ČAFC - FC HÁJE JM 5:3 (2:0)

Tak tohle byl zápas na jaký trenér Hájů Petr Procházka jen tak nezapomene. Jeho svěřenci byli na hřišti ČAFC aktivnější, ale co naplat, v 72. minutě svítil stav 3:0. Háječtí ale zabojovali a v rozmezí mezi 74. a 86. minutou vyrovnali na 3:3. Jenže pak přišla obrovská hrubka, kterou domácí využili a nakonec vyhráli 5:3.
5:3
(2:0)
6.kolo v So 26.9.2015 10:15
ČAFC UMT
ČAFC
Diváci: 0,

Hosté byli od úvodního hvizdu plni chuti a domácí brankář Drahorád musel být neustále na pozoru. Jenže svou aktivitu nedokázali gólově zúročit, Čafce se v desáté minutě povedl první rychlý útok, Mašlej před bránou přesně našel Lukáše a ten se štěstím dostal míč do sítě - 1:0.

Fotbalisté ČAFC se do vážnějších šancí příliš nedostávali a tak to zkusil z dálky Nagy, s jehož skákavou střelou měl Tlustý trochu problémy.

Hráči Hájů se dostávali do tlaku díky tomu, že domácí předváděli v rozehrávce obrovské množství nepřesností. Po jednom takovém rychlém protiútoku byl blízko k vyrovnání Novák, ale z otočky branku
těsně minul.

Po půl hodině hry pak přišel druhý úder Čafky. Střelec úvodního gólu Lukáš tentokrát přesně přihrával za obranu, gólman Hájů možná v rozhodující chvíli trochu zaváhal a ve skluzu dostal míč do branky
T. Kaliba - 2:0.

Do konce poločasu se už nikdo střelecky neprosadil, i když se hrálo hodně útočně. Většina šancí ale pramenila z chyb.

Také do druhé půle nastoupily Háje aktivně se snahou o střelbu a ve 49. minutě mohl skórovat Boháč, který si zaběhl za obranu a byl sám před vyběhnuvším Drahorádem. Toho ale propálit nedokázal.

Dlouhé minuty se poté hrálo bez výraznějšího vzruchu. Ten přinesla až 72. minuta, kdy se po rychlé kombinaci Lukáše s Dratvou dostal k míči kanonýr Mašlej a na své konto si připsal už osmý gól této sezony - 3:0.

Vzhledem k vývoji to bylo pro hosty hodně kruté, ale to hlavní teprve ještě mělo přijít.

Krátce po Mašlejově trefě na druhé straně tvrdě vypálil Lojda, Drahorád míč vyrazil na roh a po něm obrana nechala hlavičkovat volného Nováka - 3:1.

Uběhlo devět minut a rázem to bylo o jediný gól. Do pokutového území Čafky přiletěl míč a i když byl Duka sám mezi několika bránícími hráči, tak ti nechali míč propadnout přesně na jeho hlavu a Drahorád se po lobu natahoval marně - 3:2!

Háječtí fotbalisté vycítili šanci a hnali se za vyrovnáním. A zaslouženě se ho dočkali v 86. minutě, kdy Souchovo střelu vyrazil Drahorád pouze k Solařovi a ten míč pohodlně dorazil do prázdné branky - 3:3!

Vypadalo to, že si obě mužstva rozdělí po bodu, ale v 89. minutě přišla ze začátku nenápadná situace, při níž se nepovedl odkop jednomu z hostujících hráčů a z poloviny hřiště nabídl domácím roh. Po něm obránci úplně zapomněli na T. Kalibu, který si v klidu vyskočil a hlavou vrátil Čafce vedení - 4:3!

Na tenhle úder už hosté nedokázali odpovědět. Po rozehrání se všichni hráči vydali dopředu, ale po ztrátě míče utekli domácí tři na jednoho a výsledku dal definitivní podobu Mašlej - 5:3.

ČAFC - Háje 5:3 (2:0)
Branky:
10. Lukáš, 30. a 89. T. Kaliba, 72. a 90+1. Mašlej - 74. Novák, 83. Duka, 86. Solař.
ŽK: 78. Soucha (Háje). Rozhodčí: Gotthard - Tereba, Šaróka. Diváků: 60.
ČAFC: Drahorád J. Kaliba, Vrňák, Zahradník, T. Kaliba - Lukáš, Nagy, Freiman, Nováček (78. Blažek) -
Fitzel (64. Dratva), Mašlej. Trenér: Zdeněk Herink.
Háje: Tlustý - Vlasák (70. Duka), Krejčí, Dub, Lojda - Brož - Dvořák (73. Fedič), Hruška, Boháč (65. Solař),
Balík (65. Soucha) - Novák. Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
Zdeněk Herink (ČAFC):
„Bylo to pro diváky zajímavé utkání. My v posledních dvou zápasech nezvládáme koncovky, na to se musíme trochu zaměřit. Minule jsme takhle ztratili body s Motorletem, teď jsme během chvíle ztratili tříbrankové vedení. Ani vedení o tři góly dvacet minut před koncem nezaručuje klid ve hře. Ztrácíme koncentraci a neplníme na sto procent defenzivní činnost. Ještě že se Tomáš Kaliba prosadil
v poslední minutě a strhl to na naši stranu. Herně se nám také moc nedařilo. Naštěstí ale vždy něco proměníme a zápas se vyvíjí v náš prospěch. Na ty koncovky zápasů se ale prostě musíme zaměřit.”
Petr Procházka (Háje): „Prohrál lepší tým. Domácí vedou 3:0, my vyrovnáme na 3:3 v 86. minutě a ještě dostaneme dva góly... Po standardce si neuhlídáme hráče. Je alibismus si k němu stoupnout a nechat ho rozeběhnout i hlavičkovat. Kdyby to byl nějaký mladý kluk, tak to možná pochopím, ale zkušený Venca Hruška v 90. minutě... Pátý gól už byl do otevřené obrany tři na jednoho, to už nic neřešilo, šli jsme v devíti dopředu. Soupeř dal ze šesti šancí pět gólů, my z deseti jen tři, tak asi vyhrál zaslouženě.”

Nejlepší hráč ČAFC: Jiří Lukáš.
Nejlepší hráč Hájů: Jakub Novák
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Lukáš (ČAFC).