FSC Libuš - FC Háje JM 0:2 (0:1)

Před vzájemným duelem nasbírali oba soupeři po sedmi bodech. Libuši se však doma nedaří, když dokázala na vlastním trávníku na jaře porazit jen rezervu Admiry. Domácí určitě chtěli potvrdit remízu ze hřiště silné Čafky, ale na prolomení důsledné obrany Hájů za celý zápas účinný recept nenašli. Jen dvě šance, to je na devadesát minut málo.
23.kolo v So 25.4.2015 10:15
Libuš T
SK Libuš

Ve 3. minutě si domácí vybojovali první roh, po něm hlavičkoval vedle branky Müller. Pak si připravili dva rohové kopy hosté, ale rovněž bez efektu. Ve 12. minutě pálil tvrdě domácí Gutheis, Provazník míč jen vyrazil a reflexivně stačil vykopnout i dorážku Kučery.

Za minutu je tato zmařená šance musela mrzet. Po levé straně jejich obraně unikl Balík, poslal míč pod sebe na hranici vápna, kam si naběhl V. Hruška a nasměroval míč do sítě branky Libuše.

Blízko vyrovnání byli domácí ve 22. minutě. Kuchař krásnou kolmou přihrávku našel našlápnutého Laušmana, Provazník proti jeho zakončení vytáhl zázračný zákrok a míč vyrazil na roh. To bylo ze strany domácích vše. Do konce poločasu už si šance připravovali jen hosté, ale přidat druhý gól nedokázali.

Po přestávce to bylo ze strany domácích marné dobývání obranného valu Hájů. Centr Podobského z levé strany vystrčil přes břevno Provazník. Podobný způsobem Provazník vyřešil i přímý kop Kuchaře. Po centru Podobského nezakončil Laušmana a dalekonosná střele Müllera se s lehkou tečí jen otřela o břevno.

Hra domácích začala být čím dál víc bezradná a křečovitá. V 83. minutě chyboval v rozehrávce Stuchlík
a kupředu se do odkryté obrany hnal Bednář. Po spolupráci s Greshnyakovem z toho byl jen roh. Rozhodnutí přišlo v první minutě nastavení. V. Hruška parádní českou uličkou vysunul Solaře, ten obešel
i Rohlíčka a do prázdně branky zpečetil vítězství Hájů na 2:0.

FSC Libuš - FC Háje 0:2 (0:1)
Branky:
13. V. Hruška, 90+1. Solař. ŽK: 45. Růžička, 71. Podobský - 74. Brož.
Rozhodčí: Tomšů - Kalcovský, Bočok. Diváků: 150.
Libuš: Rohlíček - Růžička (66. Čížek), Šupina, Müller, Maňák - Kučera - P. Hruška (75. Stuchlík), Kuchař
(59. Nekola), Podobský (88. Holubář) - Laušman. Trenér: Miloslav Stuchlík.
Háje: Provazník - Vlasák, Dub, Dvořák, Vlasák - Brož - Boháč, Bednář, V. Hruška, Boháč (80. Rapant) - Greshnyakov (84. Solař). Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
Miloslav Stuchlík (Libuš):
„Samozřejmě jsme doma chtěli potvrdit zlepšující se výkonnost. Háje přijely
s obrannou taktikou. Když přežily naše dvě velké šance, podařilo se jim dát gól a to jim pochopitelně hodně pomohlo. Hrály dál trpěli, zodpovědně odzadu a my sje si s tím nedokázali poradit. Musím uznat,
že asi vyhrály zaslouženě.”
Petr Procházka (Háje): „Věděli jsme, že to tady bude težké a tomu jsme přizpůsobili taktiku. Domácí tam mají několik hráčů, co jméno, to fotbalová ikona. Něco jsme si před zápasem řekli a dodrželi jsme to až do poslední minuty. Vítězství nás pochopitelné těší, je pro nás hodně důležité. Domácí mají kvalitní mužstvo
a rozhodně nepatří v tabulce tam, kde jsou.”

Nejlepší hráč Libuše: Martin Müller.
Nejlepší hráč Hájů: Václav Hruška.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Václav Hruška (Háje).

Lubor Mírek

sobota 25.4.2015 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 3180