Muži A: Háje otočily zápas se Zličínem ve druhém poločase

Hájecké loučení s přeborem mělo vítěznou tečku. Po první půli sice domácí prohrávali 0:2, ale po přestávce nasázeli Zličínu čtyři góly a zápas otočili. Slabou náplastí na jejich sestupovou bolístku je fakt, že se vyhoupli z posledního místa na předposlední. Zličín svou naději na záchranu sice živí, ale jeho osud je v jiných rukách.
4:2
(0:2)
30.kolo v So 17.6.2017 10:30
FC Zličín
Branky FC Háje: 51.Grešnjakov,64.Novák,69.Vlasák,72.Hančl. Diváci: 40,

Do zápasu vstoupili mnohem lépe hosté ze Zličína. Únik Šindeláře ještě ke gólu nevedl, jeho přihrávka před branku cestu k P. Horákovi nenašla. Ale ve 4. minutě už Žák našel Minaříka, který přesnou střelou zpoza vápna trochu překvapil Tlustého a ten musel míč vyndavat ze sítě.

Ve 12. minutě našel Bous ve vápně Šindeláře, který vystřelil pohotově z voleje, ale míč pořádně netrefil a tak s ním neměl Tlustý těžkou práci. První vydařená akce domácích přišla v 18. minutě, ale Lojda zamířil jen do brankáře Kubiny a Janek vzápětí branku přestřelil.

Ve 25. minutě napřáhl z dálky Žák a Tlustý musel vytáhnout parádní zákrok, ale míč vystrčil nad břevno a na roh. Domácí si připravili další dvě šance na vyrovnání. Po průniku Lojdy z levé strany však Grešnajakov před brankou míč mezi tyče neusměrnil a pak ještě Soucha sám před Kubinu trefil jen nohu brankáře hostů.

Závěr poločasu patřil hostům. Ve 42. minutě předvedl Žák svou druhou výstavní střelu a tentokrát už byl Tlustý krátký - 0:2. S veselou tak šli k poločasové přestávce hosté.

Jejich dobrá nálada jim však dlouho nevydržela. Domácí trenér Růžička poslal do hry dva čerstvé hráče Vlasáka s Novákem a ti byli na hřišti hodně vidět. V 51. minutě unikl obraně Zličína Grešnjakov, kličku brankáři sice nedokončil, ale míč se odrazil k Novákovi. Jeho střelu stačil Kubina vyrazit a k dorážce se dostal opět Grešnjakov a snížil na 1:2.

Po inkasované brance Zličín zkolaboval, jeho hra se úplně rozpadla a domácí je za to trestali. V 64. minutě pronikl obranou hostů opět Grešnjakov, na vápně našel Nováka a jeho tvrdá přízemní střela skončila přesně u levé tyče Kubinovy branky. Za pět minut si domácí z obrany hostů udělali průchoďák a na konci akce byl úplně volný Vlasák, který třetím gólem vývoj zápasu zvrátil.

V 72. minutě po akci Souchy přidal čtvrtou branku Hančl a bylo po zápase. Zličín ve druhém poločase byl naprosto bezradný a nakonec musel být rád, že neinkasoval ještě další góly.

FC Háje - FC Zličín 4:2 (0:2)
Branky: 51. Grešnjakov, 64. Novák, 69. Vlasák, 72. Hančl - 4. Minařík, 42. Žák. ŽK: 88. Brož (Háje). Rozhodčí: Hlaváček - Maiello, Štípek. Diváků: 40.
FC Háje: Tlustý - Lojda, Brož, Sojka, Nezbeda - Grešnjakov (81. Vostrovský), Janek (46. Vlasák), Sulek (85. Kloboučník), Hančl (85. Dvořák)) - Soucha, Dub (46. Novák). Trenér: Lukáš Růžička.
FC Zličín: Kubina - Pešek, Vagner, Krejčí, T. Horák - Bous, Žák, Müller (56. Kubr), Šindelář - P. Horák, Minařík (34. Derda). Trenér: Martin Hořejší.

Lukáš Růžička (Háje): „Jsem rád za vítězné loučení. Spokojený s hrou můžu být ale jen za druhý poločas.
V první půli soupeř tři střely na branku a dva góly. My čtyři šance a nula gólů. To bylo vlastně takové shrnutí celé sezony. Dostaneme se do šancí, ale nedokážeme je proměnit. O přestávce jsme si něco řekli. Druhý poločas nám to soupeř navíc usnadnil. Pořád jsme se dostávali do šancí a nakonec jsme čtyři proměnili. Předvedená hra uspokojivá, výsledek dobrý, ale to nám nepomůže s tím, že jsme sestoupili.”
Martin Hořejší (Zličín): „Začátek zápasu jsme měli docela dobrý, ale v jejím závěru už jsme trošku vypadli. Už jsme přestali hrát, hlavně běhat a nabízet se. Co se stalo ve druhém poločase, to nevím. To byl z naší strany takový směšný fotbal. Spíš to kluci jen tak odehráli, než aby si na závěr sezony zahráli. Za tento výsledek se stydím. Do nové sezony musíme zapracovat jinak. Kluci musí hlavně makat, ne aby to takhle odchodili na zápase. To je špatné pro všechny, ani je to nemůže bavit.”

Nejlepší hráč Hájů: Matěj Soucha.
Nejlepší hráč Zličína: Lukáš Žák.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Vladimír Grešnjakov (Háje).