FC Zličín - FC Háje JM 5:0 (2:0)

Háje se na jaře trápí, naopak domácí Zličín chytnul ve druhé polovině jaro hodně ofenzivní formu. Podle toho zápas také vypadal. Domácí od začátku zatlačili souepře před jeho šestnáctku a bylo jen otázkou času, kdy to tam začne padat. Hosté působili hodně odevzdaným dojmeme a od debaklu je uchránil brankář Provazník, který sice pět gólů dostal, ale minimálně stejnému počtu branek zabránil.
29.kolo v So 11.6.2016 10:30
Zličín T
FC Zličín

Překvapivě první střelu mezi tyče vyslal hostující Hruška, ale s jeho nesmělým pokusem neměl Schopf žádné problémy. Pak už se branku Hájů valil jeden útok za druhým.

Mertu v poslední chvíli odzbrojil V. Krejčí. Vzápětí proklouzl obranou Hájů Maione a Provazník stačil jeho střelu nohou vykopnout na roh. Ve 12. minutě odcentroval zleva Zahálka a Merovu hlavičku stačil Provazník nadvakrát vystrčit nad břevno.

Pak už to přišlo. Ve 23. minutě se zličínský benjamínek Vagner skvěle uvolnil na prvé straně, přetáhl centr na zadní tyč, kde se zjevil neobsazený Maione a hlavou trknul míč přesně k tyči.

Následovala akce domácích po levé straně, míč poslal před branku Šindelář a Mertovi zkazil gólovou radost opět Provazník. Míč však vyrazil jen k nohám Vagnera, který správný okamžik ke střele prováhal.
Ve 29. minutě unikl opět Šindelář, poslal míč na vápno zpět Žákovi a ten zamířil přesně. Provazník si sice na míč sáhl, ale zabránit mu v cestě do sítě nedokázal.

Závěr první půle přinesl další dvě tutovky domácích. Nejdříve po rohu Maioneho hlavičkoval těsně vedle Zahálka. Za dvě minuty nedosáhl Provazník na centr Maioneho z pravé strany, ale nabíhající Merta hlavou o centimetry přestřelil.

Po přestávce se obraz hry zásadně nzměnil a bylo jen otázkou času, kolik gólů ještě hosté nafasují.
Až do 62. minuty obrana hostů s notnou dávkou štěstí odolávala. Pak jí prolétl Maione a nezištnou přihrávkou vybídl ke skórování Mertu.

V 66. minutě poslali domácí na hřiště Oikawu a ten se blýskl hned u dvou gólů. V 77. minutě skvěle přihrál Mertovi a ten přidal svou druhou branku zápasu. Minutu před koncem si oba role vyměnili, když Merta svůj únik zakončil přesnou přihrávkou na Oikawu a ten popáté a naposledy překonal Provazníka.

FC Zličín - FC Háje 5:0 (2:0)
Branky: 22. Maione, 29. Žák, 62. a 77. Merta, 89. Oikawa. ŽK: 47. Vagner (Zličín).
Rozhodčí: Tikal - Gotthard, Švorc. Diváků: 50.
Zličín: Schopf - Minařík, M. Krejčí, Zahálka, Šindelář - Vagner (81. Kubr), Petrla (79. Klimeš), Žák, Skála
(66. Oikawa) - Merta, Maione. Trenér: Tibor Notin.
Háje: Provazník - Vlasák, Brož, V. Krejčí, Hančl (66. Hrůza) - Lojda (68. Htubý), Duka, Hruška, Balík - Dub, Rájecký. Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
Tibor Notin (Zličín): „Ze začátku chytil jejich brankář Mertovi tři góly. Pal jsme se rozjeli a začalo to tam padat. V poslední době hrajeme opravdu dobře, hlavně doma. Hodně se tlačíme do útoku. Veliká spokojenost. Kluci teď docela chodí a baví je to.”
Petr Procházka (Háje): „Dohráváme soutěž, ale nechceme dostávat takové dardy, které dostáváme. Jsme v situaci, že na áčko i béčko máme nějakých šestnáct lidí. Hrajeme to díky obětavosti kluků, kteří nemají v posledí době volný víkend. Chodí na áčko i na béčko a třeba teď odjíždí osm devět lidí přímo ze Zličína na béčko. Máme spoustu zraněných, někteří odjeli na Euro. Už to prostě dohráváme.”

Nejlepší hráč Zličína: Carlo Maria Maione.
Nejlepší hráč Hájů: Lukáš Provazník.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ivan Merta (Zličín).

Lubor Mírek

sobota 11.6.2016 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 3120