Motorlet - FC Háje JM 0:1 (0:0)

Háje na hřišti Motorletu čelily celý zápas herní převaze mladíků z Motorletu. V 77. minutě se dostaly do brejkové akce, na jejímž konci byl střídající Shuyto a přízemní střelou zápas rozhodl. Byla to první a poslední střela hostů mezi tyče. Domácí se sice mezi tyče několikrát trefili, ale nijak nebezpečně. Herní převahu ve vyloženou šanci proměnit nedokázali.
22.kolo v So 23.4.2016 17:00
Motorlet UMT
Motorlet

Od úvodního hvizdu byla větší aktivita na kopačkách domácích hráčů. Po centru Epperta z levé strany nezakončil Měska. Další rychlou akci domácích ukončil Klouček střelou mimo branku. V 17. minutě Maškův nedůrazný střelecký pokus skončil v náruči brankáře Provazníka.

Hosté v první poločase především pozorně bránili. Dostali se přesto k několika standardním situacím, ale do vážnější koncovky se po nich neprosadili. Když po dlouhém autu Strnada pálil mimo branku Hájů Karbulka, Nebylo divu, žeprvní poločas skončil bez branek.

Do druhého poločasu se obraz hry nezměnil. Změnilo se však počasí. Výrazně se ochladilo a hřiště skrápěl déšť.

V 57. minutě střílel Strnad doprostřed branky a Provazníka nepřekvapil. Vzápětí se domácí obranou prohnal Hruška a Dejl jej zastavil v poslední chvíli.

Nejblíže gólu byli domácí v 72. minutě. Z levé strany rozehrál přímý kop Strnad. Měska ani Scharf na centr nedosáhli a míč směřující na zadní tyč dokázal pohotovým zákrokem vystrčit na roh Provazník.

Za pět minut přišel rozhodující okamžik zápasu. Do rozhozné domácí obrany podnikli hosté rychlý protiútok, na jehož konci byl volný Shuyto, který po zemi prostřešlil vybíhajícho Grégra.

Domácí si ve zbytku zápasu připravili několik standardních situací, ale žádnou k srovnání stavu nevyužili. Nejblíže gólu byl v 86. minutě z přímého kopu Jonáš, jeho střela však prolétla těsně nad břevnem.

Motorlet B - FC Háje 0:1 (0:0)
Branka: 77. Shuyto. ŽK: 90+1. Hovorka (Háje). Rozhodčí: Váša - Klička, Sklenář. Diváků: 30.
Motorlet B: Grégr - Karbulka, Scharf, Dejl, Eppert - Jonáš - Hudec, Mašek (37. Burýšek), Strnad, Klouček
(67. Vondráček) - Měska. Trenér: Jaroslav Kuchař.
Háje: Provazník - Vlasák, Dub, Brož, Slabý - Soucha (90. Hrubý), Duka, Hruška, Hančl (69. Shuyto) - Boháč
(81. Fedič), Balík (90+1. Hovorka). Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
Jaroslav Kuchař (Motorlet B): „Rozhodly to neproměněné šance v prvním poločase. Nám dneska chybělo pět lidí ze základní sestavy, kteří buď dělali přijímačky na vysokou školu, nebo se připravovali na maturitu. Museli tak hrát kluci, kteří moc netrénují, jako Strnad, nebo po zranění jako Hudec a Karbulka, kterým bohužel ve druhé půli odešly síly. My tu druhou půli, kdy jinak každého přejíždíme fyzicky, tak dneska jsme víceméně odpadli a přestali jsme hrát. Samozřejmě nevystřelili jsme pořádně na branku, takže vůbec nevíme, jak ten jejich kluk chytá. Takové ty polostřely, to nebylo nic. Myslím přesto, že jsme byli lepší, bohužel jsme prohráli. Už je to poněkolikáté, už na nás trochu padá deka.”
Petr Procházka (Háje): „V první půli hráli mladí domácí kluci velmi dobře, po poločase se to trochu vyrovnalo. Samozřejmě jsme si byli vědomi, že se hraje, jak se říká, o šest bodů. Vyhráli jsme, tak jsme hodně šťastní. Myslím, že to byl celkem solidní fotbal.”

Nejlepší hráč Motorletu: David Scharf.
Nejlepší hráč Hájů: Tomáš Dub.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ondřej Měska (Motorlet B).

Lubor Mírek

Fotogalerii z tohoto zápasu od Pavla Jiříka st. najdete ZDE.

sobota 23.4.2016 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 3508