Muži A: Nebojácný výkon na Motorletu

Už podesáté v řadě dokázala rezerva Motorletu zvítězit. V posledním podzimním kole a teď devětkrát na jaře. Třeboradice podruhé na jaře doma zaváhaly, tentokrát s Braníkem a tak se mladíci z Jinonic na čele tabulky utrhli na šest bodů. S přehledem přehráli předposlední Háje 5:0. Hosté produkovali sympaticky otevřený fotbal, ale kvalita byla jednoznačně na straně domácích.
5:0
(1:0)
24.kolo v Po 8.5.2017 17:00
Motorlet UMT
Motorlet B

Od začátku to byla hra na jednu branku. V 5. minutě pálil mimo branku domácí Karbulka. Za dvě minuty volej Stříbrského trefil před brankou obránce Janka. Opět uplynuly jen dvě minuty, kdy Scharf vyslal za obranu Š. Hájka, ten přehodil vybíhajícího Tlustého, branku však minul.

Pak se přece jen dostali k zakončení i hosté. Jiroušek překvapivou hlavičkou trochu vyděsil Malíka, ten se ale stačil přemístit včas. Přímý kop Brože pak skončil na zdi domácích hráčů.

V 18. minutě se poprvé změnilo skóre. Eppert krásnou přihrávkou přes šířku hřiště našel Karbulku a ten tvrdou křížnou střelou napnul síť za zády Tlustého - 1:0.

Přes trvalou převahu a množství dalších šancí domácí druhou branku do přestávky nepřidali. Eppert vnikl do vápna, kličkou se zbavil i brankáře, ale místo zakončení ještě hledal zpětnou přihrávkou Š. Hájka, který hráče před sebou neprostřelil. Ve 31. minutě po Karbulkově centru hlavičkoval nad branku Laušman.

I v další šanci se objevil Laušman. Naběhl si na přihrávku Čáchy, kličkou obešel Tlustého, dostal se ale ze střeleckého úhlu a spoluhráči na jeho přihrávku před branku nenabíhali. A do třetice Laušman. Zpracoval si Stříbrského přihrávku za obranu, přehodil vybíhajícího Tlustého, ale míč nasměroval mimo tyče jeho branky.

V 50. minutě Laušman spálil svou další tutovku, ale za dvě minuty už mu to vyšlo a přihrávku z levé strany usměrnil do sítě. V 63. minutě se pak na dva pokusy před brankou prosadil Burýšek a přidal třetí gól domácích.

V 75. minutě byli blízko čestného úspěchu hosté. Novák ve vápně posunul míč Špinkovi, proti jeho ráně skvěle zasáhl Malík.

V rozmezí 80. a 83. minuty domácí slepili další dva góly a zápas dovedli k vysokému vítězství 5:0. Nejdříve se před brankou prosadil střídající Novotný a po něm přidal svůj druhý úspěch Laušman.

Motorlet B - FC Háje 5:0 (1:0)
Branky: 52. a 83. Laušman, 18. Karbulka, 63. Burýšek, 80. Novotný. ŽK: 49. Brož (Háje).
Rozhodčí: Polena - Kučera, Váša. Diváků: 30.
Motorlet B: Malík - Burýšek, M. Rajnoch, P. Hovorka (61. Novotný, Eppert - Scharf - Karbulka (72. Měska), Čácha, Stříbrský (66. Zítka) - Š. Hájek (63. Kalvas), Laušman. Trenér: Zdeněk Mikuš.
FC Háje: Tlustý - Šejnost, Janek, Sojka, Kloboučník (75. L. Hovorka) - Jiroušek, Soucha, Brož, Charvát (59. Špinka) - Dub (46. Nezbeda), Novák. Trenér: Lukáš Růžička.

Zdeněk Mikuš (Motorlet B): „Myslím si, že jsme odehráli velmi dobrý zápas. Nakonec jsme dokázali ve druhém poločase i střílet branky. Háje tady podaly sympatický výkon, nebyla to žádná zazdívárna, odehráli to otevřeně. Fotbal to proto nebyl špatný. Vyhráli jsme zaslouženě, ale ze začátku to bylo trošku trápení. Nakonec jsme ukázali kvalitu.”
Lukáš Růžička (Háje): „Motorlet předvedl svou kvalitu a gratuluji mu k vítězství. Říkám, ta kvalita hráčů byla jednoznačeně na straně Motorletu. Individualně, dynamičtí, rychlí, silní hráči. To byl markantní rozdíl prakticky na všech pozicích.”

Nejlepší hráč Motorletu B: Jan Karbulka.
Nejlepší hráč Hájů: Jan Sojka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Václav Laušman (Motorlet B).