FC Háje JM - Braník 2:3

Symbolický výsledek měl zápas Háje – Braník. Hosté, nováček Pražská teplárenská přeboru, si vypracovali vedení 3:0. V závěru si sice nechali dát dva góly, ale výhru uhájili a drží sedmou pozici. A do závěrečných dvou kol i nadějí na posun výš. To Háje, tradiční účastník nejvyšší pražské soutěže, které přebor hrají 10 let v kuse, mají v nevydařené sezoně jistotu, že zůstanou čtrnácté a doufají: snad tohle místo nebude sestupové... Podívejte se na nejzajímavější momenty utkání a komentáře z obou stran.
2:3
28.kolo v So 4.6.2016 11:00
Braník

Dlouho to vypadalo na pohodovou výhru Braníku. Poločas 0:2, a když v 72. minutě přidal Kodytek třetí trefu, zdálo se, že je hotovo. Omyl. Háje slepenými góly v 87. minutě utkání řádně zdramatizovaly. „Poslední desetiminutovka zkazila náš výkon. Do poslední minuty jsme se báli o výhru,“ řekl Martin Vališ, trenér Braníku. „Vedeme 3:0, zbytečně to zdramatizujeme a ještě máme hoňky,“ přidal se Tomáš Pechar, branický záložník a nejlepší hráč zápasu.Braník prožil solidní sezonu. Start do přeboru sice nebyl oslnivý, ale postupně tým potvrdil poměrně velká očekávání a je v těsném závěsu za nejlepšími. Stále má naději na pátou pozici.

Jaký kontrast například s dalším nováčkem ze Stodůlek, které se perou o udržení – zatím nasbíraly pouze 12 bodů ve 28 kolech.V přeboru se nám líbí. Hrajeme důstojnou roli, nemáme problémy se záchranou, tahle sezona je úspěšná,“ hodnotil Vališ. „Pokud budeme kvalitně trénovat a kádr zůstane pohromadě, nemám strach, že bychom se měli příští rok bát o existenci.“O tu se však už teď obávají na Hájích, které čekají, kolik mužstev bude padat. „Jeden, dva? Je to otevřené. Záleží to taky na tom, kdo se kam přihlásí, nebo nepřihlásí. Teď už s tím těžko něco uděláme,“ ví Radek Fedič, kapitán Hájů. „Měli by přijít noví kluci, ale bude se to odvíjet od toho, jestli zůstaneme v přeboru.“Ze čtrnácté pozice už se Háje nehnou, to je jasné. A tak nezbývá než čekat, co se přihodí do losovacího aktivu. Pokud by se některý z celků ve vyšší soutěži rozhodl přihlásit níž, může být problém. „V některých zápasech jsme tomu nedali to, co jsme tomu dát měli,“ přiznává Fedič.„Zapneme, až když je to pro nás skoro beznadějné. Tak jako s Braníkem. To je málo.“

Podívejte se!

Háje - Braník 2:3 (0:2)

Branky: 87. Rájecký, 87. Kodytek vlastní - 16. Pechar, 43. Cvrček, 72. Kodytek. ŽK: 82. Pánek - 90. Kryštof.

Rozhodčí: Polena – Kučera, Maiello. Diváků: 60.

Háje: Tlustý - Krejčí, Fedič, Nezbeda, Slabý - Lojda (73. Hrubý), Duka, Hruška, Balík - Hančl (65. Rájecký), Martinák (52. Pánek, 82. Vlasák). Trenér: Petr Procházka.

Braník: Kudláček - Pilík (68. Kryštof), Mráz, Kučera (82. Rezek), Kodytek - Novák, Pekárek, Cvrček (78. Ceccarelli), Pechar (82. Matera), Vala - Trávník. Trenér: Martin Vališ.

Nejlepší hráčů Hájů: Michal Balík.

Nejlepší hráč Braníku: Milan Cvrček.

Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Pechar (Braník).

Autor: Martin Karger