Za sobotního sychravého rána jsme na domácí půdě přivítali Spartak Hrdlořezy.
2:1
(1:0)
14.kolo v So 9.11.2019 10:30
Hrdlořezy
Branky FC Háje: 41.Málek(vl.), 81.Mácha. Branky Hrdlořezy: 80.Kouba. Diváci: 30,
Sestava FC Háje: Orlich - Šejnost(39.Rašplička),Novák,Zábranský,Kloboučník(75.Feňa) - Nguyen,Lojda,Grešnjakov,Zbořil(86.Murk) - Mácha,Vostrovský

V posledních týdnech výběr mužů bojuje s četnou marodkou a nízkou tréninkovou docházkou. Důvodů je mnoho, již zmíněná zranění ovlivňují počet hráčů na tréninku. Ten je navíc redukován rodinnými a pracovními povinnostmi hráčů, potažmo onemocněním. Do utkání jsme tedy vstupovali s vědomím, že mnoho borců na place nemá adekvátně natrénováno a většinu z nich čeká v neděli ještě zápas za B-tým. Tlak byl o to větší, že soupeř měl před výkopem před našim výběrem v tabulce pouze tří bodový náskok. Naše vítězství by bylo tedy velmi podstatné.

Teď však k zápasu samotnému. Herní iniciativu jsme převzali převážně my. Snažili jsme se hrát kombinačně a následně hledat křídelní hráče v náběhu. Rozehrávka po zemi se nám sice dařila, ale následné vysunutí křídelních hráčů se neshledávalo s úspěchem. Spartak Hrdlořezy (leč je název klubu spojen s jeho lokalitou) nenese své jméno bezdůvodně. Každý souboj s hostujícími hráči bolel a emoce na hřišti se nedařilo krotit ani hlavnímu sudímu, který nejednou rozhodl diskutabilně, ale o tom později. Jeden z mnoha soubojů nedopadl dobře pro Šejnostu, který 6 minut před koncem poločasu musel vystřídat za Rašpličku.

Chvilku nato jsme se především zásluhou soupeře mohli radovat. Po centru do vápna hostů nastal zmatek a následovala série soubojů. První zvládl úspěšně Mácha, z druhého vyšel vítěznou hlavičkou Zbořil, oba možná vyhráli první a poslední souboj této sezóny... :-) Každopádně míč se dostal na hlavu hostujícího obránce, který chtěl bezpečně zahrát balon brankaři. Nevšiml si však jeho vyběhnutí a zkušeně hlavou uklidil míč k levé tyči - 1:0. Branka šťastná, avšak uklidňující a takzvaně do kabin.

Do druhé půle jsme vstoupili s chutí a silně nám vyhovovalo, že soupeř musel hru více otevřít. Rázem jsme měli více prostoru na krajích hřiště a šance střídala šanci. Po jedné krásné rychlé akci vedené naší pravou stranou hřiště měl stoprocentní šanci Zbořil. Mácha dříve jmenovaného krásně našel centrem na zadní tyči, avšak náš levý záložník nedokázal v plné rychlosti z úhlu nasměrovat míč mezi tyče.

Chvilku na to jsme se znovu mohli radovat. Přesný centr hlavou uklízel do branky Grešnjakov, brankáře na brankové čáře zastoupil hráč z pole. Počínal si však nedovoleně, míč chytil rukou - penalta. Sudí ale nepochopitelně udělil pouze žlutou kartu. V průběhu utkání bylo vícekrát vidět, že červenou kartu hodně udělit nechce... K penaltě se postavil Novák - tyč a míč letí do zámezí. Stav mohl být 3:0, my však máme rádi drama.

A o drama opravdu šlo. Hra byla čím dál tvrdší. Především (avšak nejen) kapitán Lojda inkasoval sérii likvidačních zákroků. Hráč hostů číslo 6 měl jít do sprch nejpozději 20 minut před koncem, sudí se ale znovu bál nebo červenou kartu jednoduše zapomněl. Naše neproměněné šance nás ale mohly hodně mrzet. Ojedinělý útok hostů byl především díky našemu dvojitému neodkopu proměněn - 1:1.

Odpověděli jsme nejlíp, jak jsme mohli. Zbořil trochu naivně z místa centroval do vápna. Míč naštěstí letěl do oblasti vápna, kde jsme měli personální převahu. Merunu vybojoval Lojda a před prázdnou brankou našel Máchu, který se nemýlil - 2:1 a zaslouženě jsme si vrátili vedení.

Utkání se chýlilo ke konci a my mohli vše uklidnit po průniku Nguyena do vápna, kde byl nekompromisně faulován - penalta. K exekuci pokutového kopu se tentokrát postavil Vostrovský. Míč tlačil ke stejné tyči jako Novák. Brankář však vystihl směr a jeho pokus zneškodnil. Dvě neproměněné penalty za jeden poločas, to se často nevidí.

I přes dramatický druhý poločas se nám podařilo utkání dovést do vítězného konce a tři body zůstávají doma. V tabulce jsme se bodově na Hrdlořezy dotáhly, a tak byl sobotní úkol splněn!