blízko třetí brance, když postupoval sám na hostujícího gólmana, ale ten mu stačil nohou míč vyrazit.

Po dalších třech minutách měl zase na druhé straně velké štěstí domácí Kudláček, když po zpětné přihrávce Slabého pálil prudce Duka a balón zazvonil o levou tyč jeho brány. A když pak v závěru utkání Tlustý zlikvidoval pohotovou dorážku Cvrčka, skončil zápas dvoubrankovou výhrou domácích.

Braník - FC Háje 2:0 (0:0)
50. Trávník, 61. Novák. ŽK: 86. Platil (Braník). Rozhodčí: Zelený - Švorc, Rodová Diváků 30.
Braník: Kudláček - Ceccarelli, Mráz, Tsonev, Pilík - Novák, Pechar, Platil, Habětín - Šalanda (45. Trávník), Cvrček. Trenér: Roman Truneček.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Dvořák (61. Boháč), Krejčí - Brož (72. Lojda ) - Duka, Soucha, Fedič, Hančl (9. Slabý) - Balík. Trenér: Petr Procházka.

Roman Truneček (Braník):
„Už jsme potřebovali tři body. V ostatních zápasech to bylo herně dobré, ale nedávali jsme góly. Dnes to bylo taky. Jsme šťastni, že je to dnes za tři body. Myslím, že zaslouženě, byli jsme lepším týmem. V prvních deseti minutách nás podržel gólman, měli tam dvě, tři šance. My měli, ale celkově víc šancí. Dnes jsem udělal dost změn, nejméně šest. Trávník nastoupil až po zranění Šalandy
a dal pak vedoucí gól.”
Petr Procházka (FC Háje): „Byl to zápas o šest bodů. Domácí vyhráli, dali z pěti tutovek dva góly. My jsme
z pěti, šesti tutovek nedali nic. Všechno to je o gólech. V prvních deseti minutách šel Balík dvakrát na bránu, Soucha jednou. Když ty šance neproměníme, když jdeme třikrát sami na gólmana, tak nemůžeme vyhrát. Soupeř góly dal a my jsme je nedali. Ke konci ještě Duka nastřelil tyč. Domácí se po patnácti minutách uklidnili a začali trošku hrát. Fotbal byl vyrovnaný. V začátku druhé půle jsme dostali dva góly a bylo rozhodnuto.”

Nejlepší hráč Braníka: Milan Cvrček
Nejlepší hráč Hájú: Michal Balík
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Milan Cvrček (Braník).