Mladší žáci A - TJ Praga 3:2 (2:0)

Zápas o čelo tabulky jsme sehráli na domácím hřišti s Pragovkou, která ještě na jaře neprohrála. Na zápas jsme se připravovali celý týden, věděli jsme, že nás čeká těžké utkání s druhým týmem přeboru.
3:2
(2:0)
16.kolo v So 7.5.2016 13:00
TJ Praga

Utkání začalo, přesně tak jak jsme předpokládali. Soupeř hrál stejným stylem, jako na podzim kdy nás porazil, to je vzadu urostlejší stoper, před ním kompaktní blok hráčů a na hrotu urostlejší hráč. Hned z první rozehrávky se dalo vyčíst, jak bude hra hostujícího týmu vypadat – balon na stopera, který ho hned nakopává na hrot a tam se snaží útočník sklepnout na druhého hráče. Chvíli nám trvalo, než jsme se přes obranný val ve středu pole dokázali dostat do šance, ale čím déle se hrálo, tím víc se kluci vyrovnávali s nepříjemnou hrou Pragovky. Bohužel větší šanci soupeře si nevypracovali hráči, ale daroval jim jí pan rozhodčí – penalta po čisté hře tělem. Naštěstí jí hosté neproměnili a tak soupeř dále hrál svou stereotypní hru s vysokými nakopávanými balóny, po kterých často zahrával rohové kopy. V prvních osmi minutách jich bylo snad pět. V osmé minutě jsme zahrávali rohový kop také my a bylo z toho vedení 1-0. V tuto chvíli jsme začali více kombinovat a snažili jsme se držet více balón, abychom nepouštěli soupeře do šancí. Po jedné takto hezky vykombinované a rozeběhnuté akci jsme zvýšili vedení na 2-0. Pak zase zaúřadoval pan rozhodčí a po souboji na zemi, nařídil druhou penaltu pro soupeře. Tu s velkým přehledem náš gólman zneškodnil. Do šaten se tedy šlo za stavu 2-0. Po přestávce jsme chtěli zápas co nejdříve rozhodnout třetím gólem, v prvních deseti minutách jsme na to šancí měli dost. To na co jsme hráče upozorňovali o přestávce, aby se vyvarovali zbytečně ztracených balonů na naší půlce, jsme bohužel nedokázali dodržet a po jedné takovéto ztrátě před naší šestnáctkou soupeř skóroval 2-1. Aby toho nebylo málo tak za necelých deset minut jsme balón zase ztratili pro změnu ve vápně a stav byl 2-2. Do konce zbývalo něco přes deset minut a stále jsme se nedokázali gólově prosadit. Naštěstí asi čtyři minuty před koncem, jsme soupeře zatlačili do jejich vápna a po pěkném závaru, hostující hráč zahrál rukou, takže jsme kopali penaltu nakonec i my 3-2.

Hodnocení: Velice těžké utkání, někdy spíš bitva o každý balón, ale byly vidět i pěkné fotbalové akce viz.náš druhý gól. Za celou sezónu jsme se s takovým soupeřem nepotkali – tedy po taktické stránce: skoro všechny založení útoků jako přes kopírák + zahrávání rohů, chvílemi to vypadalo, jako když středový hráči hrají v lajně a jenom urážejí balony a vše přes ně lítá vzduchem na útočníky. Po taktické stránce klobouk dolů, ale s fotbalem to nemá na úrovni mladších žáků moc co dělat. Raději pět gólů dostaneme a šest jich dáme, hlavně že je vidět kombinace, kličky, střelba, jeden na jednoho atd. Jinak velmi těžké utkání s dobrým koncem pro nás.

Sestava: Pavel Chromec, Ráďa Kostka, Honza Šimánek, Péťa Müller, Vojta Uhlíř, Adam Peterka, Dan Lacko, Dan Pechanec, Péťa Charvát, Sendi Murk, Maroun Salvet,Filip Čamek