FC Háje JM - Uhelné sklady 0:4 (0:0)

Druhý zápas jara a zase čtyři obdržené branky. Fotbalisté Hájů nezačali odvety Pražská teplárenská přeboru vůbec dobře. Po porážce 1:4 ve Střešovicích padli doma s Uhelnými sklady 0:4. Výhru hostů řídila obávaná útočná dvojice Zilvar – Zmeškal. Zatímco tým z Prahy 5 pomýšlí na první místo, Háje se musí začít dívat pod sebe, aby ještě nespadly do boje o záchranu. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů a komentáře z obou stran.
17.kolo v So 14.3.2015 10:30
Háje UMT
Uhelné sklady

Zápas měl smutnou předehru: mužstva držela minutu ticha za Milana Chudadu, věrného fanouška a funkcionáře Hájů, který nedávno zemřel. A sklopené hlavy zůstaly na Hájích i po utkání. Poločas ještě skončil bez branek, pak ale Uhelné sklady rozjely svou útočnou show.

Říkal jsem v kabině, že kdo dá první gól, tak ten zápas zlomí. Nakonec jsme to byli my a mohli jsme dát těch gólů i víc,“ tvrdil Robert Hlavica, trenér Uhelných skladů. „Háje považuju, konkrétně doma na jejich umělce, za velmi kvalitní mužstvo. Trénují na ní celý rok, tým je dlouho pohromadě. Bodový zisk neodpovídá jejich kvalitě.“Háje jsou deváté s 23 body, pod nimi je srovnaných sedm celků v rozmezí od 19 do 11 bodů. Pokud by série neúspěchů měla pokračovat, mužstvo ještě může spadnout do bojů o záchranu. „Mít o čtyři body víc, tak jsme klidnější,“ přiznal Petr Procházka, trenér Hájů. „Máme teď dost zraněných hráčů, ale na to se nechceme vymlouvat. Dostat doma čtyřku, to je tragédie. Soupeř využil dvou individualit Zmeškala se Zilvarem. My máme útočníky zraněné, hrajeme jen po vápno.“To Uhelné sklady mají dopředu velkou sílu: s 55 brankami jsou nejlépe střílejícím mužstvem soutěže, Zmeškal soupeří o titul nejlepšího kanonýra. Na Hájích se z mety 19 posunul na 21 zásahů a ztrácí jen gól na vedoucího Mašleje z ČAFC.

Naštěstí jsem protrhl dvacítku, chci soutěž střelců vyhrát,“ netají Zdeněk Zmeškal, který se prosadil parádním volejem, pak po perfektní kličce brankáři, na něhož běžel úplně sám. „To kdybych nedal...“usmál se.

„Uhelky“ tak dál mohou snít o vítězství v přeboru, na vedoucí Přední Kopaninu jim chybí pouze čtyři body. „Rok a půl odpovídám stejně: chceme být do třetího místa, nejlépe tu soutěž vyhrát,“ uvedl Hlavica.

Na Hájích jeho mužstvo dokázalo, že není bez šancí.

Háje – Uhelné sklady 0:4 (0:0)Branky: 53. Zilvar, 65. a 85. Zmeškal, 90.+1 Stolfa. ŽK: 43. Dub – 16.Weis. Rozhodčí: David – Zelený, Hlaváček. Diváků: 50.
Háje: Provazník - Krejčí, Dub (83. Malý), Dvořák, Lojda (73. Hovorka) - Hruška – Rapant (66. Hančl), Bednář, Janoušek, Balík – Pánek (65. Grafnetr). Trenér: Petr Procházka.
Uhelné sklady: Kopecký – Koubek (85. Šimon Hrazdíra), Ramba, Štěpán Hrazdíra, Snopek, Weis (76. Petrla) - Steinocher, Majerčin, Bartůněk, Stolfa - Zmeškal, Zilvar (90. Pivoňka). Trenér: Robert Hlavica.

Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Tomáš Koubek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Zdeněk Zmeškal (Uhelné sklady).

Autor: Martin Karger

Načítám přehrávač...