Junior Praha - FC Háje JM B 1:5 (1:1)

V sobotu, kdy se teplota blížila ke třiceti stupňům, jsme místo návštěvy koupaliště strávili dopoledne na rozpálené umělce Junioru. Naším soupeřem byl místní tým, který by za určitých okolností mohl mít problém se záchranou v soutěži.
1:5
(1:1)
25.kolo v So 6.6.2015 10:30
V Úžlabině UMT
Junior
Branky FC Háje: Voska Štípek,Sojka,Hovorka,Pravenec Lojda(65.Tlustý),Brož,Soucha,Grešnjakov Rapant,Hrůza(85.Dvořák Vl.). Diváci: 0,

T.J. Junior Praha - FC Háje JM „B“

1 : 5 ( 1 : 1 )

Hráno: 6.6.10:30 UMT Junior
Rozhodčí: Dauda – Duda,Abrahám

Branky: 9.Hůlka - 15.,71.,87. Soucha,66.Hrůza,85.Tlustý

Začátek zápasu odpovídal tíživé situaci domácích, kteří potřebovali bodovat. Byli lepším týmem, hráli s velkým nasazením a snažili se z brejků útočit. My jsme se těžko dostávali do tempa, snažili se držet míč a postupně se dostat před branku. Jeden z brejků domácí využili již v 9. minutě. Rapant na soupeřově polovině špatně přihrál a následoval rychlý protiútok, při kterém si nejstarší hráč na hřišti Hůlka (1973) poradil s naší obranou a prudkou střelou rozvlnil síť za zády Vosky 1:0. Domácí se z vedení dlouho neradovali. V 15. minutě se uprostřed hřiště rozběhl Soucha, přihrál do strany Štípkovi a běžel před branku. Štípek mu přihrávku na hranici vápna vrátil a Soucha přesnou střelou vyrovnal 1:1. V dalších minutách si oba týmy vypracovali několik možností, ale žádná nebyla natolik nebezpečná aby vedla ke skórování.

Druhý poločas začal naším náporem. V 51. trefil Brož břevno. Vedení jsme se ujali v 66.minutě. Štípek zatáhl míč ve vápně až k brankové čáře a předložil před branku přihrávku Hrůzovi, který nás poslal do vedení 1:2. V 69. minutě mohli domácí vyrovnat. Proti byl Voska, který zneškodnil velkou šanci domácích. V 71. minutě jsme zase slavili. Grešnjakov předvedl u rohového praporku několik technických kousků, na které by byli pyšní i brazilští kouzelníci. Potom přihrál na druhou stranu Rapantovi, který chtěl vystřelit, ale důrazní obránci se na něj sesypali, takže raději zvolil přihrávku. Skákající balón poslal lobem na Souchu a ten netradičně hlavou pokořil domácího brankáře 1:3. V 85. se do střelecké listiny zapsal brankář Tlustý, který nastoupil v druhém poločase do útoku. Po přihrávce od Rapanta vsítil tento neomylný exekutor penalt svůj první soutěžní gól ze hry 1:4. V 87. jsme přidali další gól. Dvořák uprostřed hřiště podržel míč, přihrál Rapantovi, který svojí třetí gólovou přihrávkou nabídl Souchovi zkompletovat hattrick. Ten toho využil a uzavřel skóre zápasu 1:5. O minutu později se do statistik mohl zapsat ještě jeden z domácích, když po faulu Rapanta kopal Junior penaltu. Střelec možností snížit pohrdl a trefil tyč.

Vyhráli jsme zaslouženě. Domácí zlobili pouze na začátku utkání. Poté jsme hru vyrovnali a v druhém poločase byli jasně lepším týmem. Hráči Junioru se hůře vyrovnali s velkým vedrem a rozpálenou umělkou. Postupem času jim docházely síly. Před našimi borci je třeba smeknout. Až do závěrečného hvizdu hráli se zaujetím a nasazením a vůbec celý zápas odehráli ve velkém tempu.

Oponu za letošní sezónou zatáhneme na domácím hřišti. Poslední zápas sehrajeme v sobotu 13.6. od 16:30 s týmem ČZU. Hosté se po tragickém podzimu, kdy získali jen 5 bodů, na jaře značně zlepšili a začali více bodovat. V minulém kole porazili i silné Ďáblice a uchovali si šanci hrát o záchranu. Aby šanci využili musí s námi alespoň remizovat. My naopak chceme vyhrát a obsadit páté místo v tabulce. Věříme, že fanoušci hájeckého fotbalu, po dopoledním zápase „A“ mužstva, najdou cestu na hřiště i odpoledne.