Muži A: Háje přestřílely v boji o záchranu soupeře z Ďáblic

Záchranářská bitva skončila nečekanou přestřelkou. Z vítězství 7:3 se těší Háje, jejich soupeř z Ďáblic totiž vyráběl strašidelné chyby a tvrdě za ně platil. Rozhodla schopnost proměnit šance, stejně jako kvalita brankářů i pevnější defenziva. Všechna plus byla na straně vítězů.
7:3
(4:2)
23.kolo v So 29.4.2017 10:30
SK Ďáblice
Branky FC Háje: 7. a 8. Hančl, 41. a 43. Novák, 56. a 90.+1 Nezbeda, 74. Lojda . Diváci: 30,

Žádná opatrná partie se nekonala, ani sázka na obrany. Naopak. Háje udeřily prakticky z první vážnější akce, když unikl Soucha a předložil míč před branku Hančlovi, který se nemýlil. O pár desítek sekund si defenziva hostů vybrala další slabší chvilku, Hančl se dostal k zakončení a gólman Cingel mohl jít opět lovit míč do sítě. Háje si užívaly start snů, hostující tábor nechápavě kroutil hlavou, co se to s Ďáblicemi děje.

Rozhodnuto ale zdaleka nebylo a hosté se zkusili porvat o lepší výsledek. V nadějné pozici pálil dobře Nebeský, jenže gólman Hájů Tlustý zázračně vytáhl ránu na rohový kop. Pak dostal krásný míč za obranu Zmeškal, zkoušel si ho ještě píchnout kolem gólmana Hájů, ale ten jeho úmysl vystihl a možnost zmařil. Pak už se hosté dočkali odměny. Po rohovém kopu pálil Zmeškal, jenže Tlustý opět vytáhl zázračný zákrok. Poradil si i s první dorážkou, na další ránu Nebeského už ale ani on nestačil a bylo zaděláno na drama.

O chvíli později pak Zmeškal vybojoval uprostřed hřiště míč, navedl si jej na střed a vypálil. Míč cinkl o tyč a zapadl do sítě. Domácí brankář se natahoval marně a najednou bylo vyrovnáno.

Najednou bylo Ďáblic plné hřiště. Další možnost zlikvidoval Tlustý, když vyběhl daleko před pokutové území a odehrál míč hlavou. Následně Zmeškal přidal v dobré pozici o kličku navíc a o míč přišel. Pak kanonýr hostů pálil těsně vedle. Na hlavě měl po centru Blažka tutovku, ale nemířil mezi tyče.

Před poločasem už opět vládly na hřišti domácí Háje. Pomohla jim k tomu komplikovaná rozehrávka defenzivy hostů, kterou korunoval nepovedeným odkopem brankář Cingel. K míči se u autové čáry dostal Novák a krásně trefil odkrytou branku. A to pořád nebylo do poločasu všechno. Nejprve zakončoval v pádu těsně vedle Lojda, aby se o chvíli později snesl centr přesně na hlavu Nováka, který poslal Háje do vedení o dvě branky. Tohle byl rozhodujcí moment. Z téhle situace už se hosté nezvedli.

Že Ďáblice nejsou v pohodě potvrdilo i poločasové střídání, kdy si o odchod ze hry sám řekl brankář Cingel. Dostat hosty na dostřel mohl Zmeškal, jenž se dostal za obranu a pokusil na Tlustého vyzrát lobem, jenže ten stihl zasáhnout. Krizová chvilka probudila Háje. Po rohovém kopu vytlačil střídající Chrobok míč na břevno a následně po odkopu obránce zvonila tyč branky hostů znovu. Defenziva hostů zkrátka neměla svůj den, což potvrdila v 57. minutě, kdy se za obranou ocitl Nezbeda a nezaváhal. Pak se blýskl dalším parádním zákrokem Tlustý, jenž opět vychytal střelce Zmeškala. Tlustý si poradil i s šancí Horvátha, když zkoušel kličku. Zmeškal pak hlavičkoval vedle.Manko přesto hosté zkorigovali po akci, kdy asistent sudího signalizoval ofsajd, ale hlavní trefu Davídka uznal. Háje neznervózněly, nebyl důvod. Za chvíli totiž využili další volný návštěvní den v obraně hostů.

Sám na gólmana postupoval Lojda, střetl se s ním, ale míč dojel do branky - 6:3. Přestřelka pořád nebyla u konce. Štěstí zkoušel ďáblický Davídek, ale na poslední chvíli mu ukopla míč obrana. Z pokusu Zmeškala pak vytěžili hosté jen roh. Skóre pak pečetili domácí v nastaveném čase, kdy se po ideální příhře Souchy prosadil opět Nezbeda. A bylo hotovo.

Háje - Ďáblice 7:3 (4:2)
Branky: 7. a 8. Hančl, 41. a 43. Novák, 56. a 90.+1 Nezbeda, 74. Lojda - 18. Nebeský, 20. Zmeškal,
69. Davídek. ŽK: 68. Nezbeda - 74. Chrobok. Rozhodčí: Tikal - Tomšů, Laštovička. Diváků: 30.
Háje: Tlustý - Vlasák, Janek, Sojka, Sulek - Lojda, Soucha, Brož (69. Šejnost), Hančl (87. Kloboučník) - Novák (63. Joun), Dub (50. Nezbeda). Trenér: Lukáš Růžička.
Ďáblice: Cingel (46. Chrobok) - Blažek, Pokorný, Kordule, Mošnička - Davídek, Horváth, Novák(46. Hrodek), Fiala, Nebeský (44. Hejna) - Zmeškal. Trenér: Martin Průša.

Lukáš Růžička (Háje): „Vítězství je nádherné, dali jsme sedm gólů, z toho mám radost. Zápas začal výborně, když jsme v osmé minutě vedli 2:0, ale pak přišla klasika. Nesoustředěnost, udělali jsme dvě zbytečné chyby a bylo z toho drama. To mě štve. Nebylo to tím, že by nás soupeř přehrával, ale bylo to z naší nedisciplinovanosti a nesoustředěnosti. Pak dal Honza Novák nádehrný gól od čáry, soupeře jsme chtěli vysokým presinkem donutit k chybám, což vyšlo a vzápětí jsme dali na 4:2 a šlo se do šaten. Byl důrazný proslov, se stavem jsem nebyl spokojený. Ve druhé půli už tam byl dobrý přístup. Rozstříleli jsme se a zápas v pohodě dohráli."
Martin Průša (Ďáblice): „Jeli jsme k zápasu s tím, že chceme získat tři body. Výsledek hovoří jasně, soupeř nás předčil bojovností, nasazením. V boji o udržení předvedl daleko disciplinovanější výkon a naši někteří kluci nebyli ani zpocení. To je na tom to nejsmutnější. To, že dáme venku tři góly je hezké, ale my jich dostaneme sedm. To je pořád dokola naše Achillova pata. To utkání se zlomilo za stavu 2:2, kdy jsme udělali individuální chybu a soupeř jí potrestal a hned vzápětí dal na 4:2. V kabině jsme zvýšili hlas, ale nepomohlo to. Druhou půli domácí dobře bránili, chodili do brejků a zaslouženě vyhráli."

Nejlepší hráč Háje: Jan Novák.

Nejlepší hráč Ďáblice: Zdeněk Zmeškal.

Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Tlustý (Háje).