FC Háje JM B - Benice 2:1 (0:1)

V sedmém podzimním zápase jsme hostili mužstvo Sokola Benice. Hosté jsou pro nás neoblíbeným soupeřem, protože hrají důrazný fotbal s množstvím osobních soubojů, které jsou na hranici pravidel a často za ní.

Sestava :Provazník

Štípek,Dvořák,Sojka,Čížek(64.Boháč,81.Čermák)
Rapant,Vejvalka(46.Lojda),Soucha,Pravenec

Grešnjakov,Duka

Do zápasu jsme vstoupili s odhodláním prodloužit naší vítěznou sérii. Hráli jsme aktivně a snažili se útočit. Vypracovali jsme si i několik šancí, které ale naši borci trestuhodně zahodili. Beničtí hráli přesně jak jsme očekávali. Tedy aktivně, důrazně v soubojích, se zajištěnou obranou a snahou skórovat z rychlých protiútoků, ve kterých měl hrát hlavní roli bývalý hájecký hráč, rychlonožka Linhart. Tento borec hlavní roli sehrál hlavně ve druhém poločase, ale o tom až později.

V první půli se Linhart k naší neradosti prosadil gólově ve 33. minutě po zaváhání obrany a poslal hosty do vedení 0:1. Ve zbývajících minutách jsme se z šoku jen těžko vzpamatovávali. Beničtí byli lepší a do šance, která by vedla k vyrovnání, nás nepustili.

O přestávce bylo v kabině dusno. Následoval fén alá sir Ferguson. Do druhého poločasu jsme přeskupily řady. Změny měly pozitivní a hlavně okamžitý účinek. Již ve 48. minutě se ve skrumáži před vápnem nejlépe zorientoval Dvořák, který umístěnou střelou z otočky překvapil hostujícího brankáře 1:1. V druhém poločase jsme byli lepším týmem. Převahu jsme zužitkovali v 67. minutě, když nás do vedení poslal Sojka 2:1.

Po obdržené brance beničtí ještě zvýšili důraz. Jestliže do této doby byla většina jejich zákroků na hranici pravidel, tak teď už byla za ní. Některé zákroky byly až ohrožující zdraví. O tom se mohl několikrát přesvědčit Pravenec. Nejprve ho jeden z hostů nabral jako na vidle, on vyletěl do výšky a předvedl salto schylmo s vrutem, za které by se nemusel stydět ani Aleš Valenta.

O několik minut později na Pravence vyrukoval starý(věkem mladý) známý Linhart. Ten má do oslnivé formy, kdy dovedl Kolovraty do přeboru, hodně daleko. Snaží se proto alespoň atakovat rozehrávající obránce, často ale nevybíravě. Při jednom takovém ataku vyjel na saních jak Petr Urban tak, že faulovaný Pravenec to nevydržel a se slovy „Juro proč to děláš?“ do něj strčil. Následoval Linhartův pád a srdce rvoucí scéna. K tomu se seběhlo několik hráčů z obou týmů a začali drobné strkanice a osočování. Mladá 18ti letá slečna rozhodčí se nedokázala v nastalé situaci zorientovat a ukázala červenou kartu hostujícímu hráči. To rozbouřilo na straně Benic ještě více emoce. Až na radu pomezního svoje rozhodnutí odvolala a naopak vyloučila v 86. minutě Pravence, nutno podotknout, že zaslouženě. Ve zbývajícím čase jsme i přes velkou snahu hostů vítězství uhájili. Naše letošní bilance tedy je 7 zápasů, 7 výher a z toho vyplývající 1. místo.

Pro slečnu rozhodčí to bylo velice těžké utkání, jehož řízení vůbec nezvládla. Chybnými rozhodnutími zvyšovala napětí na hřišti. Chybovala na obě strany. Neustálé komentáře přehlížela i v případě, že ze strany hostů byly i vulgární.

V následujícím zápase nás čeká zkouška ohněm. Na naše hřiště přijede tým Avia Čakovice, který letos také neztratil ani bod. Bude to boj o první místo. My věříme, že utkání zvládneme a i nadále nepoznáme hořkost porážky.

Zápas se hraje v neděli 11.10. od 16:00.