FC Háje JM - Přední Kopanina 1:1 (0:0)

Po Třeboradicích a ČAFC může další celek v Pražská teplárenská prohlásit, že neprohrál s Přední Kopaninou. Zatímco v prvních dvou případech se jednalo o týmy z první pětky, teď bod proti lídrovi tabulky uhrály Háje, které jsou čtvrté od konce. Remízu 1:1 jim trefil dvě minuty před koncem záložník Duka. Podívejte se na nejzajímavější momenty utkání a komentáře z obou stran.
12.kolo v So 7.11.2015 10:45
Háje UMT
Př. Kopanina

Že by fotbalisté Kopaniny nevyhráli ve druhém zápase za sebou? To se jim v této sezoně stalo poprvé. Po domácí remíze 2:2 s ČAFC překvapivě naplno nebodovali na umělce Hájů.„Přijít o vítězství v závěru je špatné. První poločas jsme celkově nehráli dobře, byli jsme málo aktivní, nefungovala nám přechodová fáze,“ vypočítával Tomáš Poláček, asistent trenéra Kopaniny. „Do 60. minuty jsme se do toho pomalu dostávali, dali jsme vedoucí gól, jenže pak přišel festival zahozených šancí. Bohužel nás to stálo tři body,“ litoval.

Tu největší příležitost zahodil kanonýr Pešír, který mohl zvýšit vedení, ale brankář Tlustý mu u pravé tyče chytil penaltu. Jinak spolehlivý exekutor pokutových kopů nedal už druhou penaltu v řadě – neuspěl ani proti Čafce a Kopanina opět nevyhrála. Po famózním úvodu soutěže a osmi výhrách v řadě přišlo na vedoucí celek tabulky výsledkově slabší období: z posledních pěti utkání má bilanci 2 výhry, 2 remízy a jedna porážka. „Gólman Hájů podal nadstandardní výkon. Kdybychom vyhráli 5:0, nikdy by se asi nedivil,“ myslí si Poláček.

Na druhé Třeboradice mají hráči Kopaniny dvě kola před koncem podzimu už jen jednobodový náskok.„Nebudeme panikařit. Na poslední dva zápasy se dobře připravíme a věřím, že přezimujeme na prvním místě,“ řekl Poláček.

To Háje byly i po domácí remíze spokojené. „Bod jsme uhráli se štěstím, podržel nás brankář Tlustý. Chytil minimálně tři gólovky plus penaltu,“ hodnotil Petr Procházka, kouč Hájů. „Bylo vidět, že jsou hráči Kopaniny fotbalisti, hlavně Pešír, i když nedal penaltu. Blbě se odstavuje od balonu, udrží ho, dá, naběhne si. Musím ale kluky pochválit, že bojovali až do poslední minuty a vyrovnali.“

Jmenovitě Tomáš Duka, který si v 88. minutě postavil míč kousek za hranicí pokutového území k přímému kopu a chytrou střelou obstřelil zeď k tyči. „Říkal jsem si, že si vezmu míč a dám to na zadní,“potvrdil po utkání svůj úmysl, který vyšel dokonale. „Byli jsme na Kopaninu nabuzení a věřili jsme si. Bylo vidět, že jsou hratelní, za bod jsme rádi.“

Háje jsou sice až na 13. místě, ale pokud zvládnou závěr podzimu, mohou poskočit o několik pozic výš. Tabulka je od 7. místa dolů hodně našlapaná. „Chtěli jsme být jinde, zklamání to je, ale oproti minulé sezoně nám odešli tři hráči ze základní sestavy,“ říkal Procházka. „Někdy to tak bývá, budeme bojovat dál. Neznamená to, že se tímhle výsledkem nemůžeme chytit, udělat ze dvou kol šest bodů a skončit podzim plus mínus sedmí.“

Háje - Přední Kopanina 1:1 (0:0)

Branky: 88. Duka - 59. Průša. ŽK: 69. Brož, 72. Krejčí - 90. Bláha. Rozhodčí: Nykl - Kučera, Šaróka.Diváků: 55.

Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Lojda (55. Nezbeda) - Duka, Hruška (28. Soucha), Dvořák (80. Pánek), Brož, Balík (90. Vejvalka) - Fedič. Trenér: Petr Procházka.

Přední Kopanina: Švarc - Les, Melničuk, Čihák (84. Sýkora), Bláha - Flaks, Zadina, Pešír, Vik (89. Hemzáček) - Urban Průša (76. Literák). Trenér: Sálem Hebousse.

Nejlepší hráčů Hájů: Martin Tlustý.

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Pavel Zadina.

Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Radoslav Melničuk (Přední Kopanina).

Autor: Martin Karger

sobota 7.11.2015 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 4011