FC Háje JM B - ABC Braník 4:2 (2:1)

Ve druhém podzimním zápase na našem hřišti jsme přivítali obávaného soupeře, béčko ABC Braník. V minulosti hosté praktikovali hru s velkým důrazem a nasazením, která nám moc nevyhovovala, takže zápasy byly vždy velký boj. Letos přijeli bráničtí se značně obměněnou sestavou. Nastoupili se čtyřmi staršími dorostenci a s jedním mladším, ten má už ale přeborové zkušenosti. Nepamatuji se, kdy proti nám nastoupil soupeř, s tak mladým týmem.

Grešnjakov,Pánek(58.Brož)

Na hře hostů bylo mládí znát. Začali velice aktivně. Již ve 2. minutě se po kombinaci ve středu hřiště dostal k nebezpečné střele Svoboda. Tlustý jeho nebezpečnou střelu s velkou námahou vyrazil na roh. V 10. minutě se hosté už radovali. Po nakrátko zahraném rohu se dostal k míči Konta a nečekanou umístěnou střelou ze 17 ti metrů nedal Tlustému šanci 0:1. Postupem času jsme hru vyrovnali a převzali iniciativu. V 22. minutě hodil z autu Soucha míč na hranici vápna a Štarha se z voleje zapsal poprvé do střelecké listiny Hájů 1:1. Krásnou kombinační akci předvedli naši hráči v 39. minutě. Šťarha na polovině hřiště získal balon, potáhl ho a přihrál nalevo rozběhnutému Pánkovi. Ten přenesl míč na druhou stranu na Souchu, který nás křížnou střelou poslal do vedení 2:1. V dalších minutách si ani jedno mužstvo nevypracovalo vyloženou šanci.

V druhém poločase jsme pokračovali v tlaku. Hosté naší branku neohrozili. K historické události došlo ve 49. minutě. Duka zahrál roh a Pánek se stal hlavičkující obludou. Prudkou ranou hlavou alá Horst Hrubesch či Oliver Bierhoff nedal brankáři šanci 3:1. Podle záznamů historiků a statistiků to byl jeho první gól hlavou po rohovém kopu. Po této brance jsme pokračovali v náporu, ale hosté se dobře bránili. Jejich obranný val překonal v 74. minutě geniální střelou z půlícího kruhu Brož. Hostující brankář z penalty couval do branky a marně se natahoval na míč. Nádhernému kopu v cestě do sítě nezabránil 4:1. Brož v prvním poločase z lavičky radil Pánkovi, aby to z půlky zkusil, když se dostal do podobné situace. Ten, ale vhodný okamžik prováhal. Brož mu tedy ukázal, jak se to dělá. Zápas se hrál za silného studeného větru. Tlustý v naší brance ve druhém poločase neměl žádnou práci, takže byl asi hodně promrzlý. V 89. minutě toho využil Onderka a nečekanou střelou do šibenice překonal našeho ztuhlého brankáře 4:2.

Zápas jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Hosté tentokrát nehráli tak důrazně a snažili se kombinovat. K našemu vítězství přispěla i malá zkušenost většiny bránického týmu s dospělým fotbalem.

V sobotu 12.9. si pro další tři body zajedeme do Klánovic. Od 17:00 se střetneme s nováčkem FK Klánovice. Domácí zatím získali jen jeden bod. Věříme, že i v tomto utkání žádný nepřidají a my s plným bodovým ziskem i po víkendu budeme na čele tabulky.