Dukla JM - FC Háje JM 3:0 (2:0)

V jednoznačnou záležitost se proměnilo lokální derby mezi Duklou Jižní Město a Hájemi. Domácí tým, v jehož sestavě je několik hráčů, kteří přišli právě z Hájů, zvítězil s přehledem 3:0. Hosté byli bez šance a jejich situace je nadále kritická: s pěti body a jen sedmi vstřelenými góly ze 13 kol jsou v Pražská teplárenská přeboru poslední. Podívejte se na nejzajímavější momenty zápasu a komentáře z obou stran.
13.kolo v So 5.11.2016 10:30
Chodov T
Dukla JM
Sestava FC Háje: Tlustý - Vlasák,Dub,Nezbeda,Lojda-Soucha,Hovorka,Švarc,Šejnost-Hančl(85.Hrubý),Novák Jan

Zápas se vyvíjel podle očekávání. Soupeř byl v bloku, záleželo jen na naší kvalitě, jak se tam brzo dostaneme, kdy dáme branku. To utkání šlo za námi,“ hodnotil Josef Světlík, trenér Dukly JM.Ta se premiérového gólu dočkala už v 16. minutě, kdy se prosadil exligista Vidlička.

Když do pauzy přidal Pařík i druhou trefu, nebylo co řešit.Dukla byla jasně lepší, hraje hezký fotbal, přehrávali nás suverénně. Bylo to jen čekání na první gól. Když jsme ho dostali, oni se trochu uklidnili, pak se to víceméně jen dohrávalo s tím, že měli převahu,“ uznal Martin Tlustý, brankář Hájů.I jejich trenér Jan Studenovský hodnotil duel podobně. „Soupeř byl lepší. Rozhodla kvalita kádrů. Potýkáme se s problémem, že dvě kola po sobě nehrajeme ve stejné sestavě. Pořád to lepíme, každý zápas měním tři, čtyři posty. A došli útočníci,“ řekl Studenovský. „Budeme bojovat, pořád se hraje o dost bodů.“Háje, tradiční přeborový účastník z posledních let, zažívají bídnou sezonu. Hrozba sestupu je velmi reálná. „Nebudu zastírat, že bychom potřebovali nějaké hráče. Ne jen kusy, ale i kvalitu. V současné době nejsme v téhle soutěži úplně konkurenceschopní,“ pravil Tlustý.

To Dukla jako nováček přeboru tyhle starosti řešit nemusí. Po sobotní výhře je devátá, jen tři body od pátých Královic. Právě první pětka, to byl předsezónní cíl klubu. „Jde to dobrým směrem, fotbalově jsme na tom velmi dobře,“ pochvaluje si Václav Hruška, jeden z fotbalistů, který ještě nedávno hrál právě za Háje, ale přešel do ambicióznější Dukly. „Polovina hráčů na Dukle je z Hájů, trochu jsme se hecovali. Možná to bylo i o něco přátelštější, že se známe.“Podívejte se!

Dukla JM - Háje 3:0 (2:0)Branky: 16. Vidlička, 37. Pařík, 49. Kotlík. ŽK: 70. Hovorka (Háje). Rozhodčí: Kalcovský - Klička, Multerer. Diváků: 90.

Dukla: Štěpánek - Inneman, Markuzi, Hruška, Slabý (62. Toman) - Vidlička, Farkaš - Pařík, Janoušek (74. J. Lafek), M. Lafek (67. Solař) - Kotlík (79. Bičaník). Trenér: Josef Světlík.

Háje: Tlustý - Nezbeda, Vlasák, Dub, Lojda - Soucha, Šejnost, Hovorka, Švarc, Hančl (85. Hrubý) - Novák. Trenér: Jan Studenovský.

Nejlepší hráč Dukly JM:Martin Pařík.

Nejlepší hráč Hájů: Tomáš Dub.

Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Vlastimil Vidlička (Dukla JM).

Autor: Martin Karger

sobota 5.11.2016 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 3921