Mladší žáci A - Dukla Jižní Město

V sobotu jsme doma hostili Duklu Jižní Město. Doma se body nerozdávají – S tímto cílem jsme do zápasu s Duklou Jižní Město šli.
4:3
14.kolo v So 23.4.2016 13:00
Dukla JM

Neuběhla ani první minuta zápasu a po výborném presinku na hostujícího gólmana, jsme šli do vedení 1-0. Zápas měl výborné tempo a spád. My jsme hráli více kombinačně a hodně jsme drželi balón. Dukla zase více presovala střed pole a snažila se chodit do rychlých protiútoků, bohužel po jednom v 17 minutě srovnala skóre na 1-1. Naše kombinační hra byla na vysoké úrovni a kromě šancí jsme zahrávali hodně rohových kopů. Další gól jsme přidali právě po velice dobře rozehraném rohu 2-1. Po pár minutách po malém nedorozumění naší obrany soupeř srovnal stav na 2-2. Závěr poločasu patřil nám a po zásluze jsme přidali třetí gól do šatny 3-2. Ihned na začátku druhé půle jsme zase výborně rozehráli rohový kop a soupeři jsme odskočili na dva góly 4-2. Zbytek zápasu se hrál výborný fotbal na obou stranách plný osobních soubojů a spousty šancí. Dukla dokázala minutu před koncem už pouze korigovat skóre na 4-3.

Poznámka: Neradi se vyjadřujeme k rozhodčímu, ale v tomto případě to uděláme. Možná by se na svazu měli zamyslet, koho na mládežnický fotbal delegují. Nemyslíme, že by rozhodčí tento zápas nějak hrubě ovlivnil (naštěstí jen trochu), ale mohl. Co je spíš zarážející je neznalost pravidel – Nevědět kolik metrů se kope penalta (a ještě to sám přizná) a že brankář nesmí rozehrávat přes půlku ani přes upozornění, to je už k zamyšlení. Můžeme diskutovat, jestli tyto pravidla jsou správná nebo ne, ale dokud platí a my kluky dle nich učíme hrát fotbal, tak by sudí měl být první, kdo je dodržuje. Nejde o to, jestli balón letí za půlku, ale o to že kluci pravidla znají a když se to stane tak i přestávají hrát a také z toho můžou dostat gól, který je v rozporu s pravidly. To by měl delegovaný rozhodčí chápat, nebo by se také mohlo stát, že v příštím zápase si sám zruší pravidlo autů, rohů, offsidů a možná i gólů jenom proto, že se mu to nebude chtít pískat?

Hodnocení: Od první minuty velice týmový a zodpovědný výkon, korunovaný zaslouženou výhrou. Celý zápas se hrál ve velkém tempu a byl k vidění pěkný fotbal. My jsme hodně kombinovali, Dukla zase čekala na protiútoky. Pár chyb jsme udělali jak dozadu tak dopředu, ale dokázali jsme je napravit a zkušeně jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Sestava: Pavel Chromec, Ráďa Kostka, Alex Velyhan, Honza Šimánek, Vojta Nevečeřal, Péťa Müller, Vojta Uhlíř, Fíla Čamek, Dan Lacko, Péťa Mašek, Míša Pokorný