FC Zličín - FC Háje JM 0:0

Kapitán Hájů Tomáš Dub před zápasem říkal: „Hlavní bude neprohrát, aby se odstup mezi námi nezvětšil.“ A to se nakonec stalo. Zápas skončil bezbrankovou remízou. Střelcům v deštivém počasí zvlhnul prach. Kanonýr domácích Merta spálil několik vyložených šancí, stejně jako na druhé straně Soucha. Háje tak přezimují na posledním místě, Zličín na čtrnácté příčce se čtyřbodovým odstupem.
15.kolo v So 19.11.2016 10:30
Zličín UMT
FC Zličín

Už ve 2. minutě měli velkou šanci hosté. Po levé straně pronikl Soucha, ve vápně našel Vlasáka, kterému střela nesedla a skončila daleko mimo brankovou konstrukci. Za čtyři minuty se po spolupráci Dratvy s Hančlem dostal k zakončení ze šesti metrů sám Soucha, ale ani on v čisté šanci branku netrefil.

Na druhé straně se dostal do šance Merta, ale jeho střela rovněž cíl nenašla. V 10. minutě měli další příležitost hosté. Průnik Souchy v poslední chvíli zastavil Kubr. V 16. minutě měl Soucha na noze další tutovku. Tentokrát sice mířil mezi tyče, ale trefil jen nohu brankáře Blahovce.

Poslední slovo první půle měl domácí kanonýr Merta. Toho poslal do úniku přesnou přihrávkou Žák, ale Mertova křižná střela skončila opět mimo branku.

Úvodní minuty druhé půle patřily domácím. Po přímém kopu Zahálky hlavičkoval Merta, Tlustý stačil míč vyrazit. Pak slepili domácí dva rohy za sebou, ale víc než drobné zmatky před brankou Hájů z toho nevytěžili. Když Merta pláchnul Čížkovskému, stačil Tlustý jeho střílenou přihrávku jen vyrazit, ale Jira se k dorážce nedostal.

Až v 63. minutě se opět dostali do šance hosté. A opět to byl Soucha. Vystihl nepřesnou malou domů, kličkou se zbavil brankáře Blahovce, ale dostal se do velkého úhlu a míč do sítě nakonec nedostal.

Za tři minuty se po levé straně prosadil Merta, křížnou střelu ale i tentokrát poslal mimo branku. V 80. minutě unikl hostům Bous, na penaltě našel volného Mertu a jak to dopadlo? Míč opět prolétl mimo branku. To mohlo domácí ještě víc mrzet v 88. minutě. Sám před Balhovcem se nečekaně zjevil Dratva, navrch měl nakonec domácí gólman.

Zápas tak dospěl k bezbrankové remíze, se kterou byli zjevně spokojenější hosté z Hájů.

FC Zličín - FC Háje 0:0
ŽK: 54. Žák - 34. Hovorka. Rozhodčí: Šaróka - Polena, Toman. Diváků: 40.
Zličín: Blahovec - Horák (78. Minařík), Krejčí, Zahálka, Vagner - Kubr - Patrman (64. Šindelář), Žák, Müller (64. Bous), Jíra (85. Karabin) - Merta. Trenér: Martin Hořejší.
Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Nezbeda (82. Novák), Čížkovský - Hovorka - Kloboučník (78. Rájecký), Dratva (89. Vojtěch), Lojda, Hančl (60. Šejnost) - Soucha. Trenér: Jan Studenovský.

Hlasy trenérů
Martin Hořejší (Zličín): „Bod je pro nás málo, chtěli jsme tři. Po minulém výkonu na Ďáblicích jsem si myslel, že to tak bude vypadat i proti Hájům. Celý zápas začínal nervozně, nemohli jsme se dostat do hry. Bylo tam málo přihrávek, všechno jsme se snažili nakopávat. Přihrávky byly navíc nepřesné. Vůbec jsme nehráli to, co v Ďáblicích. Minule Ivan Merta proměnil všechno, teď šance spálil. Nakonec jsme rádi za bod, když soupeř měl velkou šanci ještě v samotném závěru zápasu.”
Jan Studenovský (Háje): „S bodem jsme spokojení. Byl to zápas o záchranu a tak bod bereme. Vyrovnané to bylo i na šance. Bodový odstup se nezvětšil. Rozhodovat se bude na jaře.”

Nejlepší hráč Zličína: Stanislav Kubr.
Nejlepší hráč Hájů: Luboš Hovorka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Dub (Háje).

Lubor Mírek

sobota 19.11.2016 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 3096