FC Háje JM - Bohemians Praha 3:3 (1:1)

Obrovskou ofenzivní silou disponuje od října v Pražská teplárenská přeboru Prahy tým Bohemians Praha, a to díky nově složené útočné dvojici Ibe - Zmeškal. Oba také v utkání na Hájích skórovali, přesto byli zelenobílí nakonec rádi, že zde uhráli alespoň remízu 3:3. Příchod Zmeškala znamenal také odchod vete-rána Mráze, jenž si to namířil ze Střížkova už podruhé na hostování do Čakovic.
3:3
(1:1)
8.kolo v So 10.10.2015 10:45
Bohemians Pr.

Kvůli pracovním povinnostem ale chyběl také stoper Faitl a na lavičce nebyl ani trenér Jindráček, který odjel s týmem žen Bohemians Praha k utkání I. ligy do Plzně. Po zranění se naopak vrátil do sestavy zkušený záložník Fenyk.

Výsledky Hájů doma (9 bodů ze tří zápasů) a venku (1 bod z pěti zápasů) byly jako Jekyll a Hyde, a tak tomu mělo být i tentokrát. Do soupeře z opačného konce metropole se zakously s buldočí urputností a zejména Solař se pokoušel přelstít obranu zelenobílých. Jako první to ale dokázal po necelé půlhodině hry hájecký hrot Novák, když vyhrál osobní souboj s L. Pechačem a prostřelil brankáře Bartalského - 1:0.
Hosté ze Střížkova měli v první půli spoustu standardek, a to hlavně v podobě osmi rohů, prokázali však při nich málo invence. Když už zahrozili, tak z kombinační akce či brejku, tak jako Zmeškal, jeho střelu do růžku brány vyrazil gólman Provazník. Ve 38. minutě ale Strnad uvolnil na levé straně hřiště přihrávkou Ibeho a ten vyrovnal na 1:1.

Ještě tři minuty před pauzou, po centru od Solaře, mohl znovu strhnout vedení na stranu domácích Vlasák, než si ale stihl zpracovat míč, Bartalský mu jej sebral.

Tři minuty po změně stran už ale domácí druhý gól skutečně dali. Solařovu střelu Bartalský vyrazil, ale proti dorážce Nováka už byl bezmocný - 2:1. A v 55. minutě už vedly Háje 3:1, když akci Nováka s Balíkem zakončil Solař. Domácí byli na začátku druhé půle hodně na koni, další gólovky měli Balík s Lojdou.
A to ještě musel v 64. minutě odstoupit kvůli zranění kreativní záložník střížkovské Bohemky Strnad.

Vše nasvědčovalo tomu, že Háje dovedou zápas k vítěznému konci. Jenomže při souboji ve vápně byla v 74. minutě Lojdovi odpískána ruka a Zmeškal snížil z penalty na 3:2. Drama pokračovalo, domácí mohli o minutu později znovu utéct na dvougólový rozdíl, Novák a vzápětí Solař ale své šance neproměnili.
A v 82. minutě po autu Zmeškal hlavičkou od břevna dolů vyrovnal na 3:3. O dvě minuty později posunul míč hlavou na Ibeho, jenž protlačil míč za Provazníkova záda počtvrté, byl mu však odmáván ofsajd.

Ve zbývajícím čase se ještě dostali do zakončení domácí hráči Slabý a Vlasák, remízový stav se ale už nezměnil. Háje doma poprvé utrpěly bodovou ztrátu.

FC Háje - Bohemians Praha 3:3 (1:1)
26. a 48. Novák, 55. Solař - 74. z penalty a 82. Zmeškal, 38. Ibe. ŽK: 64. Vlasák, 76. Solař - 7. Fenyk. Rozhodčí: Stumpf - Gunitš, Plzák. Diváků: 50.
Háje: Provazník - Lojda, Krejčí, Dub, Slabý - Dvořák - Vlasák, Soucha, Balík, Solař (76. Duka) - Novák. Trenér: Petr Procházka.
Bohemians Praha: Bartalský - L. Pechač, Pařízek (66. Urban), Střecha, Kolínský (64. Ramba) - T. Pechač, Allram, Fenyk, Strnad (64. Outlý) - Ibe, Zmeškal. Trenér: Jan Trousil.

Petr Procházka (Háje JM):
„Zápas měl náboj a přestože jsme v něm byli lepší, blízko k vítězství měly nakonec oba týmy. V době, kdy jsme vedli, jsme měli šance náskok zvýraznit, ale nevyužili jsme je.”
Jan Trousil (Bohemians Praha): „Hráli jsme poprvé na umělce, a ta nám moc neseděla. Re-íza v tomto utkání je pro nás jako vítězství, protože jsme museli dotahovat dvoubrankový náskok domácích. Ale vybláznili jsme se a nakonec jsme mohli ještě i vyhrát. Bohužel náš čtvrtý gól už neplatil, protože Ibe hlavičkoval z ofsajdové pozice. I tak je pro nás bod dobrý.”

Nejlepší hráč Hájů: Jakub Novák.
Nejlepší hráč Bohemians Praha: Tomáš Fenyk.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Vladimír Solař (Háje).