Muži A: Jaro zahájeno vítězstvím

V neděli odpoledne přišel čas na první jarní kolo, kdy jsme na domácí půdě přivítali Uhříněves.
4:3
(3:1)
14.kolo v Ne 25.3.2018 16:45
Uhříněves
Branky FC Háje: 33.Soucha, 40.Grešnjakov, 45.Šejnost, 58.Novák. Diváci: 0,
Sestava FC Háje: Lačík- Šejnost,Sojka,Dvořák(58.Shuyto),Kloboučník(46.Nguyen) Lojda,Grešnjakov,Hovorka(87.Kalhous),Soucha-Látal(60.Hrubý),Novák

V neděli jsme měli velkou motivaci zvítězit, neboť jsme chtěli zahájit jaro vítězstvím a také vrátit soupeři podzimní porážku. Hned v úvodu jsme se pokusili hosty zatlačit a cíl byl jasný, vstřelit brzkou branku. To se nám bohužel nepovedlo a chybnými rozehrávkami jsme častokrát darovali míč přímo soupeři. Následně jsme v 15. minutě pozdě zareagovali na náběh hostujícího útočníka, který dokázal Matěje Lačíka přehodit a vstřelil tak úvodní branku zápasu.

Chvíli trvalo, než jsme se z inkasované branky dokázali otřepat a začít znovu útočit. Od 25. minuty se nám podařilo přepnout na vyšší stupeň a začali jsme soupeře dostávat pod tlak. Výsledkem bylo několik standartních situací, centrů a pokusů o střely. Ve druhé polovině 1. poločasu jsme byli na hřišti dominantní a ve 33. minutě jsme mohli konečně slavit první jarní gól. Po rychlém brejku dostal na levé straně vápna přihrávku úplně volný Soucha, převzal si míč a krásně obstřelil brankáře na pravou tyč a srovnal stav utkání na 1:1.

Tato branka nám ještě více zvedla sebevědomí. A ve 44. minutě jsme se mohli radovat znova. Grešnjakov si na kraji vápna vyměnil míč s Novákem a následně zkušeně uklidil míč na přední tyč. To ovšem do poločasu nebylo všechno. V nastaveném čase se ještě dokázal prosadit z dorážky Šejnost a dokončil tak náš famózní obrat na 3:1. Hráčem prvního poločasu byl Honza Novák, který se podílel na všech třech brankách.

Ve druhém poločase se zdálo, že se utkání bude jen dohrávat. A když se v 58. minutě prosadil krásnou střelou dnes všudepřítomný Novák, vypadalo to už na jasně rozhodnuté utkání. Jenže následně jsme nevyužili možnost skórovat z pokutového kopu a mohli jsme toho ještě litovat. Protože v 74. minutě hosté snížili po velmi dobře kopnutém přímém kopu, kdy to byla jejich první střela ve druhém poločase a ještě cítili možnost s utkáním něco udělat. To jim trochu zkomplikovalo vyloučení hráče číslo 15., který do hry naskočil během druhého poločasu a za 30 minut stihl dvě žluté karty a byl následně zaslouženě vyloučen. Bohužel se hostům podařilo zaznamenat ještě třetí branku, když si vlastní gól vstřelil Honza Sojka. Bylo to potrestání za to, že jsme ve druhém poločase nevyužili několik šancí, kdy jsme mohli vstřelit minimálně 2 - 3 branky.

Důležité však je, že jsme utkání zvládli jako tým a vstoupili do jarních bojů vítězstvím. V příštím zápase doma v pátek přivítáme Kolovraty. Držte nám palce.